Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1312 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 26194
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15827)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (10367)
Hodnotenie: (150 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (1008)  [Verzia pre tlač] Tlač

Akcia: POSLUŠNÝ MOTORKÁR - parkovanie v Bratislave

 Zdieľať

Pridané: 08.08.2012 Autor: Vadim
Čitatelia: 17039 [Bleskovky - Novinky]

Čoraz častejšie sa v centre Bratislavy stretávame s tým, že Mestská polícia osádza v „Zóne kontrolovaného parkovania“ na motocykle „papuče“.

Pretože sme presvedčení, že týmto spôsobom mesto nerieši problém stacionárnej dopravy, ale len napĺňa vlastnými úradníkmi rozkradnutú mestskú kasu, rozhodli sme sa aktom občianskej poslušnosti dokázať, že činnosť Mestskej polície život občanom a návštevníkom Bratislavy len komplikuje!

Motorka (skúter) zaparkovaná na mieste kde neprekáža, uvoľňuje parkovacie miesta pre vodičov automobilov a tým pomáha stacionárnej doprave v meste. Pomáha aj dynamickej doprave, pretože ak sú voľné parkovacie miesta, nepotrebujú vodiči automobilov krúžiť po meste a upchávať dopravu. Navyše – ak obyvatelia mesta pochopia, že skútrom sa dostanú do práce rýchlejšie a zaparkujú bližšie , tak má Bratislava šancu zlepšiť si bez zásahu všakovakých orgánov, dopravnú situáciu.

To, že úradníci, ktorých si sami platíme, konajú v rozpore so zvyklosťami zaužívanými v celom civilizovanom svete, už je len jedna z abnormalít, na ktoré sme si žiaľ už zvykli. Ak ale máme možnosť na ich konanie proti záujmom občanov poukázať, tak to robíme. Veríme, že keď nie vlastnou logikou, tak aspoň pod nátlakom občanov pochopia, ako obyvateľom tohto mesta škodia.

Práve preto, sme vám obsadili spôsobom, ktorý nariadil magistrát,parkovacie boxy v „Zóne kontrolovaného parkovania“. Sami dúfame práve tak ako vy, že v budúcnosti nás už žiaden úradník nebude pod hrozbou pokuty k tomuto nútiť.

Dostupné na adrese:
motoride.sk/parking

Pridané: 08.08.2012 Autor: Vadim Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (150 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (1008)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria