Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1330 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk MOTOQUAD

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 3869
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 62% (2414)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 38% (1455)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (7 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (19)  [Verzia pre tlač] Tlač

Skúsenosti s náhradami škôd z povinného zmluvného poistenia - 2. časť

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 11.05.2007 Autor: Vadim
Čitatelia: 10233 [Novinky - Oznam]

Príkladov vyhýbania sa povinnosti nahradiť poškodenému aspoň časť škody na vozidle je naozaj mnoho. Tak mnoho, že príklady nemusím čerpať od agentúry JPP, ale uvediem len prípady z môjho najbližšieho okolia, ktoré sú vyšetrené políciou, ktorá jednoznačne určila vinníka:

1. Kolega, s ktorým niekoľko rokov spolupracujem: Náraz zozadu, políciou určený dôvod nehody: Nedodržanie bezpečnej vzdialenosti. Kalkulácia opravy vozidla po nehode cca 200 000 Sk. Poškodený však vlastní autodielňu, preto si vozidlo opravil vo vlastnej réžii a nárokuje si približne polovicu škody oproti kalkulácii značkového servisu. Poisťovňa odmieta škodu nahradiť štyri roky.

2. Môj zákazník a kamarát: Vozidlo poškodené na parkovisku, páchateľ utiekol, ale susedia si zapísali EČV a s pomocou polície prinútili páchateľa vrátiť sa na miesto nehody a priznať sa k činu. Vozidlo bolo opravené v najbližšom značkovom servise. Poisťovňa odmieta preplatiť škodu z dôvodu, že udalosť vraj bola vymyslená.

3. Dlhoročná kamarátka: Pri jazde na motocykli jej nedal prednosť vodič traktora, ktorý po nehode ušiel. Priateľ poškodenej a zranenej obete nehody privolal políciu a prinúti aj vinníka nehody vrátiť sa na miesto nehody. Poisťovňa odmieta uhradiť škodu na motorke, ušlý zárobok aj náhradu za zranenia s niekoľkotýždňovou PN. Vraj čaká na došetrenie polície.

4. Môj prípad: V roku 1996 mi v noci, za dažďa zišiel z chodníka bezprostredne pred moje vozidlo vodič s neosvetlenou Tatrou 613. Vinu priznal pred príslušníkmi polície aj pred súdom. Nehodu posudzovali traja súdni znalci s úplne rozporuplnými závermi a náhrada škody je v nedohľadne...

5.Prípad sa vymyká z rámca ostatných: Účastníkov nehody nepoznám, ale nehoda a aj ďalšie okolnosti sú také zaujímavé, že ich tiež uvádzam:

Nehoda z pohľadu poškodeného:

„Stalo sa to 15. marca 2004, keď som vytiahol moju CBR-ku F-ko z garáže. Bol to prvý výjazd po zime tak som to nechcel moc preháňať, lebo moja motorečka bola v celku nová (r. v. 2003). Tak sa prejdem trochu cez mesto a trochu na Jahodnej, nebolo moc teplo, ale celkom príjemne asi 20 stupňov. Bol som von asi 2 hodinky, povedal som si, že na prvý deň by to aj stačilo, tak som sa pobral domov. Čo by som absolútne nebol čakal tak na frekventovanej križovatke v centre mesta, mi jedna krava nedala prednosť a vyletela zo svojou Škodovkou z pravej strany bez toho, aby si všimla, že nie je na hlavnej a že ide motorka. Videl som ju síce vychádzať, ale pohýnala sa pomaly a nebol by som povedal, že sa pustí predo mňa. Myslela si, že jej plechovka bude rýchlejšia, čo bol omyl. Na brzdy som ani nepomyslel, lebo jednoducho nebolo času. Tak som jej vletel spredu (išla ešte zatáčať, myslela si, že to stihne) aj keď som nechcel, tak som musel opustiť motorku a preletel cez auto. Našťastie nešlo nič v protismere a minul som aj obrubník a značku.

Po nehode: Samozrejme, že všetko ma bolelo, nemohol som sa postaviť a bol som trochu v šoku. Skôr som myslel na to, ako mi dopadla motorka, ako na seba. Odnieslo si to zlomené zápästie a odreniny po nohách a ľavé plece dodnes nie je v poriadku, ale motorka ... komplet predok, vidly, kapotáže... totálka.

Policajti jej uznali 100% vinu a zobrali jej vodičák, ale čo nasledovalo potom s poisťovňou... to bola sila. Samozrejme že škoda bola cez 300 000, tak sa to malo hradiť z jej poistky. Trištvrte roka mi poisťovňa nedala žiadny výsledok (to som im volal 3 x do týždňa celý rok) a po roku mi prišiel papier, že mi neuhradia ani korunu z dôvodu, že som si nehodu vymyslel a že policajti mi nafingovali policajnú správu atď. Tak to bol vrchol a okamžite som poslal list tomu poisťovákovi, ktorý mal tú odvahu to napísať. Prišiel mi papier z poisťovne, že po prešetrení zistili, že nehodu som nafingoval. Momentálne beží trestné stíhanie na poisťovňu a keď sa budem súdiť aj sto rokov, ale toto nenechám len tak. Prišiel som o celú sezónu a namiesto motorky som mal minulé leto sadru na ruke a kríval som (a to som bol ešte taký ochotný a v policajnej správe som uviedol, že nemám zranenie, aby vodičku trestne nestíhali). S našimi poisťovňami to je tak: platiť treba, ale keď oni majú niečo vyplatiť, tak kašlú na vás...“


V 3. časti 4 časti, sa pokúsime nájsť riešenia, ako sa správať po nehode, alebo ešte lepšie pred nehodou, aby sme mali ako obete nehôd v spore s takými dobre finančne napumpovanými a profesionálnymi protivníkmi, ako poisťovne poskytujúce PZP sú, úspešne uspieť.

Autor: Vadim - BULDOG motocykle. Článok vyšiel v Motomagazíne.

Pridané: 11.05.2007 Autor: Vadim pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (7 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (19)  [Verzia pre tlač] Tlač

Nové moto videá:

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: Papajko

## # # # Přistoupí Fousáč k bankovní přepážce:
## # # # "Můžu si tady otevřít účet?
## # # # "Jaký typ účtu byste si tak, pane, představoval?", ptá se úřednice.
## # # # "To je snad jedno, kurva!"
## # # # "Pardon, pane? Zřejmě jsem se přeslechla!"
## # # # "Řek jsem, že je to kurva jedno! Prostě ňákej zasranej účet."
## # # # "Takové výrazy tady, pane, nemůžete používat!"
## # # # "Do prdele, jaký výrazy?!"
## # # # Dialog se ještě chvilku podobně rozvíjí, až úřednice ztratí
## # # # trpělivost a odejde pro manažera.
## # # # Manažer s ní přichází k Fousáčovi:
## # # # "Nějaký problém, pane?"
## # # # "Kurva, jakej problém. Akorát jsem vyhrál ve sportce zasranejch
## # # # dvaašedesát melounů a
## # # # chci si tu prostě otevřít jeden zajebanej účet!"
## # # # "Aha," usměje se mile manažer "a tahle stará píča vám kurví náladu,
## # # co?"
## # # #

Ďalšie vtipy »