Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 2533 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk www.styx.sk/

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 29915
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (17671)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (12244)
Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

Michal Puškár získal štvrté víťazstvo na Veľkej Cene Slovenska , ktoré znamenalo aj deviaty titul Slovenského šampióna

 Zdieľať

Pridané: 06.09.2012 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2930 [Šport - Cestné Motocykle]

Počas uplynulého víkendu sa netradične druhýkrát v tomto roku konala Veľká Cena Slovenska na okruhu Slovakiaring, ktorá predstavuje jedno z najvýznamnejších motoristických podujatí na Slovensku.

V kvalifikácii zajazdil náš pretekár Michal Puškár druhý najrýchlejší čas za Chorvátom Novoselom a pred lídrom celkovej klasifikácie Talianom Schillacim. V nedeľných pretekoch sa mu nepodaril štart, keď do prvej zákruty vchádzal až na 6.mieste. S pribúdajúcimi kolami, po strhujúcom súboji prevzal vedenie a začal si budovať náskok. Po ôsmych kolách prešiel víťazne cieľom a zaknihoval aj nový traťový rekord pre triedu 125. Stupne víťazov doplnili Taliani DiGiorgio a Schillaci. V celkovej klasifikácii európskeho UEM AA šampionátu mu pred posledným podujatím v Taliansku patrí druhá priečka za Schillacim a pred tretím Chorvátom Novoselom. Puškár opäť potvrdil, že mu Slovakiaring sedí keďže tu zvíťazil vo všetkých štyroch Veľkých cenách, ktoré sa tu od roku 2010 organizovali. Zároveň získal prvenstvo v rámci slovenského šampionátu v podobe deviateho titulu domáceho šampióna pred Rauchom a Skovajsom.

Michal Puškár: ,,Zvíťaziť doma štvrtý krát po sebe je úžasné. Na okruhu sme testovali od štvrtku poobedia, ďalšie dni poznamenalo veľmi nestále počasie, ktoré ovplyvnilo nielen kvalifikácie ale aj raňajší warm-up, kde sme plánovali vyskúšať nastavenie pre závod. Aj napriek mokrému povrchu trate sa nám podarilo získať dôležité dáta a rozhodnúť sa správne pre preteky. V samotnom závode som pokazil štart a trvalo nejaký čas, kým sa mi podarilo prepracovať do vedenia. Súperi ma stále ohrozovali, sústredil som sa teda na zajazdenie niekoľkých rýchlych kôl, ktoré znamenali aj nový rekord. Postupne sa mi podarilo vybudovať si náskok a zvíťaziť. Vystúpiť po štvrtýkrát doma na najvyšší stupienok a vypočuť si našu hymnu je veľmi silný zážitok. Za dnešné víťazstvo chcem poďakovať môjmu šefmechanikovi a otcovi. Dnes mohol zvíťaziť ktokoľvek z prvej štvorky, konkurencia jazdila veľmi rýchle a vyrovnané kolá. Snažil som sa podať maximálny výkon, ale hlavne mi pomohla veľmi dobre pripravená motorka. Ďalej chcem poďakovať majiteľovi tímu p. Štefanovi Bunčiakovi, Slovakiaringu, všetkým sponzorom a partnerom. Rovnako chcem poďakovať osobitne každému z vás za podporu a gratulácie. Víťazstvo v pretekoch a deviaty titul slovenského šampióna je naším spoločným úspechom. Bez vašej podpory by bolo ťažké nájsť správnu motiváciu a odhodlanie bojovať.“

Pridané: 06.09.2012 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač
aci-03-main

Moto Guzzi

Aprilia-side-03-2025

Vtip

Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!



Ďalšie vtipy »