Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 306 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Anketa:

Mal by sa podľa teba Dakar vrátiť do Afriky?

Spolu odpovedi: 4262
Áno, to sú terény kam patrí: 57% (2426)
Nie, južná amerika je super: 43% (1836)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

UEM Alpe-Adria Championship, Brno 15-17.9.2006

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 24.09.2006 Autor: Jaro Harly Jerga
Čitatelia: 4849 [Šport - Cestné Motocykle]

Slovenský motocyklový tým MP Furtom Racing sa počas uplynulého víkendu zúčastnil záverečného deviateho podujatia európskeho šampionátu UEM Alpe Adria, ktoré sa konalo na Masarykovom okruhu v Brne. V triede 125 SP náš jazdec Michal Puškár bojoval o titul šampióna.

Počas uplynulého víkendu sa konal deviaty závod UEM AA 2006 na okruhu v Brne. V triede 125SP sa rozhodovalo o majstrovskom titule medzi talianom Altomontem a naším Michalom Puškárom.

Vo štvrtok sme absolvovali voľné testovacie jazdy, ktorých účelom bolo optimálne nastavenie obidvoch motocyklov.
V piatok dopoludnia v prvej kvalifikácii sme pokračovali v práci a skúšali rôzne varianty nastavení.
V Sobotu v druhej kvalifikácii sme zmenili nastavenie motora a prakticky celý tréning pokračovali v práci. Michal ku koncu tréningu vyšiel na trať s cieľom zajazdiť svoj kvalifikačný čas. Odjazdil dve rýchle kola s časom 2:30,5. Lepší čas mu zabránili zajazdiť strety s jazdcami roztrúsenými po celej dráhe.

Taliani nič nenechali na náhodou. Altomonteho team priviezol okrem Giovanniho motorky ešte 2 najrýchlejšie motocykle z dvoch prestížnych talianskych seriálov. Na najrýchlejší motocykel 125SP v Taliansku (po La Marrovi, vicemajstrovi Coppa Itália 2005) usadol Giulio Pini, ktorého úlohou bolo pomáhať Giovannimu.

 Na štarte David Juhasz a Pavol Dekanek
Na štarte David Juhasz a Pavol Dekanek

Poradie po oboch kvalifikáciách:

Poz Jazdec
1.Fabio Galbusera (I)
2.Giovanni Altomonte(I)
3.Michal Puškár (SK)
4. Gulio Pini(I)
5. Miroslav Sedlo (CZ)
6. Radek Lamich (CZ)
7. Petr Kolár (CZ)
8. Nickolas Marturiello (I)
9.Tomáš Svitok (SK)
10.Milan Hercik (CZ)
......
17. Michal Mišák (SK)

Do nedeľného závodu sa kvalifikovalo 24 jazdcov

V závode po štarte sa do čela dostal Pini, za ním sa zaradil Galbusera. Nasledoval Michal Puškár, ktorého v prvej zákrute vytlačil Altomonte, čo spôsobilo že ho predstihol výborne idúci Tomáš Svitok. V polovici prvého kola Michal predstihol Tomáša a spolu s troma talianmi sa začali vzďaľovať ostatným.

Do polovice druhého kola viedol Pini. V klesaní do „Schwantzovky“ sa obzrel a keď videl za sebou Galbuseru, pustil ho. Michal predbehol Altomonteho a útočil na Gulia, ktorý mal úžasne rýchlu motorku. Puškár sa nevzdával a napriek húževnatému odporu ho nekompromisným manévrom predbehol. Michal sa potom zavesil za vedúceho Fabia Galbuseru a neustále ho znervózňoval, až nakoniec manévrom na hranici zákonov fyziky ho predbehol. Puškár sa týmto dostal na čelo , neskôr ho Fabio z vetra vytlačil mimo ideálnu stopu a predstihol. V polovici závodu začal Michal mať problémy s akceleráciou motora. (Používame totiž úplne sériovú zapaľovaciu jednotku a to je výrazný handicap voči továrnym CDI, pretože nieje možné naladiť motor v širšom režime otáčok, čo je pri akcelerácii veľkým handicapom. S pribúdajúcimi kolami dochádza k prehriatiu motora a následnému poklesu výkonu. Štandardnú jednotku sme používali, pretože nieje možné podľa predpisov používať inú.)

Naše problémy okamžite využili Altomonte a Pini, ktorí Michala predbehli. Puškár sa nevzdával a naďalej bojoval proti trojnásobnej presile 3:1.V poslednom kole v nájazde do predposlednej zákruty sa Michal dostal na druhé miesto. Spoločnými silami sa ale Giuliovi a Altikovi podarilo Michala predbehnúť, na ktorého zostalo 4.miesto.

V mimoriadne rýchlom závode bol prekonaný rekord Dina Lombardiho (I), aktuálne jazdca MS 125GP, víťaza 125SP v Brna v 2004, ktorý dosiahol celkový čas závodu 17:34. Nový rekord víťaza Galbuseru má hodnotu 17:32.

 Stíhanie Talianov
Stíhanie Talianov

Výsledky závodu:

Poz Jazdec Strata
1. Fabio Galbusera (I) 
2. Gulio Pini (I) + 03,2
3. Giovanni Altomonte (I)+ 03,5
4. Michal Puškár (SK) + 03,7
5. Peter Kolár (CZ)+ 18,1
6. Miroslav Sedlo (CZ) + 23,2
7. Radek Lamich (CZ) + 32,0
8.Tomáš Svitok (SK)+ 49,1
9.Jand Petr (CZ) + 51,6
10.Nickolas Marturiello (I)+ 51,7
16.Michal Mišák (SK) + 1:11,0

Najrýchlejšie kolo: Gulio Pini (I) 2:27,5.

V cieli bolo klasifikovaných 23 jazdcov

Nášmu teamu sa aj napriek veľkej snahe nepodarilo obhájiť titul UEM AA Champion, ktorý putuje späť do Talianska. Napriek tomu sme vo vývoji technicky pokročili a zlepšili dosiahnuté časy na jednotlivých okruhoch.

Vďaka Bohu za celú sezónu, za všetky úspechy i nové poznatky a skúsenosti.

Veľmi nás potešila prítomnosť bývalého vynikajúceho pretekára Pavla Dekánka, ktorý nás prišiel podporiť spolu s Vladom a Štefanom. Náš team chce poďakovať všetkým sponzorom, partnerom, fanúšikom a všetkým, ktorý nám pomohli a pomáhajú a bez ktorých by sme nemohli dosiahnuť týchto úspechov. Slávnostné udelenie cien UEM AA Championship by sa malo konať 9.decembra v Prahe.

MP Furtom racing Press service http://michalpuskar.webpark.sk
Foto: Marian Krchniak

Pridané: 24.09.2006 Autor: Jaro Harly Jerga pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Body a Trasy v tomto článku:

Adamoto KTM

Suzuki V-strom 1050 2020

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: Toman
POZOR POZOR!! Nemožeme veriť všetkému, čo nám vláda hovorí: Hovoria, že stačí ak pri nákupch potravín v obchode máme rúšku a rukavice.
Dnes som tak išiel a ostatní mali aj košeľu a nohavice!

Ďalšie vtipy »