Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1067 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 8985
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 58% (5252)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 42% (3733)
Hodnotenie: (6 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (9)  [Verzia pre tlač] Tlač

Projekt 67 - Nová sezóna je tu

 Zdieľať

Pridané: 03.04.2013 Autor: Mirka67
Čitatelia: 2889 [Šport - Motocross]

Sezóna 2013 pre mňa bude určite prelomová. Ako z osobného, tak aj motocrossového pohľadu.

Z osobného určite preto, keďže ma okrem maturít čakajú aj prijímacie skúšky na vysokú školu a po ich (pevne verím) úspešnom absolvovaní zrejme aj následný presun môjho pôsobiska do Bratislavy, ktorý by sa určite pozitívne odrazil aj na mojich možnostiach jazdenia.

Ale vráťme sa k motocrossu. Aj tu sa tento rok pre mňa zatiaľ nesie v dôležitých pozitívnych správach. Okrem potvrdenia ďalšej spolupráce, a to nielen formou technicko-materiálnej, ale aj finančnej podpory, zo strany spoločnosti Mitas, ktorá ma podporovala už aj minulú sezónu a ktorej úspešné pokračovanie sa podarilo dohodnúť na osobnom stretnutí na výstave Motocykel v Bratislave, či podpory pri servisovaní a zľavy od spoločnosti Tatramoto Poprad a poskytnutia výrazne zvýhodnených cien pri nákupe tovaru spoločnosťami ONeal a Eres Racing je pre mňa rovnako dôležitým a potešujúcim aj fakt, že sa našiel sponzor, ktorý pokryje náklady spojené s mojou účasťou na mnohokrát spomínanom Motoshop Žubor Cupe 2013. Ide najmä o náklady spojené s dopravou na preteky, palivo a mazivá do motocykla a iné náklady súvisiace s účasťou na tomto Cupe. Toto je pre mňa skutočne dôležité, pretože „zo svojho“ by som si určite účasť na takto komplexnom podujatí nemohla dovoliť, nakoľko iba náklady spojené s cestou na a z pretekov predstavujú nemalú položku.

Žubor Cup je pre mňa bez pochýb dôležitým míľnikom v motocrossovej kariére, nakoľko sa mi, ak sa v priebehu sezóny nič vážne nestane, podarí konečne odjazdiť ucelený seriál pretekov na profesionálnej úrovni. Budem tak mať možnosť jazdiť v zaujímavej spoločnosti vhodnej kategórie, v ktorej bude určite dostatok statných a silných súperiek (súperov), ktoré mi nič nedarujú a budem tak musieť využiť všetky svoje schopnosti a skúsenosti.

Je to pre mňa ale určite dobré, pretože je dôležité jazdiť medzi dobrými a lepšími, aby sa človek aj skutočne niekam ďalej posunul a práve to je určite hlavným cieľom každého amatérskeho aj profesionálneho športovca. Zároveň je odjazdenie celého seriálu takisto dôležitým aj z pohľadu prezentácie navonok, alebo inak, ukázať, že to skutočne myslím vážne, nielen sponzorom (existujúcim, ale aj potenciálnym), ale aj iným mladým chlapcom, ale samozrejme najmä dievčatám, ktoré motocross láka, ale ešte si nie sú isté, či to je to pravé. Netreba však zabúdať ani na skúsenosti, ktoré sa mi podarí získať jazdou na nových, zaujímavých a rozmanitých tratiach, ktoré seriál zahŕňa.

Technicky, fyzicky a inak náročné úseky, na ktoré nie som zvyknutá mi určite dajú zabrať a verím, že sa nájdu aj momenty, kedy si budem búchať hlavu o stôl (či helmu o lavicu) a vravieť si, že to bol šialený nápad. Ale úspešné absolvovanie a prípadné umiestnenie sa na horných priečkach budú tým pravým zadosťučinením a odmenou za všetku tú námahu a únavu.

Na tieto preteky sa teším napriek tomu, že to pre mňa a pre tatíka bude znamenať nejednu dlhú a úmornú cestu naprieč našou krajinou a niekoľko víkendov strávených v nepohodlí našej sprievodnej dodávky. To však k motocrossu patrí a dodáva mu to aj veľkú časť jeho kúzla. Bude určite zaujímavé sledovať aj ostatné skupiny, učiť sa a odpozorovať čo pôjde od ostrieľaných harcovníkov, nasať atmosféru depa a stráviť príjemné večery diskutovaním a zábavou s ostatnými účastníkmi a ich sprievodnými tímami. A možno, alebo skôr určite, sa podarí získať aj nejeden zaujímavý a užitočný kontakt a v neposlednom rade to pre mňa bude aj príležitosť, stretnúť sa osobne, či už opakovane, alebo prvý krát aj s mnohými z vás, ktorí mi držíte palce a máte pochopenie pre tento môj tak trochu nedievčenský úlet.

Preto na záver dodám iba toľko, že sa teším na neopakovateľnú atmosféru pretekov a najbližšie sa vidíme 13.4.2013 na mne už nie celkom neznámej trati v Senici, kde mi chalani minulý rok pripravili sústredenie. Dúfam, že budem trénerovi Martinovi schopná ukázať, že jeho snaha nebola márna a ja som si zobrala nejedno ponaučenie.

Pridané: 03.04.2013 Autor: Mirka67 Zdieľať

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (6 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (9)  [Verzia pre tlač] Tlač
Advertisement

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria