Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 409 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | BIKE ROKA 2020 | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Anketa:

Mal by sa podľa teba Dakar vrátiť do Afriky?

Spolu odpovedi: 4026
Áno, to sú terény kam patrí: 57% (2289)
Nie, južná amerika je super: 43% (1737)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Projekt 67 - Motorky a Maturity

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 28.06.2013 Autor: Mirka67
Čitatelia: 3581 [Šport - Motocross]

Po namáhavých školských povinnostiach a úspešne zvládnutej maturite sa opäť hlásim. Tento krát so súhrnom za posledných pár týždňov. Musím povedať, že tieto týždne boli pre mňa náročne, ale zároveň aj úžasné, keďže som popri učení sa aj jazdila 

Za posledné dva mesiace sa mi splnilo to, čo som vždy chcela. Chodiť skoro každý víkend na preteky. Postupne som pretekala 12.5. v Zelenom Dvore,19.5. v Beckove, 26.5. vo Spišských Vlachoch a naposledy 9.6. v Stropkove. Spomínaný prvý pretek z vyššie uvedených bol Cassovia cup v Zelenom Dvore, kde som sa umiestnila na 1. mieste. Na Cassovia cup je osobitná trieda Lady, kde sa vždy cítim výborne. Ale zároveň to beriem skôr ako tréning . A hlavne ďalej motivovať naše mladé dievčatá k motokrosu. Túto trať v Zelenom Dvore som poznala, takže som šla s prehľadom.

 Cassovia Cup Zelený Dvor
Cassovia Cup Zelený Dvor

Druhým závodom bol Motoshop Žubor cup v Beckove. Z Popradu sme vyrazili o deň skôr. Cesta bola mierne upršaná , tak som mala obavy. Keď sme už dorazili vyjasnilo sa a hneď mi bolo lepšie. Zaparkovali sme dodávku, vybalili sme sa a išli sme na grilovačku do Nového Mesta nad Váhom. Robo nás super pohostil a cítila som sa dobre. Ráno sme vstali a išli sme späť na trať. Opäť ako vždy organizátori nesklamali a pripravili trať na jednotku s hviezdičkou. Trať mi už bola známa z predchádzajúcich rokov. Túto jazdu som si veľmi užila a jazdilo sa mi výborne. Aj napriek tomu, že som skončila ako posledná, myslím si, že aj to posledné miesto bolo poctivo vybojované. V triede MX2-Junior jazdilo 18 pretekárov, z toho aj dve dievčatá Ja a Lea Idešicová, ktorá to na svojej 125 vie pekne zajazdiť. Lea sa pravidelne zúčastňuje na Meteor Cupe v Českej republike.

 Motoshop Žubor Cup Beckov
Motoshop Žubor Cup Beckov

Ďalším pretekom, boli Spišské Vlachy, ktoré boli z tých horších. Celú noc intenzívneho pršalo, rovnako aj počas dňa, čo spôsobilo, že pre mňa bola trať nezjazdná . Ale aj napriek tomu som to išla vyskúšať. Hneď v zoznamovacom tréningu, som sa presvedčila o tom, že ja a blato k sebe nejdeme. Motorka si robila čo chcela a nedokázala som ju udržať v takých otáčkach ako chalani. A hneď pri prvom menšom výjazde som skončila. Tak som pekne zišla z trate a ďalej som nejazdila . Veľmi ma to mrzelo, tú trať mám naozaj rada. Musela som sa s tým zmieriť a povedať si, že nie vždy to ide ako by som chcela. Bolo to potom vtipné sledovať, ako v jednotlivých triedach vyštartovalo okolo 15 jazdcov a dojazdili len traja a podobne . Naozaj klobúk dole všetkým, ktorí dojazdili na naozaj veľmi náročnej blatistej trati.

Pretek Stropkov bol takým veľkým nahradením toho, ako som to v Spišských Vlachoch pokašlala. Prišli sme už o deň skôr, pogrilovali sme, pokecali čo a ako. Išla som si prezrieť trať. Bola som tam prvý krát a páčila sa mi v tom, že boli pekné dlhé rovinky. Hneď ráno v prvej jazde som si so Stropkovskou traťou sadla a jazdilo sa mi výborne. Jazdu som si vychutnávala a snažila som sa držať plyn, ako len dokážem. Bola som sama zo seba prekvapená ako mi to ide. Dostala som pochvalu aj od môjho tatíka a to ma vie najviac potešiť. Skončila som opäť na prvom mieste. Dievčat bolo 5 a musím spomenúť, že sa opäť zlepšujú a to ma teší. Verím, že na budúcu sezónu nás už bude 15, aby sme mohli mať vlastnú triedu.

Pridané: 28.06.2013 Autor: Mirka67 pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač
HD-02-2020-main

Adamoto Flash

incheba-2020-side

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: Bielyorol
- Jedny Marllboro, prosím.......
- A máš aspoň 18, chlapče?
- Aj v studenej vode, teta!

Ďalšie vtipy »