Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1024 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 8961
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 58% (5236)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 42% (3725)
Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Projekt 67 - Sezóna sa začala, Motoshop Žubor cup Senica

 Zdieľať

Pridané: 17.04.2013 Autor: Mirka67
Čitatelia: 2767 [Šport - Motocross]

Tohtoročné uvítanie sezóny bolo pre mňa veľmi zaujímavé. Znova som sa totiž vrátila na trať do Senice, kde som pred necelým rokom absolvovala sústredenie. Dalo by sa povedať, že sa v rámci seriálu začalo hádam technicky najnáročnejšou traťou.

Závod patrí do seriálu Motoshop Žubor cup, ktorý okrem tohotovíkendového prvého zahŕňa ďalších 6 pretekov. S tatíkom sme doma všetko pobalili a vyrazili sme v piatok poobede zo zapršaného a studeného Popradu smer preteky.

Cesta bola super, no a keďže bola dlhá mali sme čas o hocičom pokecať, o sezóne, o škole aj o mojom jazdení. Dorazili sme na závod a hneď som si išla pozrieť trať a môžem povedať že som bola spokojná s tým ako ju pekne rozšírili a pripravili. Chalani si zobrali kritiku k srdcu a z trate vyťažili ozaj maximum.

Prebrali sme si motorku ešte večer, aby som si mohla ráno dlhšie pospať a byť pripravená na pretek. Kamaráti z Košíc nám dokonca poskytli miesto v karavane a tak bola noc na sobotu priam luxusná.

Ráno bolo pekné počasie a tak som aj ja mala po dlhej a motorkárom neprajnej zime veľmi dobrú náladu a tešila som sa kedy už konečne vyrazíme na trať. Na závode som jazdila v triede MX2-Junior, kde sú jazdci od 14 do 21 rokov. Vedela som, že to bude ťažké, keďže mám za sebou tento rok iba dva riadne tréningy, ale išla som do toho naplno, pretože na závode sa najviac naučím.

V zoznamovacom tréningu som si pomaly prešla trať a skúsila si rôzne stopy, vnútorné aj vonkajšie. Zožala som aj riadnu dávku kritiky zo všetkých strán za techniku a rýchlosť a veľa rád, čo a hlavne ako zlepšiť. Meraný tréning bol už o trochu rýchlejší keďže od toho závisí ako postupne pôjdeme na rampu.

Prvá finálová jazda bola pre mňa taká trhavá a veľmi som sa snažila dobiehať svojich súperov. Robila som rôzne chyby, skoro som uberala do zákrut a hlavne na väčšinu skokov som sa neodvážila, keďže Senická trať je známa práve náročnosťou skokov. V prvej finálovej jazde aj pršalo, čo sa odrazilo aj na mojej jazde a najrýchlejšom čase na kolo. Trať sa menila a stávala sa čoraz náročnejšou, čo je pri motokrosových závodoch vlastne ale úplne normálne. V prvej finálovej jazde som skončila na 15. mieste pričom nás bolo celkovo 21.

V druhej finálovej jazde som odjazdila taktiež na 15. mieste. Závod v mojej triede dojazdilo 19 jazdcov. Veľmi dobrou motiváciou pre mňa bola countrycrossová a endurová pretekárka Zuzana Gaherová, ktorá znovu prekvapila a ukázala mi, že je lepšia a skúsenejšia jazdkyňa ako ja. Na jej jazde bolo vidieť uvoľnenosť a ľahkosť s akou jazdí. Intenzita tréningov sa jednoducho niekde prejaví. Skončila v rámci kategórie celkovo na 10. mieste. Ďalšia jazdkyňa, ktorá s nami závodila bola Karin Hostinská, ktorá skončila tesne za mnou na 17.mieste. Na závode bola z dievčat aj Veronika Mičudová, ktorá však jazdila v inej triede.
Druhá finálová jazda bola už o niečo akčnejšia a rýchlejšia, zameriavala som sa hlavne na prejazdy zákrut a snažila som ísť čo najrýchlejšie. Už aj ten čas bol lepší. Dôležité je, že oproti sústredeniu som si traťový čas o niečo zlepšila, čo bolo pre mňa určite to hlavné, aspoň pre ten vnútorný pocit.

V konečnom výsledku som skončila na 16. mieste, keďže som mala s jedným jazdcom rovnaký počet bodov a o výsledku rozhoduje druhá finálová jazda, v ktorej práve on mal o bod viac.

Pri vyhlasovaní výsledkov sa organizátori rozhodli nám dievčatám spraviť osobitné vyhlásenie výsledkov, keďže sme tam spolu boli 4. Tak sme nakoniec aj my stáli na bedni a dostali poháre, čo nás morálne veľmi potešilo. Ďakujem môjmu tatikovi za jeho pravidelnú podporu a sponzorom hlavne spoločnostiam hennel-preklady, Mitas, Oneal a Tatramoto Svit, že som sa mohla na tomto podujatí zúčastniť.

Ešte pár čísel na záver:
V meranom tréningu som mala najlepší čas 2:16
V prvej finálovej jazde som mala najlepší čas 2:19
V druhej finálovej jazde som mala najlepší čas 2:15

No a na dodatok taký malý bonus.
Nakoľko závod Senica bol pre mňa veľmi ďaleko, keďže som z Popradu, tak sme využili možnosť a išli sme v nedeľu na závod do Vištuku. Okrem oboznámenia sa s traťou, ktorá bude súčasťou Žubor cupu už o pár týždňov som si mohla aj trochu zlepšiť svoju kondičku. Bol to závod v rámci tréningu a jazdilo sa mi dobre. Veľmi sa na mojej jazde odrazila únava z predchádzajúceho dňa. ale napriek tomu som závod odjazdila celý, aj keď o čosi ťažšie a s horším výsledkom, ale určite mi to dalo veľa skúseností a teším sa na ďalšie závody, ako v rámci Žubor Cupu, ktorý je pre mňa tento rok prioritou, tak aj iných závodov počas sezóny.
Vidíme sa na trati.

Mirka

Pridané: 17.04.2013 Autor: Mirka67 Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač
Advertisement

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria