Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 866 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 7809
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (4606)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (3203)
Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Motoshop Žubor Cup – pretek číslo dva: Gbely

 Zdieľať

Pridané: 10.05.2013 Autor: Mirka67
Čitatelia: 4048 [Šport - Motocross]

Ani sme sa nenazdali, modriny po Senici sa poriadne nestihli vstrebať a už tu bol ďalší pretek v rámci Žubor Cupu, ktorý sa konal opäť na Záhorí, tento krát na pieskovej trati v Gbeloch dňa 28.4.2013.

Ako obvykle sme s tatíkom boli doma poriadne pripraviť motorku, dôkladne ju umyť a všetko ešte raz skontrolovať, naložiť, zaistiť, skontrolovať výbavu. Ako u nás býva zvykom, vyrazili sme deň pred závodom, keďže sa pretek konal až na západnom Slovensku.

Cesta bola dobrá, ale dlhá a keď sme večer dorazili na trať, fúkal silný vietor. Aj napriek tomu sme sa hneď rozložili a išli sme si trať pozrieť. Táto sa mi hneď veľmi zapáčila. Ráno ma zobudil príjemný zvuk motoriek a hneď sa mi aj lepšie vstávalo. Kamaráti motorkári nás opäť ubytovali vo svojom karavane, takže som sa aj tento krát luxusne vyspala. Všetko prebiehalo v poriadku, na závod prišlo rekordných 242 jazdcov zo Slovenska aj okolitého zahraničia.

Na závody Motoshop Žubor cup sa vždy veľmi teším, pretože viem, že ma čaká príjemná atmosféra a (z)dravá konkurencia. Na týchto závodoch je super organizácia. Všetko „šlape“ ako má, všetko je zabezpečené tak, ako sa na správny závod patrí. A je super aj to, že vyhodnocujú osobitne aj kategóriu Quad Lady a po novom aj nás motokrosárky. Je to naozaj veľmi motivujúce a nás baby to veľmi poteší. Verím, že práve takéto lákadlo k motokrosu privedie aj ďalšie dievčatá, aby začali jazdiť tento krásny šport.

Ja osobne jazdím v triede MX-2 Junior, takže som na trať išla až v predposlednej jazde. To čakanie, kým pôjdem jazdiť a musím pritom sledovať iných, ako už sa vozia bolo úmorne dlhé, ale bolo to pochopiteľné, keďže prišlo tak veľa jazdcov. V prvej finálovej jazde sa mi jazdilo dobre, na štarte nás bolo okolo 50, nakoľko nakoniec spojili dve triedy. Počas tohto preteku bolo veľmi veľa pádov a zranení, nevyhli sa ani Mikulcovi a iným jazdcom. V mojej triede tento krát jazdila aj Lea Idešicová, ktorá sa už druhý rok aktívne zúčastňuje závodov v Českej republike. Išla veľmi pekne a som rada, že je na závodoch čím ďalej tým viac dievčat a máme možnosť si niekde poriadne zajazdiť a porovnať si svoje schopnosti.

Prvú finálovku som dojazdila na 17.mieste, pričom si sebakriticky priznám, že s týmto výkonom nie som veľmi spokojná. V druhej finálovej jazde už sily ubúdali, trať bola veľmi zničená a narobili sa bubny, to bolo ale pomerne očakávané, vzhľadom na veľký počet jazdcov. V druhej jazde som aj napriek tomu skončila na 16. mieste. A tak som sa bodovo celkovo umiestnila na 18. mieste.

Výsledok tento krát nič moc, najmä keď som si predsavzala sa medzi pretekmi aspoň o jedno dve miesta posúvať smerom nahor, ale je to pre mňa motivácia sa ďalej snažiť a zlepšovať v ostatných pretekoch podujatia. Najbližšie sa uvidíme v Beckove 19.5.

Ako vždy ďakujem hlavne môjmu najlepšiemu tatíkovi, že som sa mohla zúčastniť na tomto závode, že si vždy nájde čas a podporuje ma v tomto mojom adrenalínovom koníčku a samozrejme aj mojim sponzorom, ktorí mi to celé umožňujú. Takže aj keď to znie otrepane, veľká vďaka.

Pridané: 10.05.2013 Autor: Mirka67 Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: Jeff
Muža so závažnými popáleninami priviezli do nemocnice. Po RTG mu hovorí primár..veď vy máte viac zlomenín, ako popálenín..boha! Tí kokokti ma lopatami hasili..

Ďalšie vtipy »