ISSN 1336-6491 | Online: 1557 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15783)
Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Šampionát v motokrose Slovakia MX Cup 2013 otvorili Šenkvice

Pridané: 22.04.2013 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 4440 [Šport - Motocross]

21.apríla 2013 sa v Šenkviciach uskutočnilo úvodné podujatie seriálu medzinárodných majstrovstiev SR v motokrose SLOVAKIA MX CUP 2013. Šampionátu sa v triedach MX85, MX junior, MX2, MX3open a MX4 zúčastnilo 112 jazdcov zo štyroch krajín: Slovensko, ČR, Maďarsko a Poľsko.
Doplnená tlačová správa tímu MX Slovakia

Na trati, kde organizujúci M-cross Šenkvice už tri krát hostil jazdcov majstrovstiev sveta triedy MX3 a žien, mohli diváci vidieť veľmi zaujímavé súboje špičky slovenského, českého a maďarského motokrosu.

V silnej konkurencii, v ktorej však chýbal zranený Martin Kohút, domácich priaznivcov motokrosu potešilo víťazstvo Tomáša Šimka v triede MX2, ktorý štartuje za nový slovenský tím Slovakia MX profi team. Za uvedený tým, ktorý je generálnym partnerom celého seriálu MM SR SLOVAKIA MX CUP 2013, štartuje i Jiří Čepelák, ktorý získal druhé miesto v triede MX3open. Divácky zaujímavé súboje boli i v najmladšej triede MX85, kde patrili všetky medailové miesta slovenským jazdcom.

Po dvoch finálových jazdách bolo poradie na stupni víťazov jednotlivých tried nasledovné:

Vynikajúci štart tímu MX Slovakia na slovenských majstrovstvách

V nedeľu, 21.apríla sa v Šenkviciach uskutočnilo úvodné podujatie seriálu Medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky v motokrose jednotlivcov. Jazdci z tímu MX Slovakia v zložení Richard Šikyňa, Jaroslav Antalič a Tomáš Kohút posilnený v tejto sezóne na Slovensku o Michala Novockého predviedli vynikajúce výkony, za čo si vyslúžili nejedno uznanie z úst prítomných.

Michal Novocký, jazdiaci v triede MX Junior (KTM 125) hneď v prvej jazde presvedčil všetkých prítomných, že chce v tejto sezóne zabojovať o titul v tejto kubatúre. Včera bol rýchlejší iba český jazdec Martin Krč (KTM 125), ale medzi Slovákmi jednoznačne dominoval. V obidvoch jazdách vybojoval 2. miesto, ktoré mu nakoniec patrilo aj na stupni víťazov.

Richard Šikyňa sa po prvý krát predstavil na Slovensku v pretekoch triedy MX Junior (KTM 125) a aj keď mu nevyšiel štart v prvej jazde a vzápätí ho úplne zastavila skupina jazdcov po hromadnom páde, nikoho nenechal na pochybách, že ho znovu budeme vídať medzi najlepšími. Vynikajúcou stíhacou jazdcov sa z posledných priečok prebojoval až na fantastické 4. miesto. V druhej jazde skončil dokonca tretí, čo mu nakoniec vynieslo pódiové 3. miesto.

Zahanbiť sa nedali ani Jaroslav Antalič a Tomáš Kohút v triede MX85, keď v obidvoch jazdách predvádzali spolu s Pavlom Repčákom od štartu až po cieľovú pásku nádherné súboje o prvé tri priečky. Najšťastnejší odchádzal Palo Repčák, keď nakoniec vyhral prvú a aj druhú jazdu. Dva krát v tesnom závese za ním skončil Tomáš Kohút a tretí skončil Jaroslav Antalič, ktorý viedol v oboch jazdách a o prvenstvo prišiel až úplnom závere pretekov. V tomto istom poradí sa ukázali chalani aj na stupňoch pre najlepších. Súboje týchto troch jazdcov patrili včera určite k tým divácky najatraktívnejším.

Peter Kolek, manažér tímu: „Miki Novocký sa predviedol v prvých pretekoch za náš tím v tom najlepšom svetle v akom mohol a rozhodne nepochybujem o tom, že si zaslúži uznanie. Bol najlepším Slovákom v kategórii, keď ho porazil iba Martin Krč (CZ). Rišo Šikyňa sa znovu ukázal ako obrovský bojovník a po nevydarenom štarte v prvej jazde sa dokázal prebojovať až na 4. pozíciu. K druhej jazde, kde skončil tretí, ani nemám čo dodať. Som tiež veľmi hrdý na Jara Antaliča a Tomáša Kohúta, ktorí včera dokázali celej motokrosovej obci na Slovensku, že rozhodne patria medzi naše veľké nádeje. A či som spokojný s výsledkom? Štyria jazdci v tíme a všetci na stupni víťazov! No kto by nebol?“

Pridané: 22.04.2013 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať