Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 727 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk MOTOQUAD

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 5966
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (3592)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (2374)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (7 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (9)  [Verzia pre tlač] Tlač

PROGRAM - IV. Medzinárodný festival motorkárskych filmov 2013

 Zdieľať

Pridané: 08.11.2013 Autor: Beal
Čitatelia: 4466 [Mototuristika - Stredné Slovensko - Moto-akcia]

Vždy bojujem s tým, čo mám napísať do tohto úvodu aby to vyzeralo pútavo. Vzdávam sa. Použijem slová z motorkárskeho filmu.

Seriál článkov - Film Fest 2013:

Program po dňoch:

Keby som z nejakého dôvodu musel prestať pracovať v dielni, asi by som spáchal samovraždu. Je trochu nešťastné, že dnešné decká si myslia, že keď si kúpia športovú motorku za 18 tisíc dolárov, budú obdivovaní. Ale o čom tí chalani snívajú, keď večer vyberú kľúčik zo zapaľovania? A je to smutné, pretože toto je ten náš spôsob života, nové auto, nový dom, nová motorka... Pretože to by nemalo byť o pýche vlastniť niečo, ale o pýche učenia sa, budovania, vytvárania niečoho...

Dúfam, že to nebude znieť povýšenecky či namyslene, ale áno, klamal by som, keby som napísal, že nie som hrdý. Som. Veľmi. Teším sa, že aj s pomocou ďalších ľudí, priateľov a rodiny sa nám podarilo udržať nad vodou myšlienku, ktorá bola v roku 2009 len bludom, tápaním, výstrelom do prázdnoty. Zabijem sa? Mám radosť z toho, že som stál pri základoch niečoho, z čoho sa za ten čas stal najstarší a najväčší festival motorkárskych filmov sveta. Chápete? Nikde inde na tejto planéte sa nemôžete zúčastniť väčšej prehliadky motorkárskych filmov ako tu u nás na Slovensku. Nikde. A tá tohoročná nádielka je tu o pár dní. Stretneme sa v Žiline - OC MIRAGE 21. – 24. novembra.

Celý program s množstvom video trailerov k filmom ako aj rezerváciu vstupeniek nájdete na našich stránkach www.filmfest.sk Ak holdujete facebooku, potešíte nás svojim lajkom aj tam. Pretože vedomie, že to celé nerobíte len pre seba je zo všetkého najmotivujúcejšie.
Užite si to! 21. štartujeme motory.
FILMOVÝ BLOK 1 - 21.11.2013
štvrtok - 15:00
vstupné: 2 eurá

www.filmfest.sk
www.facebook.com/FilmFest.sk
THE MIDDLE KINGDOM RIDE 1
réžia: Kyle Murdoch, Virgínia, 30 minút

Inšpirovaní filmom Wall Street z roku 1987, kde Charlie Sheen sníva o ceste motocyklom po Číne si bratia Colin a Ryan Pale po 23. rokoch plnia svoj sen. Ryan žije v Číne už desať rokov, Colin predal svoju firmu a prichádza za ním aby spolu prešli trasu, o akú sa ešte nik nepokúsil. Okolo Číny za 60 dní.

www.filmfest.sk
www.facebook.com/FilmFest.sk
BALKAN OFFROAD TOUR
réžia: Daniel Friedel, Česká republika, 65 minút

Po predchádzajúcej cesty dažďom cez Škandináviu teraz padla voľba ísť smerom na juh a čo najmenej zmoknúť. Táto ich filmová prvotina vás prevedie celou našou cestou a ukáže vám Balkán našimi očami.www.filmfest.sk
www.facebook.com/FilmFest.sk
ADVENTURE MARIAZELL
réžia: Miroslav Lacko, Slovenská republika, 3 minúty

Video z prezentácie KTM 1190 Adventure, ktorá bola zorganizovaná pre východoeurópskych novinárov. Jazdilo sa v okolí známeho pútnickeho miesta Mariazell. Na záberoch je aj obed v známej alpskej reštaurácii Kalte Kuchl, ktorá je na rovnomennom horskom prechode v rakúskych Alpách.FILMOVÝ BLOK 2 - 21. 11. 2013
štvrtok- 16:50
vstupné: 2 eurá

www.filmfest.sk
www.facebook.com/FilmFest.sk
TURECKO
réžia: Martin Landl, Slovenská republika, 46 minút

Bola to druhá cesta, kde som sa hral na kameramana, ale film vznikol ako prvý. Úplná prvotina! Turecko je oblasť kultúrnych a architektonických pamiatok po množstve dávnych kráľovstiev a ríš. Je tiež pretkané množstvom dlhých šotoliniek, ideálnych pre stroje z kategórie “cestovné enduro“. Bol to prvý kontakt s naozaj inou kultúrou, iným kontinentom. Potešilo by ma, keby diváci po zhliadnutí filmu cítili takú radosť z cestovania, prírody a pamiatok, akú sme my zažívali tam, v oblastiach západnej Anatólie...

www.filmfest.sk
www.facebook.com/FilmFest.sk
DEUS EX MACHINA
réžia Seth Brown, Maine, 15 minút

Je to muž ako každý iný v tomto meste.... a predsa iný. Noci trávi vo svojej predajni stavaním vlastného stroja. Zvára meď k oceli a logiku nahrádza humorom. Nestavia stroj pre peniaze, len pre svoje potešenie a radosť z neho. DEUS Ex Machine je príbeh o mužovi, ktorý stavia neuveriteľne krásny stroj, ale aj neuveriteľne nebezpečný.


FILMOVÝ BLOK 3 - 21. 11. 2013
štvrtok - 18:15
vstupné: 3 eurá

www.filmfest.sk
www.facebook.com/FilmFest.sk
BESEDA - NICK SANDERS

Nick je svetový rekordér. S motocyklom obišiel svet sedemkrát, rovnaké číslo si drží na konte pri prejazdoch severnej a južnej Ameriky. Dosiahol svetový rekord v prejazde okolo sveta motocyklom, ktorý sa mu podaril za 19 dní. Do povedomia motorkárov sa dostal hlavne kvôli motocyklu, na ktorom cestoval. Bola to Yamaha R1, teda športová motorka, považovaná za úplne nevhodné náradie na cestovanie a už vôbec nie na prekonávanie piesočný dún. Nick to všetko zvládol, aj preto je známou tvárou motouristiky.

www.filmfest.sk
FASTEST MAN AROUND THE WORLD
réžia: Nick Sanders, Anglicko, 60 minút

Na jeseň roku 1996 sa Nick Sanders po prvý krát rozhodol vyrobiť jeho prvý motorkársky film o ceste okolo sveta. Našiel si troch sponzorov, IBM mu venovala ThinkPad a vytvorila web. Triumph mu požičal Daytonu 900, čo sedelo s pretekárskou povahou Nicka. Mobil Oil ako generálny partner hradil náklady spojené s cestou. Henrietta – čoskoro jeho manželka bol v tom čase tehotná, o to bol odchod na túto cestu náročnejší. Nick vtedy obišiel svet za 31 dní, prekonal rýchlostní rekor a doma bol tesne pred pôrodom.

www.filmfest.sk
www.facebook.com/FilmFest.sk
THE MIDDLE KINGDOM RIDE 2
réžia: Kyle Murdoch, Virgínia, 30 minút

Bratia Ryan a Colin pokračujú na svojej ceste okolo Číny. V druhej epizóde vchádzajú do oblasti nazývanej Xinjiang. Prejdú najväčšou čínskou veternou elektrárňou a pri ceste ďalej sa potýkajú s dopravnými zápchami, v ktorých šoféri neraz strávia aj neuveriteľných 20 dní. Zastihuje ich piesočná búrka, technické problémy no napriek tomu pokračujú do najhlbšieho bodu Číny vo výške – 150 metrov pod hladinou mora.


FILMOVÝ BLOK 4 - 21. 11. 2013
štvrtok - 20:30
vstupné: 2 eurá

www.filmfest.sk
www.facebook.com/FilmFest.sk
BEST BAR AMERICA
réžia: Damon Ristau, Eric W. Ristau, California, 129 minút

Toto je vôbec prvý hraný film s motocyklovou tématikou na tomto festivale. Hlavná postava filmu – Sanders, je spisovateľ a vydá sa so svojim staručkým BMW R60/2 vybaveným postranným vozíkom (sajdkou) na cestu po baroch a tavernách západu Ameriky. Cestou ho postretajú zaujímavé životné udalosti a ľudia, s ktorými prechádza ďalšie a ďalšie veselé i vážne pasáže tohto filmu. The Best Bar in America je klasický cestovateľský film modernej doby.FILMOVÝ BLOK 5 - 22. 11. 2013
piatok - 11:00
vstupné: 2 eurá
www.filmfest.sk
www.facebook.com/FilmFest.sk
REPRÍZA - BEST BAR IN AMERICA
réžia: Damon Ristau, Eric W. Ristau, California, 129 minút

Toto je vôbec prvý hraný film s motocyklovou tématikou na tomto festivale. Hlavná postava filmu – Sanders, je spisovateľ a vydá sa so svojim staručkým BMW R60/2 vybaveným postranným vozíkom (sajdkou) na cestu po baroch a tavernách západu Ameriky. Cestou ho postretajú zaujímavé životné udalosti a ľudia, s ktorými prechádza ďalšie a ďalšie veselé i vážne pasáže tohto filmu. The Best Bar in America je klasický cestovateľský film modernej doby.


FILMOVÝ BLOK 6 - 22. 11. 2013
piatok - 13:35
vstupné: 2 eurá

www.filmfest.sk
www.facebook.com/FilmFest.sk
MAN OF LA MANCHA
réžia: David Whalen, California, 131 minú
vstupné: 2 eurá

Dvaja muži opúšťajú svoje zamestnania v Kalifornii a vydávajú sa filmovať život do strednej Ameriky, ktorý pre miestnych nie je vôbec jednoduchý. Stretávajú množstvo chudobných a osamotených ľudí, ich osudy kontrastujú s krásou mayských území Mexika, Belize či Guatemaly. Filmári prechádzajú ohromným dobrodružstvom a taktiež neskutočne nešťastnými osudmi mnohých ľudí. Film získal mnohé ocenenia na rôznych medzinárodných festivaloch.


FILMOVÝ BLOK 7 - 22. 11. 2013
piatok - 16:00
vstupné: 2 eurá

www.filmfest.sk
www.facebook.com/FilmFest.sk
THE MIDDLE KINGDOM RIDE 3
réžia: Kyle Murdoch, Virgínia, 30 minút

Z najhlbšieho bodu Číny pokračuje dvojica cestovateľov do hôr a tak sa za niekoľko hodín dostávajú z nadmorskej výšky – 150 metrov pod hladinou mora do snehu a mrazu vo výškach 3300 metrov. Smerom na západ po pohraničnej oblasti prechádzajú známu cestu Karakoram Highway a prichádzajú na najvyšší hraničný prechod sveta medzi Čínou a Pakistanom vo výške 5200 metrov nad motorom. Nič však nejde ľahko, Ryan má vážny pád.

www.filmfest.sk
www.facebook.com/FilmFest.sk
SIERRA LEONE
réžia: Janos Mezo, Maďarsko, 17 minút

Redaktor maďarského motocyklového portálu Motorrevu prináša video o svojom putovaní na motocykli po Africkom štáte Sierra Leone.FILMOVÝ BLOK 8 - 22. 11. 2013
piatok - 17:00
vstupné: 2 eurá

www.filmfest.sk
www.facebook.com/FilmFest.sk
BESEDA - MAREK SLOBODNÍK

Marekovi sa v živote podarilo už pekných pár husárskych kúskov, na vzdory technickému pokroku a motocyklovej evolúcii s kamarátmi „dobili“ na staručkých Pionieroch Kazachstan. To mu ale nestačilo a vlani sa pokúsil zdolať motocyklom Južnú Ameriku. Vybral si na to motocykel Jawa. Samozrejme, misiu zvládol. Vzniklo množstvo zaujímavých fotografií a videí, o nich a ceste samotnej príde Marek porozprávať osobne.

www.filmfest.sk
www.facebook.com/FilmFest.sk
ČERNOBYĽ
réžia: Martin Landl, Slovenská republika, 42 minút

Surového materiálu z cesty bolo neprimerane a zbytočne veľa. Vôbec som nevedel, čo a ako robiť. Ale chcel som začať a sľúbil som, že spravím film. Netušil som, do čoho sa púšťam. Nemal som predstavu, aké je to časovo náročné. Film mal byť pôvodne hotový ešte v lete 2012... Napokon som najprv urobil Turecko, a až potom sa vrátil k tomuto projektu. Bolo to vydreté, a o to viac ma teší, že film je na svete. A o čom je? Na prelome marca a apríla sme si mysleli, že už je „dosť jar“ na to, aby sme sa vybrali západnou Ukrajinou do Prypyaťe - mesta duchov. Pre niekoho zrejme zvláštny cieľ, chápem. Ale my deviati neľutujeme ani s odstupom času. Myslím, že film jasne ukazuje prečo.


FILMOVÝ BLOK 9 - 22. 11. 2013
piatok - 18:45
vstupné: 3 eurá

www.filmfest.sk
www.facebook.com/FilmFest.sk
BESEDA - ALEX CHACON Tento chlapík zobral svoje úspory, starú motorku a vydal sa na cestu krížom krážom južnou aj severnou Amerikou. Jeho cieľom nebolo nafilmovanie profesionálneho cestopisu, jednoducho si svoju jazdu točil pomocou niekoľkých malých kamier. Po svojom návrate domov (po 503 dňoch) spracoval krátke video, ktoré síce má od profesionálnych diel ďaleko, no napriek tomu obletelo celý svet. Opäť sa potvrdilo, že dôležitý je najmä obsah. My Alexa privítame osobne a zistíme viac o jeho ceste po Amerike a následných potulkách Indiou.


www.filmfest.sk
www.facebook.com/FilmFest.sk
MOTOSYBERIA 2.0
réžia: Maciej Swinarski, Poľsko, 65 minút

Dobrodruh, neskutočný a originálny. Na tejto planéte zrejme neexistuje nik, kto by sa pokúšal o také bizarné vpády do odľahlých ruských častí ako Maciej Swinarski. Spolu s priateľmi udreli aj tento krát smerom na severovýchod. Obrovská pustatina o veľkosti Indie len s hŕstkou obyvateľov. Krajina s tisíckami medveďov a hlbokých riek je cieľom Maciejovej cesty. Cesty, o ktorú sa ešte nikto nepokúsil.


FILMOVÝ BLOK 10 - 22. 11. 2013
piatok 20:30
vstupné: 2 eurá

www.filmfest.sk
www.facebook.com/FilmFest.sk
RIVALI - nesúťažný blok réžia Ron Howard, USA, 129 minút

Nejde o film s motorkárskou témou, napriek tomu sme presvedčení, že rev motorov formúl postaví chlpy na rukách aj motorkárom. Píše sa 1. august 1976. Súboj medzi jazdcami F1 o titul majstra sveta je v plnom prúde. V tento deň môže najhorúcejší ašpirant na Majstrovský titul - Niki Lauda (Daniel Brühl) potvrdiť, že je blízko k obhajobe titulu. Lauda sa rúti po 21-kilometrovom okruhu Nürburgring so svojim Ferrari rýchlosťou vyše 250 km/h k miestu zvanému Bergwerk. Práve tam jeho monopost neovládateľné zatáča doprava a naráža do plota, ktorý ho následne vymrští späť na trať. Do vraku narazí ďalší pilot. Laudov monopost horí a jazdec je uväznený v kokpite, kde teploty dosahujú viac ako 900 °C. Napriek ťažkým zraneniam sa Lauda nevzdáva svojho sna a už o pár týždňov stojí opäť na štarte.


FILMOVÝ BLOK 11 - 23. 11. 2013
sobota 10:00
vstupné: 2 eurá

www.filmfest.sk
www.facebook.com/FilmFest.sk
OKOLO SLOVENSKA
réžia: Vladimír Mančík, Slovenská republika, 63 minút

Bratia Vladimír a Štefan Mančíkovci spolu s kamarátom Igorom Derňárom sa pokúsili o oficiálny slovenský rekord v najdlhšej jazde na skútri. Obišli celé Slovensko, najazdili 1660 kilometrov, prešli cez 374 obcí a miest. Trvalo im to 60 hodín a 2 minúty. Či to stačilo na rekord sa dozviete v tomto filme.


FILMOVÝ BLOK 12 - 23. 11. 2013
sobota 11:30
vstupné: 2 eurá

www.filmfest.sk
www.facebook.com/FilmFest.sk
ROUND SOUTH
réžia: Cristian Kudor, Rumunsko, 27minút

Niekoľko z posledných pohodových jazdcov na svete sa snaží nájsť cestu mimo diaľnic a turistických oblastí. Hľadajú nepoškodené regióny Francúzska, Španielska a Portugalska. Štyria ľudia a štyri motocykle (väčšinou), prejdú 7200 kilometrov za 32 dní. Tento film je o pekných scenériách, dobrej nálade, pokojných chvíľach, večeroch pod hviezdami a dňoch nekončiaceho slnečného svitu.

www.filmfest.sk
www.facebook.com/FilmFest.sk
SWEDISH STORY
réžia: Miroslav Lacko, Slovenská republika, 3minúty

Krátke video z medzinárodnej prezentácie nových modelov Husqvarna 2014,ktorá bola vo Švédsku, kam som sa dostal s pár východoeurópskymi novinármi. Točilo sa za pochodu, hlavne počas fotenia, nebol čas na nejaké zábery nahraté na kameru. Počasie bolo škaredé, miestami hnusné, ale príroda bola nádherná. Predovšetkým machom obrastené lesy sú ako z rozprávky.

www.filmfest.sk
www.facebook.com/FilmFest.sk
VÉGE
réžia Janos Mezo, Maďarsko, 17 minút

Obľúbeným miestom motocyklového túlania tohto autora je Afrika. Na festival prichádza s druhým filmom a mapuje v ňom aj priebeh motoristickej súťaže na tomto kontinente.

FILMOVÝ BLOK 13 - 23. 11. 2013
sobota 12:45
vstupné: 2 eurá

www.filmfest.sk
www.facebook.com/FilmFest.sk
ROUND ROMANIA
réžia: Cristian Kudor, Rumunsko, 27minút

V tomto filme sa snažíme zachytiť všetky aspekty cestovania motocyklom v Rumunsku: prírodu, ľudí, dobrodružstvo a samozrejme jazdenie. Tento štát má stále mnoho nepreskúmaných oblastí v horách, jaskyniach či neobjavené krásy drevených kostolov, vodopádov fauny a flóry. Tento film vám priblíži Rumunsko, a ak rozmýšľate o dobrodružnej ceste za málo peňazí, možno sa stane inšpiráciou.

www.filmfest.sk
www.facebook.com/FilmFest.sk
MIDDLE KINGDOM 4
réžia Kyle Murdoch, Virgínia, 30 minút

Potom, čo sa Ryan zotavil z pádu, ktorý mal v minulej časti, pokračujú ďalej do Tibetu obklopení hrami a jazerami, vrátane jedného z najvýznamnejších svätých miest v Ázii, jazera Manasarovar. Ich konečným cieľom je základný tábor pod Mount Everestom, ale to nebude ľahké. Táboria vo výške 4000 metrov a darčekom k Ryanovim 32. narodením je zhorená spojka. Svoj osud zverujú do rúk miestneho mechanika a čelia reálnej moźnosti, že ich epická cesta by mohla predčasne skončiť.


FILMOVÝ BLOK 14 - 23. 11. 2013 sobota 13:30 vstupné: 2 eurá

www.filmfest.sk
www.facebook.com/FilmFest.sk
TOUR DE MOROCCO 2011 - cesta do piesočných dún Sahary
réžia: Jaroslav Kerner, Tomáš Hajdúch, Slovenská republika, 70minút

„Uplynulo doslova len niekoľko dní odkedy sme sa vrátili z Maroka a už máme pripravenú malú video-ochutnávku.“ Takouto vetou sa Tomáš pochválil po návrate a sľuboval ucelený film. Trvalo to dva roky. Na festivale si budete môcť pozrieť jeho premiéru.


FILMOVÝ BLOK 15 - 23. 11. 2013
sobota 14:55
vstupné: 2 eurá

www.filmfest.sk
www.facebook.com/FilmFest.sk
TOMORROW WILL BE BETTER
Martin Příbratský, Česká republika, 71 minút

Je január 2010 a Libor Podmol prichádza do USA, kde si v legendárnom obchode od ešte nedávno najlepšieho freeride jezdca kupuje motorku. Začína boj o titul majstra sveta vo Freestyle motokrose. Tento nový atraktívny šport plný nebezpečných skokov vyvolal obrovský záujem fanúšikov a sponzorov po celom svete. Cez divoké začiatky sa český pretekár Libor Podmol postupne vypracoval medzi najlepších jazdcov na svete. Ako vôbec prvý európsky jazdec podpísal kontrakt s Rockstar energy drink. Vo svojich 26 rokoch sa pokúsi dosiahnuť na pomyselnú najvyššiu métu – stať sa Majstrom sveta. Fascinujúca cesta Libora Podmola zobrazuje svet, v ktorom sa plnia sny, napriek tomu, že niekedy odporujú zákonom gravitácie.


FILMOVÝ BLOK 16 - 23. 11. 2013
sobota 16:35
vstupné: 3 eurá

www.filmfest.sk
www.facebook.com/FilmFest.sk
BESEDA - ED MARCH

Blázon a šialenec v jednej osobe. Dôkaz toho, že k svojim veľkým cestám nepotrebujete najmodernejšie BMW ani veľkých sponzorov. Prešiel viac ako 20tisíc míľ a natočil kopu bláznivých vídeí. Ed je anglickým symbolom energie a mladíckej pochabosti, o čom vás presvedčí aj pri svojej prezentácii.

www.filmfest.sk
www.facebook.com/FilmFest.sk
TIBET
Anna Possberg, Nemecko, 45 minút

Manželský pár, ktorý „blúdi“ po tejto planéte krížom krážom, vyrába množstvo úžasných fotografií a videí. Film o ich ceste po Tibete bude ich slovenskou premiérou.FILMOVÝ BLOK 17 - 23. 11. 2013
sobota 19:15
vstupné: 2eurá

www.filmfest.sk
www.facebook.com/FilmFest.sk
BESEDA - IVAN JAKEŠ

Ivanovým snom bol Dakar. Pokúsil oň niekoľko krát, no vždy musel pretek predčasne opustiť pre technické problémy. Po množstve nezdarných pokusov prišiel minulý rok. Ivanovi sa podarilo dôjsť do cieľa tohto najťažšieho motoristického preteku sveta na štvrtom mieste. O svojej ceste, útrapách ako aj filme „Svet patrí tým, čo sa nepo....“ vám porozpráva počas besedy.

www.filmfest.sk
www.facebook.com/FilmFest.sk
IVAN - Svet patrí tým čo sa nepo...
réžia: Jaroslav Jindra, Česká republika, 25minút

Dokument režiséra a kameramana Jaroslava Jindry natočený v priebehu Sahara El Chott rally 2012 v Tunisku a Rely Dakar 2013 v Južnej Amerike zavedie divákov do sveta najúspešnejšieho slovenského pretekára na Rely Dakar. Uvidíte dramatické zábery z trati i fascinujúcu juhoamerickú prírodu, nezvyčajné scény z bivaku i spontánne uvítanie fanúšikov po prílete na viedenské letisko. Dozviete sa ako sa slovenský pretekár Ivan Jakeš pripravuje na najťažšiu rely sveta a ako jeho súboj s traťou prežíva jeho rodina. Dokumentárny film „IVAN“ vás zaujme svojou absolútnou úprimnosťou a prirodzenosťou bez kašírovaných scén.

www.filmfest.sk
www.facebook.com/FilmFest.sk
MIDDLE KINGDOM RIDE 5
réžia Kyle Murdoch, Virgínia, 30 minút

Nebezpečenstvo je zažehnané. Miestny opravár skladá spojku do pojazdného stavu a dvojica pokračuje. Problémy na seba nenechajú dlho čakať. Colin schádza mimo cesty. S poškodeným motocyklom sa pokračovať nedá. Zohnať náhradné diely na BMW v Číne je šanca približujúca sa nule. Dvojica musí čakať na náhradné diely, ktoré boli poslané z Toronta a až potom môžu pokračovať pod Mount Everes. Plány však opäť zhatí uzavretie východnej časti Tibetu na dobu neurčitú.


FILMOVÝ BLOK 18 - 23. 11. 2013
sobota 21:00
vstupe: 2 eurá

www.filmfest.sk
www.facebook.com/FilmFest.sk
ROAD REPORT THE MOVIE
réžia: Chuck Akin, Las Vegas, 91 minút

Tierman vyrastal v malom mestečku, neskôr sa presťahoval a študoval film v Nevade. Po skončení štúdia začal pracovať v Los Angeles vo filmovom priemysle. Jedného dňa mal toho po práci už dosť a rozhodol sa, že musí niečo poriadne zažiť. Krátko na to kúpil a vydal sa s Mattom na cestu. Ten zas študoval ako zvukový technik a neskôr pracoval v televízii. Táto partia je rohodnutá prísť na motocykloch z Las Vegas na karneval do Rio de Janeiro. Tento sen sa im splnil!
FILMOVÝ BLOK 19 - 24. 11. 2013
nedeľa 10:00
vstupné: 2 eurá

www.filmfest.sk
www.facebook.com/FilmFest.sk
THE MIDDLE KINGDOM RIDE 6
réžia: Kyle Murdoch, Virgínia, 30 minút

Uzavretie hraníc východného Tibetu núti bratov cestovať v spojení s lietadlom. Záverečnú časť ich cesty zužujú silné dažde a Colin má opäť problémy. Svoje motocykle prezúvajú už na cestné pneumatiky, na ktorých sú odhodlaní dôjsť do cieľa, ktorá videla okolo celej Číny. Pred úplným koncom navštívia Yangshan Port, čo je najväčší a najrušnejší prístav sveta.


www.filmfest.sk
www.facebook.com/FilmFest.sk
RADIOACTIVE RIDE
réžia: Miroslav Lacko, Slovenská republika, 3minúty

Krátke video z prezentácie nových modelov KTM EXC 2014 v Kopernici pri Kremnici, ktorá bola určená pre novinárov. Väčšina z nich sú na jazdenie lamy rovnako ako ja, ale zopár jazdilo veľmi pekne. Na akcii bol aj Ivan Jakeš, takže som ho hneď využil na nejaké zábery a všetky pekné driftovačky a záverčné zábery vo vode robil on. Hudba je remix od Imagine Dragons - Radioactive, takže preto Radioactive Ride.


www.filmfest.sk
www.facebook.com/FilmFest.sk
BLOK VÍŤAZNÝCH FILMOV 20 - 24. 11. 2013
nedeľa 11:00
vstupné: 2 eurá

Slávnostné vyhlásenie víťazných filmov porotou festivalu a následné premietnutie ocenených filmov.
Na festivale taktiež môžete absolvovať školu filmovania, ktorá bude v sobotu 23. novembra od 10:00 do 12:00 a potom od 14:00 – 16:00. Viac o tejto možnosti sa dočítate v predošlom článku TU. Školský poplatok v tomto kurze sú 4 eurá.

Pridané: 08.11.2013 Autor: Beal Zdieľať

Seriál článkov - Film Fest 2013:

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (7 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (9)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria