Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 968 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 993
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (589)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (404)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (3 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (7)  [Verzia pre tlač] Tlač

III. Medzinárodný festival motorkárskych filmov - PROGRAM

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 25.06.2012 Autor: Beal
Čitatelia: 4310 [Mototuristika - Stredné Slovensko - Moto-akcia]

Doslova za pár hodín tu máme najväčší sviatok motorkárskych filmov v Európe. Zdá sa, že počasie nám bude priať a v program si určite niečo nájdete. Nalaďte sa na rýchlosť a parádny víkend.

PROGRAM III. Medzinárodného festivalu motorkárskych filmov

Najväčší festival motorkárskych filmov v Európe už klope na dvere. Doslova za pár hodín sa ružomberské strieborné plátno kina Kultúra už po tretí krát rozžiari v lúčoch adrenalínu a dobrodružstva . No nie len kino, ale aj ulice mesta ožijú vzdialenými kútmi našej planéty, neuveriteľnými športovými výkonmi, nasiaknu vôňou benzínu a rozprávaním aj o najnáročnejšom motoristickom preteku sveta – Dakare spojenú s autogramiádou a ukážkou dakarských špeciálov v piatok 29. júna o 20:00 pred kinom Kultúra.

Hneď po dakarskej besede o 21:30 sa bude v kine premietať jeden z najhorúcejších adeptov na získanie hlavnej ceny festivalu
Grand Prix. Dokumentárny 3D film Closer to the Edge rozpráva príbeh o najnebezpečnejších
cestných pretekoch motocyklov sveta odohrávajúcich sa na ostrove Man.

Počas festivalu je pre všetkých návštevníkov pripravený aj zaujímavý zľavový program. Na viacerých miestach v Liptove dostanete po preukázaní sa vstupenkou zaujímavé zľavy na vstupné, ubytovanie alebo pitie. Celý zoznam zliav si môžete stiahnuť tu.

Okrem tohto všetkého sa môžete tešiť aj na výstavu motocyklov a tiež testovacie jazdy. Pripravený je pekný až 40 kilometrov dlhý okruh, na ktorý sa budete môcť vydať s testovačkou od piatku až do nedele. Vyzerá, že počasie by nám mohlo priať, pripravená bude aj úschovňa vecí a bezplatné parkoviská pre motorkárov. Mimo všetkého programu si budete môcť v sobotu popoludní pozrieť aj dva vystúpenia streetfighterov so začiatkom o 15:00 a o 19:20. Stačí prísť, tešíme sa na vás.

PROGRAM

BLOK #1 - štvrtok 18:00
HIMALAYO ENFIELDMO

Hynek Bernard, Česká republika, 60minút, vstupné 1,5 eura

Grand prix World film a bronz na MFOF, to sú len niektoré z ocenení tohto filmu, ktoré zbiera na rôznych festivaloch.
Himalayo Enfieldmo je dokumentárny film, sledjúci výpravu 9-tich českých cestovateľov, dobrodruhov, ktorí sa rozhodli zdolať indickú časť Himalájí na legendárnych motocykloch Royal Enfield. Dokument sleduje skupinu od prvých okamžikov na Ruzyňskom letisku, cez prvé nesmelé zoznamovanie s indickými dopravnými pravidlami, netušené technické problémy s motocyklami, prekonávanie terénnych nástrah v podobe závalov a spadnutých mostov, až po tragickou smrť jedného z účastníkov výpravy.

Video: Himalayo enfieldmo


BLOK #2 - štvrtok 19:15
RomanoKlidekTour
Jaroslav Katreniak, Slovenská republika, 69 minút, vstupné 1,5eura

Po minuloročnej ceste cez Rusko za severný polárny kruh sa partia slovenských cestovateľov pustila do Rumunska. V podstate o nič nešlo, len si užiť voľno a jazdenie na motorke. A presne túto atmosféru zachytáva aj film.

Video: Romáňo Klídek Tour 2011


BLOK #3 - štvrtok 20:45
AFRICAN ODYSSEY
Nicolas Twaddle, Nový Zéland, 105 minút, vstupné 1,5eura

Partia priateľov z Nového Zélandu sa rozhodla prejsť Afriku po jej dĺžke. Životné dobrodružstvo so štartom v Kapskom Meste a cieľom o 21tisíc kilometrov ďalej v Londýne. Cesta na starých motorkách bude nie len útrapná ale aj poriadne veselá.

Video: African Odyssey Burning Teaser
BLOK #4 - piatok 13:00
NEPÁLEM NA MOTORCE
Honza Odehnal, Česká republika, 38 minút, vstupné 1,5eura

V sedle legendárneho motocykla Royal Endfield za spoznaním osobitej kultúry a rozmanitej prírody.

Video: Nepálem na motorce - začátek filmu


BLOK #5 - piatok 13:50
MOTOKROS2K11
Jakub Kondrček, Slovenská republika, 41 minút, vstupné 1,5eura

Videá od Jakuba Kondrčka a Andreja Jakub Chalúpka pozná snáď každý slovenský endurák. Na konci sezóny 2011 urobili výber toho najlepšieho, čo sa im podarilo za uplynulú sezónu nafilmovať a vy si môžete pozrieť film z pretekov odohrávajúcich sa nie len na Slovensku.

Video: MOTOKROS 2K11BLOK #6 - piatok 14:45
JUHOVÝCHODNÍ ÁZIE
Igor Brezovar, Slovinsko, 80minút, vstupné 1,5 eura

Slovinský cestovateľ žijúci v Prahe má za sebou niekoľko motocyklových expedícií vrátane cesty okolo sveta. "Zo Singapúru a neuveriteľnej byrokracie som odišiel do Malajzie, odtiaľ sa ilegálne prepašoval do Indonézie a opäť po 500dolárovnom úplatku a siedmich hodinách dohovárania, mi colníci v Indonézii dali konečne pečiatku do Carnetu de passage. Prešiel som zaujímavé miesta na Sumatre. Z indonézie som sa vrátil zase do Malajzie, potom do Thajska a na sever du Burmy, Laosu, Kombodže, Vietnamu, kde som už po niekoľký krát zistil, že ma do Číny nepustia a to bola konečná..."

Video: Juhovýchodní asie


BLOK #7 - piatok 16:35
M.U.D.
Claus Dettelbacher, New Delhi, India, 80minút, vstupné 1,5eura

Ďalšia z motocyklistických expedícií do Himaláji. Cieľom je malá dedinka položená vysoko v doline Pinn s názvom, ktorý v preklade znamená "blato". Film sa nevenuje len samotnej expedícii ale tiež ťažkému životu v horách.

Video: MUD - Kinnaur, Spiti, Lahaul


BLOK #8 - piatok 18:15
What !F
Wiley Watson, Santa Barbara, California, 42minút, vstupné 1,5eura

Vstúpte do sveta profesionálnej produkcie, výbornej kamery a skvelých jazdcov, ktorí sa predvedú v neuveriteľných jazdách obklopení nádhernou scenériou.

Video: What !f - Official Movie Trailer144hodín
Majo Illéš, Slovenská republika, 30minút

Šesťdňová je jedným za najstarších motocyklových pretekov na tejto planéte. Každý rok sa organizuje tento "sviatok" všetkých endurákov v inej krajine, posledne to bolo vo Fínsku. V tomto filme môžete vidieť slovenských ale aj zahraničných jazdcov na neľahkej ceste za cieľom, ten je ale od štartu vzdialené šesť ťažkých dní.

Video: 144 hodín


BESEDA O DAKARE

Beseda a autogramiáda s pretekármi z Daraku 2012. Vstupné je zdarma. V prípade dobrého počasia bude beseda prebiehať vonku.

Video: Best of Dakar 2011 - časť 1BLOK #10 - piatok 21:30
TT3D - Closer To The Edge
Richard de Aragues, Anglicko, 104 minút, vstupné 4 eurá

Prvý 3D film na festivale a zároveň slovenská kinopremiéra. Closer To The Age rozpovedá príbeh o cestných pretekoch motocyklov na ostrove Man. V tomto celovečernom dokumente sa aj prostredníctvom 3D technológie nadýchnete atmosféry týchto legendárnych pretekov a pochopíte, prečo sú jazdci ochotní riskovať vlastné životy. Príbeh o slobode voľby, o sile ľudského ducha a vôle vyhrať, ktorý nerozprávajú herci, ale samotní pretekári. Film od svojho vzniku zbiera ocenenia po mnohých festivaloch na celom svete.

Video: Tourist Trophy 3D : Closer To The Edge - Official Trailer [HD]


Besda o filmovaní s GoPro - 22:00
People Lounge bar

V pešej zóne na terase People Lounge baru sa budete môcť oboznámiť a prípadne zdokonaliť vašu techniku s prácou s kamerami GoPro. Ak takúto mašinku vlastníte, prípadne by ste chceli vlastniť a rozmýšľate o kúpe, toto je ten správny čas na zodpodedanie všetkých otázok.


BLOK #11 - sobota 10:30
IRAN MAN
Hynek Bernard, Česká republika, 90 minút, vstupné 1,5eura

Po oceňovanom filme Himalayo Endfielmo prichádza ďalší kúsok z rovnakej dielne. Dokument o cestovaní a živote v Iráne filmovaný na štyri kamery.

Video: IRAN MANBLOK #12 - sobota 12:15 ARMENIA TRIP
Majo Illéš, Slovenská republika, 40 minút, vstupné 1,5 eura

Touratech Slovakia pod taktovkou Marian Kroláka vyrazila v trojčlennej skupine na cestu do Arménska. Prostredníctvom filmu spoznáte nové miesta, ktoré rozhodne stoja za vzhliadnutie. Vtipné komentáre rozprávané priamo počas cesty a tri použité kamery sú zárukou, že počas filmu sa určite nebudete nudiť.

Video: ARMENIA TRIP


BLOK #13 - sobota 13:15
FASTEST
Mark Neale, Malibu, Kalifornia, 110 minút, vstupné 1,5 eura

Nahliadnite do zákulisia MotoGP ale aj na samotné preteky, zažite slávu Valentina Rossiho ale aj spovede jeho súperov. Rossi bojuje o desiaty titul majstra sveta, lenže prichádza nečakané zranenie.

Video: Fastest - Official Trailer


BLOK #14 - sobota 15:30
What !S
Wiley Watson, Santa Barbara, California, 40minút, vstupné 1,5eura

Európska kinopremiéra filmu What ! S bude práve v Ružomberku. Red Tide Picture vás vezmú na prechádzku plnú adrenalínu po Severnej Amerike, cez močiare a bažiny Gruzínsko, do horských púští v srdci Mexika.

Video: What!S


BLOK #15 - sobota 16:20
Tomorrow Will Be Better
Martin Přívratský, Česká republika, 73 minút, vstupné 1,5 eura

"Nechcel som len točiť zábery plné trikov na motorkách, takých filmov už bolo natočených dosť a na viac s technikou, ktorej s našim nulovým rozpočtom nemôžeme konkurovať. Zaujímali ma chvíle a momenty "za jazdením", chvíle, kedy sa normálne kamery vypínajú, ale kde vidíte svet v akom jazdci žijú. Neustále cestovanie, presuny z hotelov do arén, jazdenie, pády, liečba zranení a taktiež ich sny a túhy" povedal režisér Martin Přívratský. Vy budete môcť sledovať cestu Libora Podmola za ziskom titulu majstra sveta.

+ BESEDA S REŽISÉROM FILMU

Video: Tomorrow Will Be Better FMX Movie - Official Trailer


BLOK #16 - sobota 17:50
TRANS BALKAN
Rudi Froese, Rakúsko, 80 minút, vstupné 1,5 eura

Rudi spolu so svojou manželkou vyrážajú z Viedne na Balkán. Samozrejme, každý na svojej motorke. Informácie od priateľov neveštia nič dobré, napriek tomu sa rozhodnú to "risknúť" a spoznať tieto štáty na vlastnej koži.

Video: TRANS BALKANBLOK #17 - sobota 19:50
Marc Ristori - D'UNE SECONDE À L'AUTRE
Benjamin Tobler, Švajčiarsko, 100minút, vstupné 1,5 eura

Viacnásobný švajčiarsky šampión v motokrose, Marc Ristori, mal vážnu nehodu počas Supercrossu Ženeve 30. novembra 2007. Nehoda je skutočne vážna a diagnóza mení celý jeho život. Je ochrnutý. Veci samozrejmé sa rozpadnú v priebehu niekoľkých sekúnd. Marc je ale bojovník... Vstáva ako víťaz a je pripravený k ďalšej bitke svojho života. Nové začiatky a nové výzvy! Príbeh o pevnej vôli a odhodlaní žiť svoj život skutočne naplno.

Špeciálne k tomuto filmu priletí zo Švajčiarska jeho režisér, s ktorým bude beseda hneď po filme.

Video: Marc Ristori - Forever Free


beseda - ČERNOBYĽ - 22:15
People Lounge bar

Podobne ako v piatok besedu na tému GoPro si budete môcť vypočuť a pozrieť premietanie a rozprávanie Martina Landla o ceste do Černobyľu. Po tejto besede zhruba o 23:00 prídu porozprávať a tiež premietnuť videá a fotografie páni z Čiech o ich cestovaní po známej ceste Rout 66.


BLOK #18 - nedeľa 09:00
NAMIBIA
Igor Brezovar, Slovinsko, 75 minút, vstupné 1,5 eura

Igor Brezovar spojil sily so štúdiom Creature a vznikol viac ako hodinový film o jeho putovaní po Namíbii, ktoré bolo ďalšou časťou skladačky pri cestovaní okolo sveta.

Video: Namíbia - Igor BrezovarBLOK #19 - nedeľa 11:00 SLÁVNOSTNÉ VYHLÁSENIE A PREMIETANIE VÍŤAZNÝCH FILMOV
vstupné 4 eurá

Odborná porota aj tento rok vyberie tie najlepšie filmy v kategóriách: Najlepší cestopisný film, Najlepší športový film, Najlepší slovenský film a určí aj víťaza ceny Grand Prix za najlepší film festivalu. Novinkou bude hlasovanie divákov. Tí môžu udeliť cenu diváka. Po slávnostnom vyhlásení a odovzdaní cien budú všetky víťazné filmy premietnuté. Tento blok bude skrátka to najlepšie z najlepšieho. Spomedzi divákov tohto bloku sa vyžrebuje výherca navigácie Garmin.


Lístky si môžete rezervovať.

www.filmfest.sk

facebook

Pridané: 25.06.2012 Autor: Beal pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (3 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (7)  [Verzia pre tlač] Tlač

Suzuki V-strom 1050 2020

cfmoto-side-05-2020

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: nadejnymotorkar
....Vyměním vojetýho pionýra za nevojetou pionýrku...

Ďalšie vtipy »