Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1307 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 26190
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15827)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (10363)
Hodnotenie: (12 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (16)  [Verzia pre tlač] Tlač

Alpy² na kvadrát 1/4

 Zdieľať

Pridané: 14.01.2014 Autor: mzetz150
Čitatelia: 16323 [Mototuristika - Európa - Výlet]

Alebo ako sme sa do Slovinska vybrali. Jedná sa o voľné pokračovanie článku (Ako išli 2-valce na vandrovku). Naša príprava spočívala vo výbere zaujímavých ciest, miest a priesmykov podľa Google maps a cestopisov na MR...

Naša príprava spočívala vo výbere zaujímavých ciest, miest a priesmykov podľa Google maps a cestopisov na MR. Cez zimu som si kúpil textilné brašne práve pre túto akciu a nemohol som sa dočkať, kedy ich použijem. Ako padol prvý návrh na konkrétny termín padli aj hrdinovia, čo sa s účasťou dušovali. No nevadí, naše plány to už neohrozí. Finálna zostava: ja (mzetz150) a brat KaTeM.

1. Deň 16.6. (Rajec-Gusswerk)

Typicky zle prespaná noc pred odjazdom. SHMÚ predpoveď počasia na SK nejasná. Nakoniec padlo rozhodnutie a okolo 8 balíme. Posledná kontrola všetkých vecí a vyrážame. V PB sa stavíme pre vytlačené cestovné poistenie. Ja veziem 2 plné textilné brašne, plus dôležité veci v ruksaku. KaTeM vezie seba, kreditku a hrebeň :D. Strádujeme si to po D1 do BA, trošku pohadzuje, ideme v pohode 100-110km/h. Pred obedom prechádzame BA a razom sme v Kittsee práve na obed. Keďže sa pripomenul aj žalúdok ohrievame domácu pizzu na mojom motore.

 Prvý obed v zahraničí - domáca pizza
Prvý obed v zahraničí - domáca pizza

V Parndorfe Andrej hľadá benzínku, ja hľadám kadibúdku. V Eisenstadte je už teplo, narozdiel od SK. Cesty sú plné a dávam krátky oddych v poli. Pollstich, Permitz. O 16:00 sme na Alpengasthof Kalte Kuchl, fotíme sa pri Gasthofe a v prvej zatáčke vidíme ako to „položil“ motorkár, ktorý išiel oproti nám.

 Zastávka pri tom slávnom Kaltekuchl
Zastávka pri tom slávnom Kaltekuchl

Tak obozretne prechádzame cez prechod. KK sme zhodnotili ako zradný. Je rýchlejší ako passá a na prvý krát nepredvídateľný – chýbali značky zákrut. Andrejovi to ale nestačilo a dáva si KK ešte raz. Na druhej strane sa ale začína zaťahovať a v niektorých dolinách je búrka, s ktorou sa následne hráme na naháňačku. Nakoniec sme jej utiekli po lesnej ceste na Hubertussee.

 KaTeM pri jazere Hubertussee
KaTeM pri jazere Hubertussee

Robíme pár fotiek, po mokrej ceste míňame Mariazell Mariazell - Bazilika narodenia Panenky Márie, skracujeme si trasu a vypúšťame Leoben a Bruck and der Muhr. V Gusswerku hľadáme ubytko a nie sme sami, hotel je drahý, pokračujeme na Wildalpen Wildalpen - cesta 24 a napokon nachádzame Gasthof o 19:00. Cena je rozumná, dojedáme zásoby, fotíme historickú MVE a plánujeme trasu na druhý deň.

 Večer - Gasthoff pri Wildalpen
Večer - Gasthoff pri Wildalpen

2. Deň 17.6. (Gusswerk-Innerkrems)

Vstávame skoro. Vyrovnáme účty a vyrážame na Wildalpen. Vychádza slnko a dolina je miestami zahalená v hmle – túto cestu odporúčam. V mestečku za WA stretávame na benzínke gang historických motocyklov z DE. Nepodarilo sa im ani nám dohodnúť s tankovacím automatom. Kávomat je zhovorčivejší, ale motorky na kávu nejazdia. Spolu s Nemcami ideme do najbližšieho mesta, kde spoločne tankujeme. Smerujeme na Liezen, kde chytáme dlhú zápchu a horko. Pomaličky predbiehame kolónu a dostávame sa na začiatok, kde sa opravuje cesta. KaTeM konštatuje, že sme prasce jedny dopotené. Obedujeme u pani v rodinnom hoteli, Wienerschitzel mit Pommes. Stúpame do hôr, Solkpass Sölkpass – krásny, až na ten obľúbený Rollesplit (vysypaný piesek – akože oprava, ktorý sa s horúcim asfaltom lepí na kolesá i celú motorku a zároveň ostreľuje ostatných účastníkov premávky). Na vrchole narážame na neoznačené zákruty a vyschnuté jazero. Drážky nášho dezénu nás vedú okolo krásnej rieky Muhr a cestu do St. Michael si skracujeme cez Katschberg pass Katschberg Pass (1641 m), kde sú 15% klesania a prázdna cesta. V Katschberg stretávame prvú aj poslednú policajnú hliadku v zahraničí. Merali, našťastie sme dodržovali. Po ťažkom presviedčaní prehováram Andreja na Maltu.

 Malta - nie Sicilská, nie Slovenská
Malta - nie Sicilská, nie Slovenská

Došli sme na koniec doliny a stále frflal ako stará baba. Na mýtnici som ho pozval. Cesta hore je úžasná, keby sa dalo, tak sa s ňou ožením : ). Zastavíme sa na semafóre kde svieti 20 min wartezeit. Andrej sa rozhodne otočiť to ešte raz. Ja fotím vodopád na vyhliadke. Z 20 min sa zrazu stalo 13-7-2 a go. Andrej to nestihol. Nuž idem sám. Cestu si užívam a čakám ho hore, robím fotky z priehrady, študujem tabule.

 Priehrada - Malta
Priehrada - Malta

Spoločne ideme späť. Špecialitkou je mokrý tunel so zátačkami. Tankujeme a kupujeme diaľničné známky. Chceme ísť na Nockalmstrasse, ale v noci je uzavretá pre motorky. Ubytujeme sa v Innerkrems u babičky Bergmannovej. Spokojne zaspávame so sliepkami, nevediac čo nás čaká zajtra.

 Tešíme sa na Nockalmstrasse
Tešíme sa na Nockalmstrasse

3. Deň 18.6. (Innerkrems-Belluno)

Ráno vstávame s kohútmi. Dáme si skvelý Fruhstuck. S plným bruchom a plní síl vyrážame na Nockalmstrasse Nockalmstrasse. Cestu si užívame lebo ráno je prázdna a výhľady sú krásne. Fotíme, kocháme sa. Schádzame do Reichenau.

 Klesanie z Nockalmstrasse
Klesanie z Nockalmstrasse

>

Pridané: 14.01.2014 Autor: mzetz150 Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (12 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (16)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku: