Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1084 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 2586
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (1531)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (1055)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Pozvánka Motoshop Žubor Cup - Gbely 11.05.2014

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 05.05.2014 Autor: Milan Mikulík - mikulec
Čitatelia: 2655 [Šport - Motocross]

Ako druhá dráha nás v Slovakia MX & QUAD championships - Motoshop Žubor Cupe privíta piesková trať už túto nedeľu v Gbeloch dňa 11.5.2014 .

Seriál článkov - Motoshop Žubor cup:

Trať s dĺžkou 1650 m sa ide proti smeru hodinových ručičiek a na jazdcov tu čaká 5 zubov, 6 lavíc a 2 „odskoky - skoky“. Dráha je svojim profilom rýchla, s menej náročnými skokmi. Celá je namotaná na rovinatej a holej ploche.

Poloha trate: N 48.754 E 17.113

Administratívna kontrola bude v sobotu (10.5.2014) v čase od 19:30 do 21:00hod a v deň preteku (11.5.2014) od 06:00 – 08:00 hod.

Jazdci z Čiech môžu platiť pri registrácii aj českými korunami a tak isto aj v bufete.

Bufet bude otvorený už v sobotu od 15:00 hod.

Časový harmonogram dostane každý jazdec pri administratívnej kontrole + energy drink.

Oboznamovací tréning
08:00

Kvalifikačný tréning
10:10

1. finálová jazda
11:50

2. finálová jazda
14:50

Vyhlásenie celkových výsledkov
17:55

Video: Motoshop Žubor Cup Gbely 11.5.2014 pozvánka

Opis trate

Trať sa ide proti smeru hodinových ručičiek a na jazdcov tu čaká 5 zubov, 6 lavíc a 2 „odskoky-skoky“. Dráha je svojim profilom rýchla, s menej náročnými skokmi. Celá je namotaná na rovinatej a holej ploche.

Hneď po štarte je tu prvý malý zub v mierne pravotočivej točke. Nasleduje rovinka a po nej ľavá prudká otočka. Kratučký rozbeh pred prvou kratšou lavicou, za ktorou sa trať ešte mierne stáča doľava. Krátka rovinka, pravá otočka s toboganom a nasleduje odskok na dlhej rovinke. Prudké brzdy do ľavého toboganu a následne plná forsáž na vysokú lavicu, síce s vyšším dopadom ako je odraz, ale ten preskočí asi každý. Dopad je potom postupne pozvoľna klesajúci, takže sa dá dopadať kamkoľvek. Ak by sa aj niekto našiel, čo skočí ešte do protivky, nič sa nedeje. Po dopade kratučká rovinka a ďalšia pravá točka s toboganom, za ktorým nasleduje asi „najhoršia“ lavica, ktorá dokáže nakopnúť zadok. Nie je vysoká, ani dlhá, len ten nájazd je taký zaujímavý. Rovinka s miernym zatočením doprava a nasleduje znova ľavá točka s vysokým toboganom. Za ňou nízka lavica s presným a krátkym dopadom. Potom rovinka s miernym zatočením doľava a na konci kratučký skok a na jeho konci sa trať stočí doľava. Krátka rovinka, pravá točka s toboganom, za ktorou čaká séria dvoch za sebou idúcich skokov. Znova krátky rovný úsek, za ním tento krát ľavá točka s toboganom a ďalšia vysoká lavica, s dobrým dopadom. Za ňou znova doľava v otvorenej zákrute a nasleduje odskok do jamy s následným výjazdom mierne do kopca v pravej točke. Na rovinke je zub za ktorým je pozvoľný dopad a za ním nasleduje ľavá točka s toboganom. Za ním vysoká lavica s dobrým dopadom a hneď za ním nadväzuje skôr vysoký zub s pozvoľným dopadom, za ktorým sa dráha otočí doľava v tobogane. Za točkou už sme na mieste kde sme sa po štarte napojili na dráhu. Takže už nás čaká len ten prvý zub a sme v cieli...

Všetkých divákov a jazdcov radi uvidíme a tešíme sa na Vás ...

Pridané: 05.05.2014 Autor: Milan Mikulík - mikulec pošli na vybrali.sme.sk

Seriál článkov - Motoshop Žubor cup:

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: zefo
Syn si kúpil tričko s nápisom ,,Volím Igora Matoviča,,
Nemal ho na sebe ešte ani hodinu a už ho opľuli, nakopali ho do zadku, vynadali do retardov, a nalepili mu do vlasov žuvačku.
Som fakt zvedavý čo sa mu stane keď vyjde aj z domu.

Ďalšie vtipy »