Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 2704 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 25133
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 61% (15215)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 39% (9918)
Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

MMSR v motokrose jednotlivcov „SMX CUP“ 2014 a MACEC CUP

 Zdieľať

Pridané: 26.05.2014 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3068 [Šport - Motocross]

V nedeľu 25.5.2014 sa na legendárnej trati vo Sverepci stretlo 106 jazdcov na treťom podujatí SMX Cup-u tohtoročnej sezóny a zároveň na podujatí zaradenom do MACEC Cup-u (motokrosový pohár motocyklovej asociácie krajín strednej Európy).

V kategórii MX85 bodoval Šimon Jošt (SVK), medzi Juniormi Denis Poláš (SVK), v kategórii jazdcov nad 40 rokov (MX4) Petr Dokoupil (CZ) a medzi MX40+ to bolo víťazstvo pre Vladimíra Zavadetskeho (UA). Kategória MX1 mala od začiatku jasného víťaza, Martina Žeravu (CZ), a medzi MX2-kami bol najrýchlejší Milan Špičák (CZ). Medailu za víťazstvo v MACEC cup-e si zo Sverepca odniesli: Šimon Josť (MX85), Štefan Svitko (MX1) a Tomáš Šimko (MX2).

Po hustom nočnom daždi bol terén pre jazdcov skutočne náročný. Ťažké blato obaľovalo kolesá a strmé výjazdy „na baňu“ sa stali ohromne náročnými. Na rozprave jazdci dali návrh vynechať časť trate a zjednodušiť tak podmienky. V kvalifikačných tréningoch a neskôr aj vo finálových jazdách, mali preto všetky kategórie, okrem MX1 a MX2, vynechaný posledný výjazd. Trať obschla veľmi rýchlo a už po kvalifikačných tréningoch mali jazdci ideálne motokrosové podmienky. Finálové jazdy si tak užívali nielen oni, ale aj opaľujúci sa diváci.

Finálovým jazdám veteránskych kategórií MX4 a MX4+ dominoval víťaz kvalifikácie, Petr Dokoupil z KRTZ teamu, keď sa do štatistík zapísal ako dvakrát najrýchlejší na štarte, ale aj ako najrýchlejší celkovo. Prvenstvo si vychutnával pred druhým Ivanom Černým z Čemoto Šaštín a tretím Dušanom Tichým z BV racing. Ukrajinec Vladimír Zavadetsky stál na stupienku víťazov najvyššie pri vyhlasovaní kategórie jazdcov nad 50 rokov (MX4+), a to nad druhým Čechom Bohumilom Klanicom z ÚSC Orava a tretím Slovákom Františkom Prílepkom.

MX Juniori ponúkli v oboch jazdách pekné súboje na prvých priečkach. Tomáš Kohút z SMX teamu vyštartoval dvakrát ako prvý, no v oboch jazdách mu sily nestačili na to, aby si túto výhodnú pozíciu obhájil pred Denisom Polášom, ktorého dve finálové prvenstvá vyniesli na vrchol stupienka víťazov. Tretie miesto obsadil Jakub Zmeškal z JD 191 KTM MRG Racing teamu.

V kategórii MX85 to bol najskôr Šimon Jošt, ktorý si pokoril štart prvej finálovej jazdy a v tej druhej si výhodu prvého v prvej zákrute vychutnával Jaroslav Dubóci. V konečnej klasifikácii to však Dubócimu stačilo iba na 4. miesto a nechal tak stupienok víťazov pre Martina Vondrášeka z JD 191 KTM MRG Racing teamu na treťom, Jozefa Poslucha z Popper Pacing teamu na druhom a Šimona Jošta z Osička-Pfeli MX teamu na prvom mieste.

MX1-tku nakoniec úplne ovládli český pretekári. S najlepším časom na kolo išiel do finálových jázd víťaz kvalifikácie, Jiří Čepelák z SMX teamu, ale ani táto výhoda ma nepomohla na Martina Žeravu z HP Moto, ktorý predviedol vo Sverepci dvakrát po sebe jazdu systémom štart-cieľ. Ako tretí dokončil obdive finálové jazdy ich 25 ročný krajan Marek Sukup zo Sportgorup CZ 99 racing.

Kategória MX2 až taká jednoznačná nebola, pretože dvaja adepti na pódiové umiestnenie opustili druhú finálovú jazdu predčasne. Martin Krč ako prvý a o kolo za ním aj Ján Vondrášak. Uvoľnili tak miesto pre Milana Špičáka z HT Group Racing teamu, ktorý sa aj po nevydarených štartoch prebojoval na čelo a vyhral. Tomáš Šimko z SMX teamu dvakrát výborne odštartoval ale nedokázal si svoje vedúce postavenie obhájiť až do konca. Výborne našliapnuté v MX2-ke to mal len 16-ročný Richard Šikyňa z MX Slovakia a v silnej konkurencii mu to vyšlo na vynikajúce 3. miesto.

Nasledujúce podujatie SMX CUP-u 2014, Medzinárodných majstrovstiev Slovenka v Motokrose, sa bude konať v Lovčici v nedeľu 15.6. 2014. Srdečne Vás pozývame.

Text: Mgr. Radka Mazáková
Foto: Radek Lavička

Pridané: 26.05.2014 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria