Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 2140 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 1682
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (1008)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (674)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Motoshop Žubor Cup 2014 – SVEREPEC

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 03.07.2014 Autor: Milan Mikulík - mikulec
Čitatelia: 2820 [Šport - Motocross]

Tretie tohtoročné preteky štvorkolkárov a motokrosárov Motoshop Žubor Cup-u pokračovali v národnom kros centre vo Sverepci.

Na štartovacom rošte sa stretlo 178 jazdcov, čo svedčí o tom, že preteky sú neustále v obľube, aj za hranicami Slovenska, pretože do súťaží sa prihlásili nielen stabilní jazdci zo Slovenska, Česka a Maďarska, ale aj Rakúšania a Poliaci.

Sverepecká trať bola výborne pripravená, počasie ako na objednávku. Oba predpoludňajšie tréningy jazdci absolvovali bez väčších problémov, na rozprave okrem organizačných pokynov nebolo čo riešiť. Pred samotnými finálovými rozjazdami ešte organizátori zalievali vodou kritické úseky, kde vietor vysúšal povrch trate až veľmi rýchlo.

V hobby štvorkolkách dominoval vo Sverepci Dušan Hrčka, ktorý ukazoval chrbát Ondrovi Horinkovi a Paťovi Gálovi, ktorý mal ešte aj problémy s prevodovkou svojho stroja.

Seniori jazdili s juniormi a dievčatami. Na hrote sa striedali Palo Smrček a Jaro Faktor, ktorý vyhral druhú finálovú jazdu a v celkovom súčte vyhral.

Juniorské prvenstvo si odjazdil systémom štart cieľ v oboch jazdách mladý nádejný maďar Krištof Kárai.

V kategórii Ladies sa konečne na štart postavili obe tohtoročné súperky, česka Klára Kuběnová a slovenka Sandra Antalová, paradoxne s rovnakým počtom bodov, pretože v Senici bola len Klára a v Gbeloch zas len Sandra. Bolo zaujímavé sledovať ich duel medzi samými chlapmi. Víťazstvo si však vo Sverepci pripísala Klára.

Po nich štartovali motokrosári začiatočníci. V kategórii MX2 Open exceloval hlohovčan Palo Munka a v kategórii MX2 Lešek Vlasoň, obaja v dvoch rozjazdách systémom štart – cieľ.

Bojovali aj naši najmenší, Timko Žubor, Janko Brhel a Adamko Vanko. Timko utiekol tým dvom v oboch jazdách a prvenstvo mal isté, Janko s Adamom bojovali o druhú priečku do posledného metra. Viac šťastia mal však Adamko Vanko a Janko Brhel skončil tretí.

Trať opäť obsadili motokrosári a to skúsení štyridsiatnici v triede MX4 a najmladší jazdci v triede MX85. Opäť sme mali možnosť sledovať krosovú zrelosť a mladícku dravosť, no s obmedzenú kubatúrou. Hviezdou oboch týchto jázd bol mladý osemdesiatpäťkár Jožko Posluch, ktorý okrem suverénnej jazdy predvádzal divákom rôzne motokrosové parády a jeho prvenstvo bolo zaslúžené. Medzi tými najzrelšími to bol súboj slováka Roba Ziga a čecha Martina Riga, ktorý svojou druhou jazdou potvrdil celkové prvenstvo.

Na štvorkolkách ešte súťažili jazdci kategórií Elite a Profi. V Elitoch si prvé tri miesta rozdelili českí jazdci. Príjemne prekvapil Patrik Vitek, ktorému sa na chrbát pozeral Vítek Báča aj s Petrom Vasiliadisom.

V profi quadoch kraľoval na špici jazdcov Daniel Picmaus systémom štar – cieľ v oboch jazdách. Ďalší český ostrieľaný jazdec Lukáš Studený mu sekundoval,no na víťazstvo to nestačilo.

Po nich už štartovaciu rampu obsadzovali motokrosári, najprv hobíci, v kategóriách MX2 a MX3. V oboch finálových rundách jazdili ďaleko pred ostatnými rakúšan Patrick Mitterbäck a slovák Viktor Vodanský. Patrik, napriek tomu, že bol na našich pretekoch po prvý krát, tak v triede MX2 Hobby doslova prišiel, jazdil a zvíťazil. So svojim výkonom bol spokojný aj Viktor, ktorý tiež zaknihoval víťazstvo dva krát.

Poslednými finálovými súpermi boli jazdci tried MX Profi, spolu s MX2-jkou juniorkou rozdelenou do kubatúr 250 a 125 kubických centimetrov. V profíkoch sa zaskvel ďalší nováčik, poliak Tomaš Paciba, jazdiaci s veľkým náskokom pred ostatnými v oboch rozjazdách. V junioroch 250 zajazdil najlepšie, tiež nováčik, tiež poliak Popez Lukacs a kubatúra 125 bola od štartu až do cieľa v oboch jazdách korisťou lídra tohto ročníka Rasťa Hornáčka zo Starej Turej.

Suma sumárum, všetci jazdci odviedli super výkon do posledného metra na šotoline sverepeckého areálu, bola to radosť sledovať, aj keď občas pre množstvo prachu bolo slabšie vidieť.

Video: Motoshop Žubor Cup Sverepec 2014

text : Maroš Palesch
foto: Ján Buchel

Pridané: 03.07.2014 Autor: Milan Mikulík - mikulec pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria