Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 2244 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk www.styx.sk/

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 29936
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (17681)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (12255)
Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Peter Pilát sa stal majstrom Európy 2015 vo freestyle motocrosse

 Zdieľať

Pridané: 25.06.2015 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 4242 [Šport - Freestyle MX]

Petr Pilát si na motocyklových plášťoch Mitas došiel pre celkové víťazstvo v sérii NIGHT of the Jumps a stal sa majstrom Európy (ME) vo freestyle motokrose (FMX).

Posledné preteky ME FMX sa konali 13. a 14. júna v nemeckom Hamburgu. Petr Pilát, ktorého firma Mitas už 12 rokov sponzoruje, sa do série FMX vrátil po dlhšom zranení a tiež vďaka úplne novému triku, ktorý v Hamburgu predviedol, získal titul majstra Európy. Petr Pilát používa na svojom motocykli pneumatiky Mitas s dezénom C-23 a C-20.

Petr Pilát se stal mistrem Evropy ve freestyle motokrosu
Petr Pilát se stal mistrem Evropy ve freestyle motokrosu

"V januári 2015, kedy Petr Pilát vyhral svoj prvý závod série Majstrovstiev Európy vo freestyle motokrose, sme mu priali, aby v záverečnom hodnotení dosiahol na medaily. Aj napriek zraneniu Petr Pilát získal titul majstra Európy, a to je obrovský úspech," uviedol Tomáš Jurtík, obchodný riaditeľ Mitas pre slovenský trh. "Petrovi gratulujeme a veľmi si vážime toho, že dôveruje plášťom Mitas," dodal Tomáš Jurtík.

"Začiatok tohto roka bol pre mňa veľmi úspešný, vyhrával som preteky, skončil na stupňoch víťazov. Potom prišlo zranenie, ale našťastie som stratil len jeden závod, a tak som mal stále šancu stať sa celkovým víťazom. Závod v Hamburgu bol môj prvý po návrate zo zranenia a tiež vďaka novému triku sa mi podarilo získať titul, je to neopísateľný pocit," uviedol Petr Pilát po pretekoch v Hamburgu.

Petr Pilát v průběhu závodu v Hamburku
Petr Pilát v průběhu závodu v Hamburku

Petr Pilát používa na svojom motocykli pneumatiky s dezénom Mitas C-23 (predné) a C-20 (zadné). Tieto plášte sú určené pre motokros, freestyle a extrémne enduro. Pneumatika má optimálnu tuhosť a vyššiu bočnicu, ktorá zabráni kontaktu ráfika s terénom pri dopade na zem. Na vývoji pneumatík Mitas C-23 sa Petr Pilát veľkou mierou podieľal.

Poradie ME FMX (Night of the Jumps):

  • 1. PETR PILÁT - 96 bodů
  • 2. Luc Ackermann (Něm.) - 89
  • 3. Brice Izzo (Fr.) - 81
  • 4. Remi Bizouard (Fr.) - 74
  • 5. Maikel Melero (Šp.) - 73
  • 6. Jose Miralles (Šp.) - 64
  • 11. LIBOR PODMOL - 44
  • 12. FILIP PODMOL - 35

Pridané: 25.06.2015 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Aprilia-side-03-2025

Moto Guzzi

Vtip

Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!



Ďalšie vtipy »