ISSN 1336-6491 | Online: 1169 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15789)
Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

Michal Búlik na druhom podujatí španielskeho šampionátu

Pridané: 24.05.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2548 [Šport - Cestné Motocykle]

Slovenský pretekár španielskeho týmu ETG racing, Michal Búlik, svoje premiérové preteky V Jereze po kolízii nedokončil, no výborným výkonom a progresom počas tréningov a pretekov si od tímu vyslúžil pochvalu.

Počas celého štvrtka husto pršalo, preto väčšina jazdcov ani nevyšla na trať. Piatok už bol slnečný a Michal využil všetky tri tréningy k zoznámeniu sa s traťou. V sobotnom prvom meranom tréningu dokázal Miško s časom 2:07:214 min obsadiť štrnástu pozíciu v celkovom poradí tried Challenge80/Moto4. V druhej kvalifikácii všetci jazdci výrazne zrýchlili a Michal svojím najlepším časom víkendu 2:06:217 min, obsadil v súčte oboch kvalifikácií, rovnako ako na predchádzajúcom podujatí v Albacete, 16. miesto celkovo a desiate v kategórii Moto4.

Štart do pretekov bol vydarenejší ako pri premiére v Albacete, Michal dokázal udržať svoju pozíciu, aj keď skupina pred ním si vytvorila menší náskok. V priebehu prvých dvoch kôl dokázal dostihnúť trojčlennú skupinu bojujúcu o 11. miesto a svoj najlepší čas zlepšil o 0,9 sekundy. V ďalšom kole Miško dokázal svoje maximum zlepšiť ešte o ďalšie 0,3 sekundy a na konci cieľovej rovinky sa posunul už na 13. pozíciu. Po útoku na ďalšieho zo súperov však prišlo k ich vzájomnému kontaktu, ktorý síce dokázal ustáť, ale bol vytlačený až do štrku, kde mu zhasol motor a preteky sa preňho predčasne skončili.

„Miško mňa aj celý tím veľmi prekvapil,“ vraví pretekárov otec Milan Búlik. „Bez skúseností s traťou dokázal neustále zrýchľovať a v každom tréningu zlepšoval svoje maximum. S tým som rovnako ako členovia tímu ETG racing veľmi spokojný. V tejto sezóne nám nejde o umiestnenia, ale potrebujeme získať čo najviac skúseností s novými traťami a novým motocyklom. Michal ukazuje, že mu motocykel sedí a v spolupráci s mechanikmi si dokáže nastaviť motocykel tak, aby dokázal plynule zrýchľovať , bez akýchkoľvek problémov. Svoj najrýchlejší čas dokázal zajazdiť v treťom kole pretekov, takže mal ešte potenciál jazdiť rýchlejšie. Na motocykli sa cítil výborne a po príchode do boxov bol napriek sklamaniu od všetkých členov tímu pochválený. Verím, že v rovnakom progrese budeme pokračovať aj na ďalšom podujatí 16.-19. 6. v Alcarrase.“

Najväčšie poďakovanie patrí Edovi Jurášovi a Michalovi Vajdovi, bez ktorých by sme tak náročnú cestu ťažko zvládli a našim partnerom: BOS Búlik s.r.o., Motoclub Lehnice, Boneko a.s., BRS Technology, RST ,Paolo Slovakia, VST s.r.o., DJ Steel, Venimex Slovakia s.r.o, Pizza apetito Skalica, Šperk.

Pridané: 24.05.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať