Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 742 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

www.foxracing.sk Sumoto Brno DS auto MOTOQUAD Indian - www.klasikmoto.sk

Anketa:

Jazdil podľa teba Marc Márquez na VC Argentíny 2018 v súlade s predpismi:

Spolu odpovedi: 3901
Áno, bolo to v pohode: 49% (1893)
Nie, bolo to ďaleko za: 51% (2008)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Trnavskí študenti postavili vlastný úsporný elektromobil

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 02.06.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2540 [Novinky - Predstavujeme]

Stredoškoláci zo Strednej priemyselnej školy dopravnej v Trnave navrhli a zostrojili extra-úsporné vozidlo. Na medzinárodných pretekoch Shell Eco-marathon Le Mans sa postavili na trať a so svojím elektrickým vozidlom dosiahli spotrebu 158 km na jednu kilowatthodinu.

Shell Eco-marathon Le Mans patrí do kategórie pretekov Shell Eco-marathon Challenger events, ktoré slúžia ako prípravné preteky pre hlavnú súťaž vo vývoji super úsporných vozidiel Shell Eco-marathon. Stredoškoláci nastúpili na štart s vlastným vozidlom na elektrický pohon. S výsledkom 158 kilometrov na 1 kWh majú veľkú šancu sa kvalifikovať na hlavné preteky Shell Eco-marathon Europe pre budúci rok.

Trnavskí študenti postavili vlastný úsporný elektromobil
Trnavskí študenti postavili vlastný úsporný elektromobil

„Študenti na pretekoch nazbierali vzácne skúsenosti a tipy pre zlepšenie vozidla, ktoré môžu zužitkovať budúci rok v hlavnej súťaži. Možnosť prejsť technickou kontrolou a postaviť sa na štart bol pre celý tím vynikajúcou príležitosťou. Navyše takáto príležitosť uplatniť ich teoretické vedomosti v praxi stojí za všetku námahu,“ hovorí inžinier Milan Eliáš, vyučujúci zo Strednej priemyselnej školy dopravnej a vedúci tímu. Študenti jazdili po boku ostrieľaných tímov z európskych stredných škôl a univerzít, od ktorých získali užitočné rady a tipy. Študenti majú teraz rok na zlepšenie svojho vozidla a tiež na získanie finančných prostriedkov pre účasť na hlavných pretekoch.

Trnavskí študenti postavili vlastný úsporný elektromobil
Trnavskí študenti postavili vlastný úsporný elektromobil

Na hlavné preteky Shell Eco-marathon Europe sa tento rok chystajú tri slovenské tímy. Okrem skúsených študentov z bratislavskej STU a košickej TUKE, ktorí preteky poznajú z minulých ročníkov, sa po prvýkrát na štart postaví aj tím zložený zo stredoškolských študentov Spojenej školy Tvrdošín.

23.02.2016 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 4690 [Technika - Design]

-

Slovenskí študenti sú medzi európskou špičkou mladých konštruktérov vozidiel - Shell Eco-marathon Europe 2016

Tri slovenské študentské tímy dostali tento rok pozvánku na európsku časť súťaže vo vývoji super úsporných vozidiel Shell Eco-marathon Europe 2016 v Londýne. Pri ostrieľaných tímoch Strojníckej fakulty STU a Strojníckej fakulty TUKE sa tento rok predstavia aj nováčikovia – stredoškolský tím Spojenej školy Tvrdošín. Prvýkrát tak slovenskí študenti postavia na štart až tri vozidlá.

 

O súťaži Shell Eco-marathon

Shell Eco-marathon je jednou z najnáročnejších a najinovatívnejších študentských súťaží na svete. Každoročne sa uskutočňuje v Európe, Severnej Amerike a Ázii. Súťaž spája súčasných a budúcich novátorov spolu so širokou verejnosťou zaujímajúcou sa o energetické otázky. Rozvíja diskusiu o udržateľných riešeniach narastajúceho globálneho dopytu po energiách. V rámci Shell Eco-marathon Europe súťaží budúca generácia inžinierov a vedcov vo veku od 16-25 rokov z 28 krajín vo vlastnoručne navrhnutých a vyrobených vozidlách. Hodnotenie tímu sa vyjadruje prejdenou vzdialenosťou na liter paliva alebo kilowatthodinu. Shell Eco-marathon Europe sa snaží zapojiť verejnosť do riešenia súčasných výziev spojených s energiami a mobilitou, a zároveň inšpirovať k inovatívnym riešeniam. Súťaž ukazuje snahu spoločnosti Shell pomáhať pri napĺňaní narastajúcich energetických požiadaviek zodpovednou cestou vďaka spolupráci študentov, partnerov a verejnosti.

31. ročník Shell Eco-marathon Europe sa uskutoční 30. júna - 3. júla 2016 po prvýkrát v anglickej metropole Londýn za účasti 229 tímov z 28 krajín. Sprievodné aktivity na mieste budú zamerané na inšpiráciu a zapojenie verejnosti k téme budúcnosti energie a nových technológií.

Shell Eco-marathon je globálnou iniciatívou so súťažami v Európe, USA a Ázii. Shell Eco-marathon Americas sa uskutočnil 22.-24. apríla v Detroite v USA a Shell Eco-marathon Asia 3. - 6. marca v Manile na Filipínach.

Pridané: 02.06.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Zazimujte si motorku

Cassida-apex-06-2018

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: Toman
- Taká som rada, že si konečne doma, - vraví žena mužovi.
- Prečo?
- Ľudia v obchode hovorili, že nejaký kokot spadol s autom do Dunaja.

Ďalšie vtipy »