Anketa:
Honda odhaľuje skice pripravovaného návratu modelu Hornet
ZdieľaťPridané: 07.06.2022 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 6636 [Bleskovky - Novinky]
Nové koncepčné skice modelu Hornet naznačujú tvar žihadla jeho zadnej časti.
Po tom, ako spoločnosť Honda v roku 2021 na veľtrhu EICMA oznámila, že sa do jej modelového radu vráti slávne meno Hornet, zverejnila dnes skice, ktoré približujú ďalšie detaily dizajnového konceptu a stavajú na obdiv kombináciu technickej krásy a agresivity, ktorá je základom DNA tohto modelu.
Skice konceptu vznikli pod vedením výskumného a vývojového centra spoločnosti Honda v Ríme, ktoré je aj vďaka úzkej spolupráci s výskumným a vývojovým oddelením v Japonsku zodpovedné za vzhľad mnohých úspešných európskych modelov značky Honda z posledného obdobia, ako sú napríklad CRF1100L Africa Twin, CB650R, či X-ADV.
Dizajnérom novej koncepcie modelu Hornet je 28-ročný Giovanni Dovis, ktorý naposledy navrhol výrazné línie nového modelu ADV350.
Giovanni Dovis, dizajnér, Honda R&D Europe, Taliansko: „Dizajnovou filozofiou značky Honda je vytvárať niečo čisté a funkčné nekomplikovaným spôsobom – modely, ktoré sú nielen pôvabne jednoduché, ale zároveň aj emočne atraktívne. Skice ukazujú, že dizajnový koncept modelu Hornet sľubuje agilitu, dynamiku a nízku hmotnosť vďaka štíhlym proporciám, špicatej zadnej časti a mimoriadne ostrým líniám. Tým vzniká nový vzhľad s kompaktnými proporciami, ktorý sa vyznačuje napätím a agresivitou od prednej až po zadnú časť, čím zdôrazňuje skutočne športové zameranie tohto modelu.“
Pridané: 07.06.2022 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať
Súvisiace články:
- Pozývame Vás na oficiálne predstavenie novinky CB750 Hornet na Slovensku! - Redakcia
- Motonovinky roku 2003 - Awia
- Honda predstavila ďalšie novinky 2014: Gold Wing F6C a CB1100 EX - Redakcia
- Ducati predstaví model Monster 1200R - zeON
- Triumph pripravuje nový model Trident 2021 - Awia
- Honda predstavila nového Horneta - dvojvalcový CB750 Hornet 2023 - Redakcia
- Honda inovuje trojicu modelov CB500 - dostali EURO5, nové farby a vylepšenia - Redakcia
- Honda CB600F Hornet 2002 - cabo79
- SUZUKI modelová rada GS, GSX – vývoj, vrchol, ústup - maco
- Yamaha predstavila nový trojvalcový model MT-09 - zeON
Ďalšie články tohto autora:
- Honda prináša európsky záručný program pre motocykle a skútre
- Martin Vaculík obhájil titul medzinárodného majstra SR
- V Portugalsku štartuje seriál ME Enduro 2025 aj s jazdcami SMF
- Dámy a páni, prichádza tak trochu iný Harley - CVO Road Glide RR
- Dunlop predstavuje inovované hyperšportové SportSmart MK4
- Nové Piaggio Beverly 310 (2025)
- Fotoreport: Výstava Motocykel 2025, Incheba Bratislava
- Fotoreport: výstava Motocykl 2025, Praha
- Inovované Piaggio Liberty - nový štýl aj technológie
- Dax, Monkey a Super Cub C125 dostávajú nové farby, príslušenstvo pre rok 2025 + rozhovor s konštruktérom
- ... zobraz všetky články od tohto autora
Galéria ku článku:
Najsledovanejšie videá:
Vtip
Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!