Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1883 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 27210
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (16319)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (10891)
Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

MS endurance vyvrcholili v Bol d´Or – úspech MACO RACING TEAMU!

 Zdieľať

Pridané: 20.09.2023 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2435 [Šport - Cestné Motocykle]

Počas uplynulého víkendu vyvrcholil tohtoročný seriál Majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov ENDURANCE štvrtým podujatí na okruhu Paula Ricarda v Bol d´Or vo Francúzsku. Vynikajúci výsledok dosiahol na tejto legendárnej 24-hodinovke slovenský tím Maco Racing Team, ktorý v zložení Enzo Boulom (FRA), Bálint Kovács (HUN) a Martin Vugrinec (CRO) obsadil v Bol d´Or vynikajúce 6.miesto v hodnotení EWC a v konečnom poradí “Endurance world championship” je tento súkromný tím v TOP10, na 8.mieste. GRATULUJEME!

MS endurance Bol d´Or 2023 - Maco Racin team
MS endurance Bol d´Or 2023 - Maco Racin team

Slávnych 24 hodín Bol d’or je za nami, ďalšia skvelá nová skúsenosť pre Maco Racin team. Traja mladíci v súkromnom tíme porazili oveľa väčších a silnejších jazdcov a tímy. Maco Racing team a jeho jazdci Enzo, Balint a Martin v nedeľu napísali kus motocyklovej histórie… Všetci traja boli fantastickí, bez jedinej chyby, bez havárie, s takmer identickými časmi odjazdil 24 hodinové preteky – 693 kôl. Celý tím fungoval bezchybne, čo značne prispelo k tomu vynikajúcemu výsledku.

MS endurance Bol d´Or 2023 - štart
MS endurance Bol d´Or 2023 - štart

Po napätom vyvrcholení sezóny na okruhu Paula Ricarda sa víťazom majstrovstiev sveta Endurance 2023 oficiálny team EWC YART Yamaha jazdiaci v zložením Niccolò Canepa, Marvin Fritz a Karel Hanika, ktorý skončil vo Francúzsku na 4.mieste. V Bold d´Or triumfoval s jasným rozdielom Yoshimura SERT Motul team.

MS endurance Bol d´Or 2023 - noc
MS endurance Bol d´Or 2023 - noc

YART so sídlom v Rakúsku bol jedným zo šiestich tímov v boji o tohtoročný titul EWC na štarte legendárnej 24-hodinovky, ale záver pretekov bol pre tím dramatický. Kvôli prevádzkovým opravám na motocykli prinútili tím urobiť niekoľko zastávok v boxoch čo ich posunulo na štvrté miesto. Obhajcom titulu F.C.C. TSR Honda France tím po technickej poruche z pretekov musel odstúpiť odstúpil a tíme BMW Motorrad World Endurance vypadol z boja o titul kvôli dvom neplánovaným návštevám boxov. YART v podstate potreboval umiestnenie v prvej deviatke, aby si zabezpečil zisk tohtoročného prvenstva v uvedenom svetovom šampionáte.

MS endurance Bol d´Or 2023
MS endurance Bol d´Or 2023

Honda Viltaïs Racing nedokázala zopakovať svoje víťazstvo Bol d’Or z roku 2022, ale zabezpečila si najlepšie druhé miesto v sezóne. BMW Motorrad World Endurance Team doplnil v Bol d´Or pódium, čo je jeho tretie umiestnenie v prvej trojke tohto roka.

MS endurance Bol d´Or 2023 - Maco Racin team
MS endurance Bol d´Or 2023 - Maco Racin team

Maco Racing Team absolvoval tento rok 3 z celkom štyroch podujatí seriálu EWC. Vynechal len podujatie v japonskej Suzuke. Po dvoch podujatiach sezóny vo Francúzsku ( Le Man) a Belgicku (Spa) figuroval tím priebežne na 10.mieste šampionátu. Práve víkendový výsledkov v Bol d´Or posunul slovenský Maco Racing team, pod vedením Martina Kuzmu, na 8.priečku v konečnom poradí EWC 2023. V hodnotení súkromných – nefabrických tímov sezóny 2023 patrí Maco Racing Teamu tretie miesto!

Gratulujeme celému tímu k úspešnému štartu na legendárnej 24-hodinovke Bol d´Or a taktiež ku fantastickému umiestneniu v TOP10 MS FIM ENDURANCE 2023.

MS endurance Bol d´Or 2023 - Maco Racin team
MS endurance Bol d´Or 2023 - Maco Racin team

Zdroj: SMF
Foto: FB a fim.ewc.com

Pridané: 20.09.2023 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač
Motozem

Body a Trasy v tomto článku:

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria