ISSN 1336-6491 | Online: 1078 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15768)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (10309)

Suverénne víťazstvo Richarda Šikyňu z tímu MX Slovakia v Myjave

Pridané: 09.05.2015 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2520 [Šport - Motocross]

V piatok 1. mája sa v Myjave konalo prvé podujatie seriálu Medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky v motokrose jednotlivcov. 17 ročný Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia štartujúci v triede MX2 aj napriek bolestivému ramenu v Myjave suverénne vyhral obidve jazdy a ziskom 50 bodov zahájil domácu sezónu na jednotku.

Už tradične patrí 1. máj v Myjave motokrosu. Piatkový myjavský motokrosový sviatok však poznačila úbohá účasť jazdcov vo všetkých triedach. Najciteľnejšie to bolo hlavne v mládežníckych kategóriách MX85 a MX2 Junior, keď sa sotva hŕstka jazdcov vyslovene stratila na trati. Richard Šikyňa (102), jazdec tímu MX Slovakia sa pretekov zúčastnil v triede MX2 na motocykli KTM 250 SX-F. Po druhom najrýchlejšom čase v kvalifikácii vo svojej triede v pretekoch nezaváhal, vyhral obidve jazdy a stal sa so ziskom 50 bodov celkovým víťazom.

Richard Šikyňa, (102): „Mám po prvých pretekoch majstrovstiev Slovenska v Myjave. Do prvej jazdy som nemal dobrý štart, musel som sa prebojovať dopredu a to ma stálo nejaký čas. Nakoniec som skončil v prvej jazde na 5. mieste v MX1 a MX2, 1. v MX2. V druhej jazde som mal štart o niečo lepší, trochu nám ale počas jazdy pršalo a tak sa to dosť šmýkalo. Zo začiatku jazdy som chytil dobré tempo, rýchlo som sa usadil na celkovom 4.mieste a rovnako ako v prvej som vyhral svoju triedu MX2. S pretekmi som spokojný, jazdilo sa mi fajn. Chcem sa poďakovať svojmu teamu, trénerovi, mechanikovi a rodine.“

Peter Kolek, manažér tímu MX Slovakia: “Rišo nastúpil v Myjave na preteky so stále bolestivým ramenom, ktoré si zranil v Taliansku na Majstrovstvách Európy. Ako správny bojovník zaťal zuby a s prehľadom vyhral obidve jazdy v triede MX2. S výsledkom som samozrejme veľmi spokojný, ale najviac ma potešilo, že dokázal aj napriek svojmu handicapu odjazdiť rovnocennú partiu aj s jazdcami triedy MX1, ktorí na Slovensku štartujú spoločne s MX2. Celkovo prišiel do cieľa 5. a 4., keď pred ním skončili len oveľa starší a skúsenejší český jazdci zvučných mien ako Sukup, Žerava, či Čepelák a v prvej jazde ešte Votroubek, všetci ale jazdiaci 450-ky. Chcel by som ešte spomenúť, že Rišo sa v nedeľu zúčastnil aj prvých pretekov majstrovstiev Čiech, kde pre túto sezónu hosťuje v Teame MAX2. Celkové 5. miesto je pri podstatne početnejšej a kvalitnejšej medzinárodnej konkurencii veľmi povzbudivé, keď získal 31 bodov, rovnako ako 4. Jaulin Sulivan z Francúzka. Aj napriek týmto výborným výsledkom som ale po porade s trénerom urobil rozhodnutie, že sa nezúčastníme budúco víkendových pretekov Majstrovstiev Európy v Španielsku a upriamime sa na tréning po zranení a hlavne doliečenie Rišovho ramena. Moje poďakovanie patrí všetkým našim partnerov, ale tiež členom tímu a ostatným ľuďom, ktorí s nami spolupracujú a pomáhajú nám. Špeciálne by som sa chcel poďakovať Csille Orosz z Budapešti, ktorá má výrazný podiel na tom, že je Rišo po tak krátkom čase od zranenia znova schopný jazdiť na motorke a vyhrávať.“

Pridané: 09.05.2015 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať