Anketa:
Honda prináša európsky záručný program pre motocykle a skútre
ZdieľaťPridané: Dnes Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 1277 [Bleskovky - Novinky]
Nová záruka poskytuje absolútny pokoj zákazníkom v 15 európskych krajinách. Po počiatočnej dvojročnej fáze sa záruka predlžuje vždy o rok, a to až do maximálnej dĺžky šiestich rokov a je viazaná na motocykel alebo skúter, nie na vlastníka, čo majiteľom ojazdených strojov umožňuje využívať komplexné záručné krytie.
Spoločnosť Honda Motor Europe s platnosťou od začiatku apríla 2025, s potešením predstavuje nový program servisne aktivovanej záruky (service-activated warranty – SAWA). Nový systém bude platiť v 14 krajinách EÚ a v Spojenom kráľovstve a vzťahuje sa na všetky registrované motocykle Honda* počas maximálne šiestich rokov od dátumu prvej registrácie.
Aby zákazníci mohli novú komplexnú záruku využiť, stačí jednoducho dodržiavať plán servisu a údržby zaisťovaný prostredníctvom autorizovaných predajcov Honda a používať originálne servisné diely. Pôvodná dvojročná záruka sa v takom prípade zakaždým automaticky predĺži o ďalších dvanásť mesiacov, maximálne však na šesť rokov. Záruka je viazaná na výrobok, nie na majiteľa, a je prenosná pri akomkoľvek ďalšom predaji stroja. Vďaka tomu sú schválené ojazdené motocykle a skútre Honda vo všetkých 15 krajinách dostupné s istotou dlhodobej bezproblémovej prevádzky**.
Záruka platí u viac než 800 predajcov v 15 krajinách a je dôkazom dôvery spoločnosti Honda v povestnú kvalitu, spoľahlivosť a odolnosť celého produktového radu – od elektrického mopedu EM1 e: až po luxusný cestovný model GL1800 Gold Wing.
Podrobnejšie informácie o novom záručnom programe získate u najbližšieho autorizovaného predajcu Honda.
* Upozornenie: Na motocykle bez registrácie na prevádzku na pozemných komunikáciách sa záruka nevzťahuje.
** Záruka je pre nových majiteľov dostupná iba v prípade, že predchádzajúci majiteľ dodržal všetky požiadavky na servis. Pre aktiváciu následných predĺžení je za dodržanie požiadaviek servisného programu zodpovedný nový vlastník.
Pridané: Dnes Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať
Súvisiace články:
- Ako sa u nás predávali nové motorky v prvom polroku 2016? - Redakcia
- Motocyklový trh na Slovensku po dlhých rokoch rastie - Redakcia
- Honda predstavuje motocyklový Instagram: hondaslovenskomotocykle - Redakcia
- Honda zapožičala 12 motocyklov pre preteky „Okolo Slovenska“ - Redakcia
- HONDA BIKE DAY 18.08.2002 - Awia
- Honda Forza pre 2025 vylepšuje výbavu, praktickosť a estetiku - Redakcia
- Honda Integra 700 2012 - klame telom - Awia
- Yamaha XTZ 660 - kuruc
Ďalšie články tohto autora:
- Martin Vaculík obhájil titul medzinárodného majstra SR
- V Portugalsku štartuje seriál ME Enduro 2025 aj s jazdcami SMF
- Dámy a páni, prichádza tak trochu iný Harley - CVO Road Glide RR
- Dunlop predstavuje inovované hyperšportové SportSmart MK4
- Nové Piaggio Beverly 310 (2025)
- Fotoreport: Výstava Motocykel 2025, Incheba Bratislava
- Fotoreport: výstava Motocykl 2025, Praha
- Inovované Piaggio Liberty - nový štýl aj technológie
- Dax, Monkey a Super Cub C125 dostávajú nové farby, príslušenstvo pre rok 2025 + rozhovor s konštruktérom
- Harley-Davidson predstavil novinky 2025: Street Glide Ultra, cestnejšiu Pan America 1250 ST a šesť inovovaných cruiserov
- ... zobraz všetky články od tohto autora

Galéria ku článku:
Nové oficiálne videá:
Vtip
Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!