Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1267 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk www.styx.sk/

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 31445
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (18406)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (13039)

Články - Najnovšie Články

Zobrazujem články 4951 až 4965 z cekového počtu: 8722.

26.04.2012 - jasterica Čitatelia: 11690 [Technika - Úpravy motocyklov]

-

BMW F 650 GS Dakar – tak trochu rallye

S Ivanom sme len tak nezáväzne kecali na Baja – Romania. No o čom asi? O motorkách, jazdení, úpravách a tak. Pri jeho úvahách o nejakej tej úprave svojho Dakaru (najmä keď prišiel v jednej etape o svetlo) sme spoločne usúdili, že kapotáž z LC 4 adventure by pristala na bavoráčik ako riť na šerbeľ.

 

26.04.2012 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 6280 [Šport - Motocross]

-

Slovakia Quad & MX amateur championships 2012 - SG fix cup - Vištuk

Predposledná aprílová nedeľa patrila v motokrosovom areáli vo Vištuku v poradí druhému podujatiu tohtoročných pretekov štvorkoliek a amatérskeho motokrosu, ktorý sa túto sezónu jazdí pod názvom SLOVAKIA QUAD & MX AMATEUR CHAMPIONSHIPS - SG FIX.  

 

26.04.2012 - Feri Zubal - zeON Čitatelia: 8073 [Bleskovky - Novinky]

-

Honda Integra Limited Edition od Milánskeho predajcu Honda Point

Predajca motocyklov Honda Point sa rozhodol, v spolupráci s bratmi Tresoldiovcami, pripraviť limitovanú edíciu skútra Honda Integra.

 

26.04.2012 - Feri Zubal - zeON Čitatelia: 8926 Strany: 2 [Mototuristika - Európa - Cestopis]

-

Kúsoček Álp, Benátok a slanej vody

Tento krát vyrážam vo dvojici. Je jedno kam, hlavne preč z domu. Môj najdrahší náklad v zadnej časti GéeSa, Ivka volí smer západ. Pre mňa nie veľmi lákavý smer, ale zažiť som ho aj tak niekedy chcel, tak prečo nie hneď teraz?

 

25.04.2012 - Feri Zubal - zeON Čitatelia: 5134 [Bleskovky - Predstavujeme]

-

Video: Rok Bagoros a jeho nový Duke 690 upravený na stunt riding

Slovinský stunt rider Rok Bagoros predviedol, že mu to na malom Dukovi 125 skutočne ide. Teraz však prišiel čas na zmenu a aj na jeho prvú "veľkú" motorku, ktorou je KTM Duke 690.

 

25.04.2012 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 4331 [Šport - Cestné Motocykle]

-

Jaro Černý otvoril sezónu IDM na stupňoch víťazov

Slovenský motocyklový reprezentant Jaro Černý a jeho tím VECTOR BILY KM RACING , sa na prvých pretekoch sezóny prestížneho nemeckého medzinárodného majstrovského seriálu IDM ( Internationale Deutsche Motorradmeisterschaft), radovali s doteraz najväčšieho úspechu tohto jazdca po roku pôsobenia v tomto seriáli.

 

25.04.2012 - Milan Mikulík - mikulec Čitatelia: 4716 [Testy a predstavenia - Predstavujeme]

-

„Blog“ - Projekt z cesty do terénu – ako pokračujem

Po krátkej zimnej prestávke som opäť v stúpačkách a potreboval som zistiť, kam som sa dokázal posunúť a k čomu mi dopomohla aj suchá príprava vo fitku.

 

25.04.2012 - Feri Zubal - zeON Čitatelia: 2552 [Bleskovky - Novinky]

-

Výroba Horexov VR6 je už na spadnutie

Nemecký výrobca motocyklov Horex oznámil, že výroba novinky Horex VR6 sa oneskorí a nezačne podľa plánu už tento mesiac. Výroba by sa mala začať koncom mája.

 

24.04.2012 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 1652 [Šport - Cestné Motocykle]

-

V Holandskom Assene Tomáša Svitka zastavila porucha a Tomáš Krajčí bohužiaľ bez bodov

Cez víkend sa v holandskom Assene popri podujatí majstrovstiev sveta Superbikov konali druhé preteky svetového pohára cestných motocyklov kategórie Superstock 1000, v ktorej štartuje aj Tomáš Svitok.

 

24.04.2012 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 7059 [Novinky - Pozvánka]

-

Pozvánka: Deň Otvorených Dverí Ducati Bratislava 27-28.4.2012

Spoločnosť Ducati Bratislava Vás pozýva v dňoch 27 a 28 Apríla 2012 na Deň Otvorených Dverí do novo otvorenej predajne Ducati v Bratislave.

 

24.04.2012 - Feri Zubal - zeON Čitatelia: 4206 [Bleskovky - Novinky]

-

Ďalšie špionážne fotografie pripravovanej KTM 1290 Adventure

Tento krát bola KTM 1290 Adventure prichytená pri testovaní na ceste. Fotografie sa objavili na webe Infomotori.com avšak bez popisu ďalších overených technických informácii o motorke.

 

24.04.2012 - zuza12 Čitatelia: 8575 [Mototuristika - Západné Slovensko - Výlet]

-

Motorkár? Len cez moju mŕtvolu!

Negatívny vzťah k jednostopovým motorovým vozidlám mi bol vštepovaný zo strany otca takmer od malička. A nielen k nim. Vety ako: „nájdi si koho chceš, len mi nevoď domov černocha!“, alebo „keď ťa načapem s cigaretou, tak Ti ruky dolámem!“ som počúvala dosť často.

 

24.04.2012 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 3609 [Šport - Cestné Motocykle]

-

Majstrovstvá Alpe Adria a MSR 2012 na Slovakia Ringu

V dňoch 21.-22.apríla 2012 po tretí krát hostil rýchlostný okruh Slovakia Ring v Orechovej Potôni účastníkov úvodného podujatia majstrovstiev Alpe Adria 2012 - kvalifikácie majstrovstiev Európy a majstrovstiev SR „Veľká cena SR cestných motocyklov 2012“.

 

24.04.2012 - Feri Zubal - zeON Čitatelia: 4464 [Technika - Úpravy motocyklov]

-

Prestavba: BMW R 100 RS Tracker z dielne Fuel Bespoke Motorcycles

Španielska firma Fuel Bespoke Motorcycles, so sídlom v Barcelone, pod vedením Karlesa Vivesa premenila pôvodne cestovne zamerané BMW R 100 RS na „plochodrážny špeciál“.

 

23.04.2012 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 6530 [Novinky - Pozvánka]

-

Pozvánka: Otvorenie sezóny 2012 a testovacie dni v Motoshop Žubor v Banskej Bystrici

Firma Motoshop Žubor s.r.o. z Banskej Bystrice Vás začiatkom sezóny tradične pozýva na otvorenie sezóny. Tohtoročná akcia bude výnimočná a to zastúpením až 4 značiek motocyklov: YAMAHA, KAWASAKI, KTM a ako nový autorizovaný predajca aj značky HONDA.

 

| 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 |

Kawasaki Good Times Tour

HD-side-06-2025

Vespa

Vtip

Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!



Ďalšie vtipy »