Anketa:
Články - Novinky
- Predstavujeme
- Reportáž
- O motoride.sk
- Editorial
- Pozvánka
- Súťaž
- Oznam
- In Memoriam
- Moto svadba
- PR článok
- Motoride Info
- Čo nového v tlači
- Bike roka
- Všetky
Zobrazujem články 1516 až 1530 z cekového počtu: 1688.
27.09.2007 - Peter Fischer Čitatelia: 7449 [Novinky - Čo nového v tlači]

Motoride Info 09/2007
Prečítaj si, čo letelo v septembrovom čísle tlačeného mesačníka Motoride info.
26.09.2007 - Peter Fischer Čitatelia: 12340 [Novinky - Oznam]

Rozhovor s najlepším slovenským stuntriderom Dixom
Prezývka Dixo je známa asi každému normálnemu slovenskému motorkárovi. Tým mladším možno ani veľmi nie, lebo najlepšie veci ukázal pár rokov dozadu, ale to nič nemení na tom, že má veľkú zásluhu na dobrej reprezentácii slovenského stuntridingu v zahraničí a ani na tom, že je to správny pohodový chalan.
18.09.2007 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 6932 [Novinky - Pozvánka]

Testovacie dni KTM 22 - 23. 9. 2007 - Lorinčík
Ready to Race? - si pripravený závodiť. KTM je a ak máš záujem príď si vyskúšať off-road novinky na trať v Lorinčíku neďaleko Košíc.
18.09.2007 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 8309 [Novinky - Pozvánka]

Cassovia cup Družstevná pri Hornáde 23.9.2007
KS MOTO TEAM pozýva všetkých priaznivcov terénnych motocyklov na Cassovia cup Družstevná pri Hornáde.
09.09.2007 - Peter Fischer Čitatelia: 9677 [Novinky - Oznam]

Nokia freestyle motocross 2007 je za nami
Takmer presne do roka a do dňa sa v Bratislave uskutočnil druhý ročník tohto podujatia.
08.09.2007 - Jaro Harly Jerga Čitatelia: 5248 [Novinky - Oznam]

2. MotoRide E.S.C. Paintball War - správa z východného frontu
Po upršanom týždni bola nálada pod psa a k tomu ešte nikdy sa nekončiace zvady v diskusiách. Inak to už ani dopadnúť nemohlo.
03.09.2007 - Jaro Harly Jerga Čitatelia: 6732 [Novinky - Pozvánka]

Pozvánka: 2. MotoRide E.S.C. Paintball War
Aj teba trápia pripravované zmeny v zákone o cestnej doprave alebo si len predal motorku a nevieš čo s voľným časom?
Tak neváhaj a príď aj ty na 2. Motoride E. S. C. Paintball War do areálu Alpinka pri Košiciach. Vítaní sú všetci motoridaci a strieľaniachtiví motorkári. 08.09.07 13:00 Stopka!
30.08.2007 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 18230 [Novinky - PR článok]

Nová motorkárska predajňa v Pezinku - FMoto
Od 17. augusta je v Pezinku o jedno motorkársky zaujímavé miesto viac - Mišo Fraňo tam otvoril novú predajňu, ktorá je na prvý pohľad naklonená hlavne majiteľom strojov s modrobielou vrtuľkou v znaku. Ale svoje tam nájdu aj iní...
28.08.2007 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 7692 [Novinky - Čo nového v tlači]

Motoride info 08/2007
Pozri sa, čo bolo v augustovom čísle mesačníka Motoride info.
20.08.2007 - Peter Fischer Čitatelia: 16273 [Novinky - Oznam]

Rozhovor s policajtami na motorkách
Už niekoľkokrát som mal možnosť s týmito chalanmi kecať o motorkách a ich práci. Vždy to bola zaujímavá debata, ale nič z toho som nemohol zverejniť bez povolenia. Tak som sa vydal oficiálnou cestou, odoslal žiadosť a rozhovor je na svete.
14.08.2007 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 11470 [Novinky - Pozvánka]

Pozvánka: Motoride Enduro Rally 2007 (24. - 26. 8. 2007, Tuhriná)
Tohtoročná Motoride Enduro Rally mala byť pôvodne vo Vyšnom Medzeve, kde sme si prezreli trať a prešli trasu výjazdu už začiatkom mája. Žiaľ, neskôr sa našli prekážky, pre ktoré nebolo možné akciu zorganizovať.
01.08.2007 - Peter Fischer Čitatelia: 9130 [Novinky - Pozvánka]

Motoride tour opäť na severe Slovenska
Už striháme meter do šiesteho stretnutia Motorideákov!
26.07.2007 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 6984 [Novinky - Pozvánka]

3. motoSHOW - Supermoto v Prešove aj s hosťom Petrom Kuchařom
Po prestávke sa pred Mestskou športovou halou v Prešove znovu rozozvučia motory supermotardov. Okrem nich čaká na návštevníkov bohatý program vrátane hviezdy FMX Petra Kuchařa.
24.07.2007 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 6549 [Novinky - Čo nového v tlači]

Motoride info 07/2007
Pozri sa, čo prináša aktuálne číslo mesačníka Motoride info.
19.06.2007 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 12764 [Novinky - Oznam]

Výherkyňa súťaže si prevzala skúter Adamoto
Konkrétnejšie Adamoto JL 125 T 10 Retro, ktorý vyhrala 11. 5. 2007.
Predchádzajúce | 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 | Nasledujúce

Nové moto videá:
Vtip
Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!