ISSN 1336-6491 | Online: 3497 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15853)
Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (2)  [Verzia pre tlač] Tlač

Puškár v Rijeke zvíťazil, Ruža v superbikoch tretí

Pridané: 19.06.2012 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2779 [Šport - Cestné Motocykle]

Počas uplynulého víkendu pokračoval seriál UEM majstrovstiev Alpe Adria cestných pretekov motocyklov štvrtým podujatím na okruhu v Rijeke.

Michal Puškár zvíťazil v Chorvátsku a prebojoval sa do čela priebežného poradia UEM AA šampionátu

Vynikajúci výsledok dosiahol na šampionáte Michal Puškár v triede 125 SP, keď v poslednej zákrute predbehol domáceho Novosela a zvíťazil s náskokom 0,1 s.

Michal Puškár

Hoci štartoval z výhodnej druhej pozície z kvalifikácie, zlý štart ho posunul až na 4.miesto, kde jazdil až do nájazdu do posledného kola. V závere sa mu podarilo prebojovať sa tesne za Novosela, ktorého napokon predstihol. Víťazstvom v Rijeke sa michal Puškár dostal aj do čela priebežného poradia šampionátu triedy 125 SP.

Michal Puškár: ,,Je to niečo fantastické, zvíťaziť v Chorvátsku. Taliani a domáci Chorváti majú tento okruh veľmi dobre natrénovaný, rovnako majú skúsenosti s nastavením motora pre tunajšie extrémne podmienky. V neposlednom rade používajú pneumatiky Dunlop, ktoré majú práve na tomto okruhu výhodu. Počas celej mojej kariéry sa nám tu podarilo zvíťaziť len raz, aj to v daždi. Preto sme neverili veľmi vo víťazstvo a cieľom boli stupne víťazov.
Závod bol odštartovaný za extrémneho tepla, teplomer ukazoval 35 stupňov v tieni. Krátko po štarte sa na mojom motocykli objavila závada na prednej brzde, klesol tlak v systéme a brzda nemala dostatočný účinok. Pravdaže tento handicap mi neumožňoval jazdu na limite a Taliani s Novoselom sa mi začali vzďaľovať. V polovici závodu sa brzdový systém umúdril a v priebehu niekoľkých kôl sa mi podarilo stiahnuť už značnú stratu na vedúcu trojicu. V nájazde do posledného kola som do toho dal všetko a prepracoval sa na postupne dopredu. Pred poslednou zákrutou som prebral vedenie, ktoré sa podarilo udržať až do cieľa. Chcel by som poďakovať svojmu otcovi za odvedenú prácu, motocykel išiel vynikajúco. Taktiež ďakujem majiteľovi tímu SG FIX racing Štefanovi Bunčiakovi a všetkým fanúšikom za podporu. “

Spolu s Michalom Puškárom sa na okruhu v Rijeke zo slovenských jazdcov predstavili len jeho dvaja tímoví kolegovia s SG Fix racing tímu Štefan Bunčiak (Superstock 600) a Vladimír Ruža, ktorý skončil v triede Superbike na tretej, bronzovej priečke a v celkovom poradí šampionátu UEM Alpe Adria je na priebežnom
štvrtom mieste. Štefan Bunčiak v triede Superstock 600 obsadil v Rijeke 13. miesto.