ISSN 1336-6491 | Online: 4865 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15912)
Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (2)  [Verzia pre tlač] Tlač

UEM Alpe-Adria Championship, Rijeka 19-20.7.2008

Pridané: 26.07.2008 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 3160 [Šport - Cestné Motocykle]

Počas uplynulého víkendu sa konal štvrtý závod UEM Alpe Adria Road Racing Championship 2008 na okruhu Grobnik v Rijeke. Tieto preteky sa zaratávali aj do Majstrovstiev Slovenska.

Náš team pricestoval na tento závod bojovať o ďalšie majstrovské body do oboch šampionátov. V sobotu prvom kvalifikačnom tréningu náš jazdec Michal Puškár obsadil 5.miesto v triede 125SP, ktorá bola najpočetnejšou zo všetkých šiestich tried v UEM AA. Prvý šiesti jazdci v tejto kvalifikácii zajazdili čas v rozmedzí jednej sekundy. V druhom tréningu potom dosiahol opäť 5.tréningovú pozíciu. V súčte časov z oboch tréningov to znamenalo 6.pozíciu na štarte so stratou necelej sekundy na pole position (1:47,857). Do závodu sa kvalifikovalo 31 jazdcov.

V preteku sa Michalovi nepodaril štart. Postupne sa však prepracovával dopredu a po desatinách sťahoval náskok skupiny bojujúcej o druhé miesto. V štvrtom kole došlo ku kolíznej situácii, následkom čoho náš jazdec vyšiel mimo trať aby zabránil zrážke. Po krátkej motokrosovej vložke sa vrátil a z kola na kolo potom opäť stíhacou jazdou znižoval stratu, ale strety s pomalšími jazdcami mu zabránili siahnuť na stupne víťazov. Zaujímavý je rozdiel medzi druhým Anastastiom a tretím Nervom, ktorý činil 0.001 s. Michal na túto dvojicu stratil niečo vyše 2 s. Po závode bol Anastasia potrestaný časovou penalizáciou 1 s, následkom čoho sa na druhé miesto posunul domáci Nervo.

Michal Puškár:

"Víkend to bol vcelku vydarený. V piatok sme síce netrénovali, keďže počas časového priestoru (ktorý bol určený pre našu triedu) vytrvalo pršalo. V sobotu sa teda začínalo hneď naostro, kvalifikáciou. Motocykel v prvom tréningu fungoval výborne, ale ku koncu kvalifikácie sa objavili technické problémy. Do druhého tréningu sme boli nútení osadiť ho náhradnými vecami, čo sa prejavilo aj na výkone motora. V závode som mal trochu smolu. Bolo niekoľko momentov, ktoré ma stáli dôležité sekundy ( výjazd mimo trať). Celkový čas je ale veľmi dobrý. Takmer všetky kola som jazdil konštantne čas 1:47, tak ako prvá trojka. Najrýchlejšie kolo malo hodnotu 1:47,3. Tento výsledok je povzbudením do druhej polovice seriálu, ktorý pokračuje už tento víkend v Moste.