Anketa:
MV Agusta F3 675 na National Geographic
ZdieľaťPridané: 11.07.2012 Autor: Milan Mikulík - mikulec
Čitatelia: 3443 [Bleskovky - PR bleskovka]
Správa priamo z Varese, 10.Máj 2012:
Mv Agusta F3 675 je novým lídrom triedy superšportových motocyklov s objemom 600cm3, ktorý dokáže konkurovať aj najexkluzívnejším litrovým „superbikom“. V epizóde seriálu „Megatovárne“ budú odhalené tajomstvá tohto výnimočného motocykla vytvoreného v historickej budove vo Varese. V tejto časti budú odhalené aj jedinečné a najprestížnejšie výrobné postupy v celej histórii motocyklového sveta.
![]() |
Kanál National Geographic zachytil detailné zábery faktorov a procesov, ktoré prispievajú k úspechom, a skvelému menu značky. Sú nimi: pokročilá technológia, nezameniteľný dizajn, kvalifikovaná pracovná sila a extrémnu pozornosť pre detail a kvalitu v každej fáze výrobného procesu. Toto všetko prispelo k výtvorom , ktoré okamžite odlíšite od akéhokoľvek iného motocykla na svete . Hrdo nesúc nápis „Made in Italy“.
Tajomstvá modelu F3 tvorené vášňou, precíznosťou a skúsenosťami budú odhalené obrázkami s vysokým rozlíšením, ktoré budú naviac podporené počítačovou grafikou. Príbeh skrytý za týmto motocyklom a jeho trojválcovým motorom F3 nanovo definuje význam slovného spojenia superšport.
Táto epizóda seriálu „Megatovárne“ bude odvysielaná 12.7.2012 o 22:00 na kanáli National Geographic.
Pridané: 11.07.2012 Autor: Milan Mikulík - mikulec Zdieľať
Súvisiace články:
- MV Agusta prehliadka továrne kde vznikajú skvosty a povozeníčko v sedle Brutale 1090 RR a F4-RR - mikulec
Ďalšie články tohto autora:
- Vyskúšali sme Husqvarna enduro biky na rok 2017 na trati v Kopernici
- Vyskúšali sme motokrosové Husqvarny 2017 v Beckove
- Štefan Svitko - Dolaďovanie dakarskej formy na Záhorí
- Vyskúšali sme: KTM 450 EXC Six Days 2015 v slovenských farbách
- Vyskúšali sme endurá Husqvarna 2016
- Dunlop Geomax MX52 – Pneumatiky na stredný až tvrdý povrch
- Porovnávačka alpine bikov - 3x Beta - Alp 4.0, Alp 200 a Urban Special
- Čižmy Forma Dominator Comp – Spolu už štyri roky
- Slovakia MX & QUAD Championships – MOTOCORSE CUP 2015
- „Blog“ Projekt z cesty do terénu – Jak vážne to myslím?
- ... zobraz všetky články od tohto autora

Najsledovanejšie videá:
Vtip
Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!