ISSN 1336-6491 | Online: 1690 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk www.styx.sk/

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 29897
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (17660)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (12237)
Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

ISDE 2012 Sachsenring, Nemecko - zmena v juniorskom trophy tíme tesne pred odchodom

 Zdieľať

Pridané: 19.09.2012 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 4751 [Šport - Enduro]

V dňoch 24.-29.9.2012 sa uskutoční 87.ročník Medzinárodnej šesťdňovej motocyklovej súťaže (ISDE) , ktorá sa tento rok po 23 rokoch vracia do Nemecka.

Seriál článkov - ISDE - Šesťdňová 2012:

| Seriál článkov: ISDE - Šesťdňová 2012 |

Po dvoch rokoch máme na uvedenej motocyklovej olympiáde juniorský trophy team, ktorého zloženie však muselo byť ešte na poslednú chvíľu zmenené. K prvej zmene došlo už pred dvoma týždňami, kedy bol do tímu do nominovaný Martin Buchta miesto zraneného Jakuba Juríčka. Druhú zmenu musel realizačný tím uskutočniť necelých 16 hodín pred odchodom do Nemecka.

Peter Lazar, viceprezident SMF pre EaR: „Neočakávané zdravotné problémy lídra Juniorského TT Thomasa Hostinského zapríčinili, že lekár mu v utorok neodporučil štart na tohtoročnej šesťdňovej. ŠK EaR pri SMF musela v priebehu 4 hodín riešiť nomináciu ďalšieho jazdca, ktorý aspoň teoreticky svojou jazdeckou úrovňou dokáže nahradiť chorého Thomasa Hostinského. Podarilo sa a tak do Nemecka pocestuje spolu s Lukášom Rosinom, Jakubom Hruškom a Martinom Buchtom Dušan Paulen - 17 ročný talentovaný jazdec, ktorý bude štartovať v rovnakej triede E2, na motocykli Thomasa Hostinského, nakoľko tento je pripravený na takúto náročnú súťaž.
Veríme, že touto nepríjemnou situáciou si JTT už vyčerpal všetky nepríjemnosti a svojim vystúpením poteší všetkých fanúšikov slovenského motoristického športu.“

V súťaži klubových tímov štartujú štyri slovenské tímy a to:

  • UNIMARCO SLOVAKIA RACING TEAM -Štefan Svitko, Marek Brečka, Jaroslav Postredný
  •  ECPU SLOVAKIA TEAM - Adam Šipikal, Ján Zaťko, Viliam Veteška
  •  BMP SLOVAKIA TEAM - Radek Bohuslav, Jozef Marenčák, Vladimír Preis
  •  BOBELL ENDURO TEAM - Miroslav Ševela, Branislav Belluš a Zlatko Novosád, ktorý nahradil v tíme Martina Buchtu, nakoľko tento bol nominovaný do JTT

Výprava JTT odchádza do dejiska ISDE 2012 v stredu ráno, tak ako časť klubových tímov. Niektorí jazdci klubov odcestovali do Saska už v priebehu utorka, nakoľko už v piatok dopoludnia je na programe administratívna a technická prebierka slovenských jazdcov.

Bližšie informácie k ISDE 2012 získate na oficiálne web stránke www.isde-2012.de

Zdroj: SMF


Pridané: 19.09.2012 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Seriál článkov - ISDE - Šesťdňová 2012:

| Seriál článkov: ISDE - Šesťdňová 2012 |

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Aprilia-side-03-2025

Moto Guzzi

Vtip

Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!



Ďalšie vtipy »