ISSN 1336-6491 | Online: 1848 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 61% (15605)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 39% (10151)

Motocyklový seriál IMRC pokračoval na okruhu v Brne

Pridané: 27.06.2013 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2975 [Šport - Cestné Motocykle]

Tretie podujatie seriálu International Motocycle Race Championship, ktorý organizuje agentúra Slovakia Racing, sa uskutočnilo počas uplynulého víkendu na Masarykovom okruhu v Brne. Automotodróm, ktorý už vyše štvrťstoročia hostí svetový motocyklový šampionát, bol veľkou výzvou aj pre slovenských pretekárov, ktorí v rámci seriálu IMRC absolvujú aj Majstrovstvá Slovenska.

Naši poprední jazdci radi využili možnosť zajazdiť si na svojom obľúbenom okruhu, pre mnohých ďalších to však bola prvá brnianska skúsenosť. Keďže sa v seriáli IMRC o body bojuje po oba dni, boli sme v sobotu aj v nedeľu svedkami mimoriadne vydarených pretekov plných výborných súbojov, v ktorých o popredné miesta bojovali práve aj slovenskí jazdci.

V triedach motocyklov s obsahom 600 cm3 naši pretekári po Brne dokonca figurujú na čele tabuliek priebežného medzinárodného hodnotenia. Vďaka dvom druhým miestam sa na čelo triedy Superstock 600 prebojoval Martin Durdík. Ceny za víťazstvá z oboch pretekoch si do Maďarska odniesol mimoriadne skúsený Attila Magda, ktorý svoje umenie na pretekárskych tratiach dokazuje už dve desaťročia.

Priebežne prvé miesto v triede Supersport uhájil sobotným víťazstvom náš Lukáš Jasenský a to aj napriek tomu, že v nedeľných pretekoch mu vypovedal službu motocykel a mladý pretekár cieľ nevidel. Na najvyšší stupienok pódia sa tak postavil český jazdec Šimon Kosek. Martin Durdík a Lukáš Jasensky pochopiteľne vedú vo svojich triedach aj v priebežnom hodnotení slovenského šampionátu.

Lukáš Jasenský

Triedu Superstock 1000 v Brne suverénne ovládol poľský pretekár Jaroslaw Chomicz, na čele tabuľky je však v Brne neštartujúci Maďar Agoston Rosiwall. Slovenský jazdec Radoslav Chmára skončil v Brne na 4. a 5. mieste a piaty je aj v priebežnom hodnotení.

Aj Superbiky mali v Brne svojho kráľa, s veľkou istotou sa po domácej trati pohyboval Michal Šembera, ktorý v sobotu aj v nedeľu nechal nášmu Vladimírovi Ružovi „len“ druhé miesta na pódiu. Vlado však z Brna odchádzal spokojný, prebojoval sa totiž na druhé miesto medzinárodného hodnotenia seriálu IMRC a upevnil vedenie v Majstrovstvách Slovenska. Výborne si v Brne počínal aj dvakrát tretí Ladislav Miklánek.

Vladimír Ruža

V nedeľu absolvovali svoje preteky aj účastníci Slovenského pohára, pričom pre väčšinu z nich to bola prvá skúsenosť s touto svetoznámou traťou. Práve to akoby ich motivovalo a výsledkom boli pekné súboje. V triede -600 potvrdil úlohu favorita Ján Fízeľ, z druhého miesta sa radoval Pavol Grman a tretiu priečku z Hungaroringu si zopakoval Patrik Žák. Najsmutnejší z Brna odchádzal Michal Ronec, ktorý prišiel po páde o druhé miesto priebežného poradia.

V triede +600 si víťazstvom vedenie v seriáli upevnil Andrej Hudec, druhý skončil Martin Sekera a premiéru na pódiu si vďaka tretiemu miestu užil Leoš Šimunek. Najrýchlejším veteránom bol v Brne Juraj Knezovič.

Kompletné tabuľky s aktuálnym poradím nájdete v galérií.

Seriál IMRC pokračuje 4. augusta na maďarskom okruhu Pannoniaring.