ISSN 1336-6491 | Online: 1902 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 61% (15615)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 39% (10161)

Rossi vyhral VC Talianska, Gibernau si udržal vedenie

Pridané: 07.06.2004 Autor: sita
Čitatelia: 9154 [Šport - MotoGP]

4. podujatie MS cestných motocyklov - VC Talianska na okruhu Mugello pri Florencii

Valentino Rossi

MUGELLO 6. júna (SITA) - Víťazom kráľovskej triedy MotoGP sa na štvrtom podujatí 16-dielneho seriálu MS cestných motocyklov VC Talianska stal na radosť domácich fanúšikov úradujúci majster sveta Valentino Rossi. Talian jazdiaci sa yamahe triumfoval na dažďom poznačenej trati na okruhu Mugello pri Florencii pred Španielom Sete Gibernauom a krajanom Maxom Biaggim, obaja na Honde. Rossi vyhral druhé podujatie v sezóne (predtým v JAR) a stratu na vedúceho Gibernaua stiahol na 10 bodov. Preteky po odjazdení 19 z 23 kôl organizátori pre hustý dážď prerušili, po opätovnom štarte bol opäť najrýchlejší Rossi.

V dvestopäťdesiatkach vyhral Argentínčan Sebastian Rolfo a dosiahol prvý triumf v sezóne. Druhý skončil 18-ročný Španiel Daniel Pedrosa, ktorý ako šampión 2003 z kategórie 125 cc stráca na vedúceho Francúza Randyho de Punieta (v Taliansku štvrtý) už len tri body.

V kubatúre do 125 cc boli preteky veľmi dramatické, keď rozdiel medzi prvým a šiestym jazdcom bol iba necelú sekundu. Z víťazstva sa napokon tešil domáci Roberto Locatelli, druhý skončil Austrálčan Casey Stoner a tretí Španiel Hector Barbera. Štvrtú priečku obsadil ďalší Talian Andrea Dovizioso, ktorý si udržal vedenie v priebežnom poradí MS.

6. Mirko Giansanti 39

© 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Pridané: 07.06.2004 Autor: sita Zdieľať