ISSN 1336-6491 | Online: 2226 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15866)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (10411)

MS juniorov v motokrose HSU, Savaste a Lawrence novými majstrami sveta 2014

Pridané: 13.08.2014 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3424 [Šport - Motocross]

Uplynulý víkend 9.-10.8.2014 sa v meste Lierneux (Belgicko) uskutočnili FIM majstrovstvá sveta v motokrose juniorov 2014. Na tomto šampionáte malo svoje zastúpenie aj Slovensko a to vo všetkých troch triedach - 65ccm, 85ccm a 125ccm.

Zo siedmich našich jazdcov sa do nedeľňajších pretekov kvalifikovali len dvaja – Šimon Jošt a Tomáš Kohút. V triede 85ccm Šimon Jošt po prvej jazde skončil na 20. mieste. Druhá jazda mu vyšla na 38. miesto a celkovo tak obsadil 27. miesto. Tomáš Kohút, ktorý štartoval v kategórii 125ccm sa v prvej jazde umiestnil ako 27. v poradí. Svoju druhú jazdu vylepšil a skončil na 11. mieste. Celkovo tak získal výborné 15. miesto.

Počasie na podujatí nebolo ideálne, čo sa prejavilo predovšetkým na stave trate. Prudké dažde sa postarali o šmykľavý terén a poveternostné podmienky robili starosti nielen organizátorom ale i jazdcom.

V kategórii 65ccm sa na prvom mieste umiestnil Austrálčan Jett Lawrence, druhé miesto si vybojoval Jo Shimoda z Japonska pred Američanom Jeremym Ryanom.

V triede 85ccm sa na víťazný stupienok postavil mladý fínsky jazdec Kim Savaste. Striebornú medailu si v tejto kategórii odniesol Caleb Grothues z Austrálie a tretie miesto obsadil Dán Mikkel Haarup.

V kategórii 125ccm jednoznačne triumfoval majster sveta triedy 85ccm z roku 2012 Brian Hsu z Nemecka pred Venezuelčanom Lorenzom Locurciom. Bronz si v danej kategórií vybojoval Alvin Östlund zo Švédska.

Pridané: 13.08.2014 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať