ISSN 1336-6491 | Online: 1586 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 61% (15608)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 39% (10153)

MX sezóna 2014 sa v Skýcove uzatvorila, poznáme majstrov jednotlivých tried

Pridané: 25.09.2014 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 4923 [Šport - Motocross]

V nedeľu 21.9.2014 sa na motokrosovej trati Košariská v Skýcove uzatvorila motokrosová sezóna SMF 2014 a to záverečným podujatím Slovenského pohára v motokrose, regionálneho pohára západ Motocross tour 2014 a seriálu medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky mladých jazdcov v MX65.

Trieda MX65 bojovala v Skýcove o posledné body ako do seriálu MM SR, tak i do seriálu Slovenského pohára. Víťazom motokrosu v Skýcove triedy MX65 sa stal slovenský jazdec Krisztián Vincze-Dóka, ktorý je zároveň víťazom SP i MM SR. Na druhom mieste v Skýcove dojazdil Jakub Popovicz, ktorý rovnaké druhé miesto obsadil aj v hodnotení MM SR a v hodnotení SP obsadil tretie miesto. Druhá priečka v hodnotení SP patrí Nikolasovi Marekovi, ktorý v Skýcove dojazdil na 4.mieste. Bronzovú medailu si ako v Skýcove, tak i v hodnotení MM SR vybojoval maďarský jazdec Mark Csomori.

Krisztián Vincze-Dóka- Skýcov 2014
Krisztián Vincze-Dóka

V triede MX85 sa v Skýcove na stupienok víťazov postavili Jakub Leskovský, Samuel Struk a Norbert Klausz. Konečné poradie Slovenského pohára MX85 je nasledovné: Samuel Struk na prvom mieste, Jakub Leskovský na druhom a Márk Harcsa na treťom.

Samuel Struk- Skýcov 2014
Samuel Struk

V triede MX Junior sa víťazom v Skýcove stal Xavér Vörös, ako druhý skončil Vladimír Kostelanský a tretie miesto obsadil Tomáš Barnošák, ktorý sa zároveň stal víťazom Slovenského pohára v danej triede. Matúš Lavo sa umiestnil ako druhý v rámci konečného poradia SP a Vladimír Kostelanský skončil ako tretí.

V triede MX1 si v Skýcove prvé miesto vybojoval Jaroslav Štrbek, druhé miesto získal Zoltán Vörös a tretie miesto Vladimír Preis. Konečné poradie SP je nasledovné: Vladimír Kasala, Vladimír Preis a Martin Bednár.

V triede MX2 si prvenstvo v Skýcove vyjazdil Michal Novocký, na druhom mieste skončil Ján Drobec a na treťom mieste Tomáš Valach. V Slovenskom pohári danej triedy zvíťazil Radoslav Matula, druhé miesto obsadil Tomáš Valach a tretie Róbert Pivarči.

Mark Csomori - Skýcov 2014
Mark Csomori

V triede MX4 sa v Skýcove na stupienok víťazov postavili Kvetoslav Lacko, Peter Pipich a Radoslav Kedžuch. V rámci konečného poradia SP v danej triede sú priečky obsadené v rovnakom poradí.

V triede MX4+ (nad 50 rokov) v Skýcove zvíťazil Vladimír Zavadetský, pred Štefanom Jurášom a Viliamom Vagašom. V SP si víťazstvo v tejto triede odniesol Štefan Juráš, striebro patrí Viliamovi Vagašovi a bronz Vladimírovi Zavadetskému.

Nikolas Marek- Skýcov 2014
Nikolas Marek

V konečnom poradí regionálneho pohára západ Motocross tour 2014 sa víťazmi jednotlivých tried stali: