Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 849 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 1721
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (1026)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (695)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Pozvánka: Európsky motokrosový šampionát opäť v Šenkviciach

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 12.04.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2410 [Šport - Motocross]

Už tento víkend 16.-17.4.2016 organizuje M-cross Šenkvice po tretí krát majstrovstvá Európy Európy v motokrose 2016 v triedach EMX 65, 85 a EMX Open. K dnešnému dňu evidujeme celkom 105 jazdcov z 12-tich krajín Európy: Slovensko, Chorvátsko, Slovinsko, Česká republika, Maďarsko, Litva, Dánsko, Nemecko, Fínsko, Švédsko, Holandsko, Belgicko.

Najmenší počet prihlásených je v triede MX65, kde evidujeme 23 prihlášok zo šiestich krajín. Bohužiaľ v tejto najmenšej kubatúre nebude mať Slovensko svojho zástupcu. Ďalšia trieda motokrosových nádejí, trieda EMX85 je zatiaľ najpočetnejšia, v štart .listine figuruje 49 jazdcov medzi ktorými je i trojica slovenských jazdcov: Marek Nikolas, Jakub Popovicz a Krisztián Vincze-Dóka.

Majstrovstvá Európy EMX65/85, EMX Open 2016, Šenkvice

Najväčší záujem je o triedu EMX Open, kde v tejto chvíli evidujeme 33 prihlásených jazdcov, medzi ktorými nebudú chýbať priaznivcom motokrosu známe mená z českej reprezentácie Martin Michek, Peter Bartoš, Peter Michalec, prví traja jazdci z minuloročných ME EMXOpen. V tejto triede sa predstaví až štrnásť slovenských jazdcov: Tomáš Šimko, Tomáš Kohút, Richard Šikyňa, Jakub Hruška, Michal Novocký, Denis Poláš, Peter Hudák, Šimon Jošt, Jakub Talaš, Jozef Posluch, Christofer Mudranince, Pavol Repčák, Jaroslav Antalič, Sebastian Tököly. Väčšina slovenských mladých jazdcov, ktorí sa predstavia v kategórii Open využíva možnosť vzájomnej konfrontácie so zahraničím.

Pre prvé dve mládežnícke triedy EMX65 a EMX85 sa v Šenkviciach pôjde druhé podujatie 5-dielneho seriálu severozápadnej zóny. Z každej zo štyroch zón postupuje najlepších 10 jazdcov do záverečného finálového preteku, ktorý sa pôjde spolu s majstrovstvami sveta MXGP tento krát v susednej Českej republike, v Lokti 24.7.2016.

Pre kategóriu EMX Open budú Šenkvice tretím podujatím tohtoročného 8-dielneho seriálu. Úvodné podujatie sa išlo minulý víkend v Slovinsku a tento víkend je na programe druhé podujatie v Chorvátsku, kde štartuje aj dvojica slovenských jazdcov Jakub Hruška a Peter Hudák.

A aký bude program európskeho motokrosového víkendu v Šenkviciach? Všetko bude záležať od skutočného počtu jazdcov, ale voľné tréningy sú na programe v sobotu od 10:00 hod. kvalifikácie začínajú od 12:30 hod. Nedeľňajšie finálové jazdy štartujú o 12:30 hod. triedou EMX 85, po nich o 13:15 hod. nastúpia jazdci EMX 65 a o 14:00 hod. prvý štart EMX Open. Pozývame všetkým priaznivcov motokrosu na budúci víkend do Šenkvíc, aby sa prišli pozrieť na súboje tých najmenších i tých skúsenejších jazdcov Európy a taktiež povzbudiť slovenských jazdcov štartujúcich v triede EMX85 a v triede EMX Open.

Mapa:

Pridané: 12.04.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Body a Trasy v tomto článku:

Galéria ku článku:

Galéria

Zontes motorcycles

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: hruso25
Přijde voják do cizinecké legie v poušti. Jeho nadřízený ho tam provádí a říká: "Tady je jídelna, tady jíme a tady je společenská místnost, sem se chodíme dívat na televizi." A voják se ptá: "A jak je to tady se ženskejma, máte tu nějaký?" "No, ženský tu nejsou, ale od toho máme tamhle v ohradě velbloudici." "Fuj, to nikdy!" A tak žije voják v poušti, je tam měsíc, dva měsíce a už je pořádně nadrženej a tak jde za velitelem, jestli by mu nepůjčil klíč od tý ohrady s tou velbloudicí. Tak tam jde a za hodinu přijde pořádně pokopanej a pokousanej a ptá se velitele: "To mi řekněte, jak to s tou velbloudicí děláte?" "No, sednem na ni a jedem za ženskejma do města."

Ďalšie vtipy »