Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 701 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 1733
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (1033)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (700)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia piaty na MM ČR Pacov 2015

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 05.06.2015 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 1818 [Šport - Motocross]

V nedeľu, 31.5.2015 sa na trati v českom Pacove konalo druhé podujatie seriálu Medzinárodných majstrovstiev Českej republiky v motokrose. Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia sa tohto seriálu zúčastňuje vo farbách TEAMU MAX2, kde je túto sezónu v rámci spolupráce na hosťovaní.

Aj napriek svojmu juniorskému veku sa v triede MX2 medzi mužmi nestratil. Po siedmom najrýchlejšom čase v kvalifikácii v hlavných pretekoch po bojovnom výkone prišiel do cieľa 4. a 6. a so ziskom 33 bodov obsadil celkové výborné 5. miesto. Rovnaké umiestnenie mu po druhom podujatí patrí aj v priebežnom hodnotení seriálu.

Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia piaty na MM ČR Pacov 2015
Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia piaty na MM ČR Pacov 2015

Medzinárodné majstrovstvá Českej republiky v motokrose patria už dlhodobo k náročným a so silnou medzinárodnou jazdeckou konkurenciou. Richard Šikyňa (102), jazdec tímu MX Slovakia sa v tejto sezóne zúčastňuje tejto najvyššej českej súťaže vo farbách TEAMU MAX2, kde hosťuje. Po zranení na prvom podujatí majstrovstiev Európy sa rýchlo vrátil do formy a znovu podáva výborné výkony. V doobedňajšej kvalifikácii sa mu podarilo zajazdiť 7. najrýchlejší štart. Na štartový rošt prvej jazdy sa postavil s veľkým odhodlaním a po bojovnom výkone hlavne v závere 1. jazdy prešiel cieľom 4., tesne pred dobiedzajúcim skúseným maďarským jazdcom Bence Szvobodom. Aj v druhej jazde zvládol štart výborne, no nedostal sa na rozbitej trati do optimálneho tempa, ale aj tak  jazdu dokončil na výbornom šiestom mieste. Za svoje umiestnenia si pripísal 18 a 15 bodov, obsadil celkové 5. miesto v pretekoch a rovnakú priečku si upevnil aj v priebežnom hodnotení seriálu.

Peter Kolek, manažér tímu MX Slovakia
“Rišo má za sebou náročný návrat na európske trate po nepríjemnom zranení ramena v talianskom Arco di Treto. Už minulý víkend v Anglicku, kde na majstrovstvách Európy obsadil 12. miesto ukázal, že sa ani napriek výpadku nehodlá len „dovoziť“ do konca sezóny. Už v doobednej kvalifikácii sa mu podarilo z 51 nominovaných jazdcov v triede MX2 zajazdiť 7. najrýchlejší čas. V poobedných hlavných pretekoch zvládol dobre aj štarty obidvoch jázd, čo je základným predpokladom slušného umiestnenia a po bojovnom výkone sa mu podarilo obsadiť povzbudzujúce 4. a 6. miesto. Samozrejme, že je toho ešte veľa, čo musíme zlepšiť, ale ak bude Rišo aj naďalej poctivo makať a plniť si všetky svoje povinnosti, verím, že raz z neho bude jazdec najvyššieho rangu. Chcem sa mu aj touto cestou poďakovať za jeho doterajšiu prácu a želám mu, aby mu to dobre dopadlo aj na pretekoch ADAC v nemeckom Bielsteine, kam cestujeme tento víkend. Poďakovanie samozrejme patrí aj ostatným členom tímu, hlavne mechanikovi, trénerovi Mirkovi Kučírkovi, spoločnosti MOTOSHOP 191 za starostlivosť o perfektne fungujúce motocykle KTM, tiež TEAMU MAX2, za ktorý môže v tejto sezóne v Čechách štartovať a veľké ĎAKUJEM patrí predovšetkým našim sponzorom a partnerom.“

Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia piaty na MM ČR Pacov 2015
Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia piaty na MM ČR Pacov 2015

Pridané: 05.06.2015 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

UM motorcycles

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: hruso25
Přijde voják do cizinecké legie v poušti. Jeho nadřízený ho tam provádí a říká: "Tady je jídelna, tady jíme a tady je společenská místnost, sem se chodíme dívat na televizi." A voják se ptá: "A jak je to tady se ženskejma, máte tu nějaký?" "No, ženský tu nejsou, ale od toho máme tamhle v ohradě velbloudici." "Fuj, to nikdy!" A tak žije voják v poušti, je tam měsíc, dva měsíce a už je pořádně nadrženej a tak jde za velitelem, jestli by mu nepůjčil klíč od tý ohrady s tou velbloudicí. Tak tam jde a za hodinu přijde pořádně pokopanej a pokousanej a ptá se velitele: "To mi řekněte, jak to s tou velbloudicí děláte?" "No, sednem na ni a jedem za ženskejma do města."

Ďalšie vtipy »