Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1474 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Živé sledovanie Dakar 2019::

» Dakar 2019 - 10. etapa

08:48 - Posledná etapa Dakaru 2019 nebola vôbec len do počtu. O prvé miesto bojoval Toby Price a Pablo Quintanilla keď medzi nimi bolo len 62 sekúnd. Pablo bol ten ktorý musel útočiť avšak privodil si fakt nepekný pád keď preskočil dunu a dopadol na rovinu. Toby Price štartoval za ním no s poraneným zápästím a keď ho stretol vedel že získa titul a aj tam sa pri ňom zastavil. Pablo...

» Sleduj našich aj na Africa Eco Race 2019
Sumoto Brno

Anketa:

Mal by sa podľa teba Dakar vrátiť do Afriky?

Spolu odpovedi: 212
Áno, to sú terény kam patrí: 69% (146)
Nie, južná amerika je super: 31% (66)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (9 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (20)  [Verzia pre tlač] Tlač

Pre-registrácia: VESZPRÉM 2017 alebo Hungarian Baja

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 19.05.2017 Autor: Peter Haršáni - Haro
Čitatelia: 3017 [Šport - Rally]

Po pretekoch v Piliščéve v máji mám tú česť vám predstaviť ďalšiu chuťovku, tentoraz mimoriadneho charakteru. A bude súčasťou MOTOMIX XL CUP-u.

Vojenský priestor v maďarskom Veszpréme je obrovský, krásny a dokonca pravidelne športovo využívaný. Zoli Garamvölgy organizuje v rôznych vojenských priestoroch nášho južného suseda až 7(!!!) rally ročne, pričom tie letné sú dostupné aj pre motorky. Najznámejšia je zrejme Hungarian Baja, a tej sa mienime bohapusto a drzo zúčastniť.

Maďarská baja je pojmom nielen doma, ale v celej Európe. Nečudo. Výborné zázemie, rýchle trate, prehľadné značenie a roadbook z nej urobili ikonu pretekov formátu „víkendovej“ rally v strede starého kontinentu.

Terény sú niečo medzi Európou a Afrikou. Značne jednoduché, rýchle vypaľováky s ostrými zákrutami na konci, tankové hupáky v nasledujúcich pasážach a lesné cesty ku koncu. Značenie na tratiach síce pokryjú šípky a smerovníky, no budú doplnené aj roadbookom. Ten je nevyhnutný k presunu, na meranej často trate určite prospeje (nie je povinný, ale ak niekto zramuje šípku bude pretekár v problémoch).

VESZPRÉM 2017 - HungarianBaja
VESZPRÉM 2017 - HungarianBaja

Baja je súčasťou európskeho pohára a dokonca trucky tu majú svetový pohár. K tomu náležia aj zodpovedajúce ceny za štartovné, naše predstavuje iba zlomok toho, čo platia ostatní účastníci. K pretekom takéhoto významu patrí tiež zabezpečenie na vysokej úrovni. Fakt na vysokej.

Jeho excelencia Rohlík mi pomohol s kontaktom a s ostatnými hovadinami, preto prebehol pôrod akcie relatívne bezbolestne. Pred časom sme podpísali zmluvu, ošetrujúcu základné body, dôležité pre našu účasť:

VESZPRÉM 2017 - HungarianBaja
VESZPRÉM 2017 - HungarianBaja

Preteky Hungarian Baja sa uskutočnia v termíne 10.-13.8.2017 v okolí mesta Veszprém v Maďarsku.
Preteky budú mať formát rally s presunmi a s meranými úsekmi, pred každou etapou bude rozprava.
Merané časti budú nasledovné: piatok 11.8.2017 cca 12km prológ v okolí vojenského letiska, v sobotu 12.8.2017 presun do vojenského priestoru a dve merané kolá, každé s dĺžkou 110km, v nedeľu 13.8.2017 jedno merané kolo rovnakej dĺžky, zrejme v opačnom smere. Slávnostný ceremoniál na začiatku a na konci pretekov bude na štartovacej rampe v centre Veszprému, vyhodnocuje sa prvých 5 jazdcov v každej kategórii nášho seriálu (takže kategórie sú pre nás rovnaké ako vždy).

VESZPRÉM 2017 - HungarianBaja
VESZPRÉM 2017 - HungarianBaja

Zúčastnivší sa musia disponovať buď SK (alebo inou) medzinárodnou licenciou, alebo si zaplatia jednorazovú licenciu maďarského moto zväzu. K tomu totiž prináleží aj postenie a zdravotná starostlivosť.

Motorky musia byť plne spôsobilé do cestnej premávky, výnimky v tomto smere sa neudeľujú!!! K nim patrí zelená karta, vodičák a podobne, aj adekvátne oblečenie a chrániče.

Štartovné je 250,-€, bude sa platiť priamo usporiadateľovi bankovým prevodom. 100,-€ k tomu bude vratná záloha za povinné GPS sledovacie zariadenie. Jednorazové licencia stojí okolo 20,-€. Štartovné obsahuje miesto v bivaku 20m2 a vstup pre jedno vozidlo (preto nie je možné baju poňať ako rodinný výlet), nálepky s číslami, itinerár vo forme roadbooku, servisný itinerár a účasť v meraných častiach s dĺžkou minimálne 300km.

Na to, aby mohla byť akceptovaná naša účasť, musí byť minimálne 40 prihlásených a vyplatených jazdcov. Predbežná registrácia prebehne na tejto stránke (registračný formulár), ostrá potom na stránke usporiadateľa začiatkom leta. Platba bude nutná vopred do 1. augusta 2017. Ostrú registráciu oznámim na tejto stránke.

VESZPRÉM 2017 - HungarianBaja
VESZPRÉM 2017 - HungarianBaja

Toť všetko, ostatné sa dozviete v kontaktnom článku pred pretekmi. A okrem toho si myslím, že k takémuto podujatiu je málo možností pričuchnúť. Je nás žalostne málo, ktorí sme mali možnosť jazdiť africké pláne pod plynom. Teraz máme možnosť konečne vyskúšať ťažké endurá na to, na čo boli vlastne skonštruované: na RÝCHLOSŤ!

Text: Haro: foto: HunGarian Baja, Haro

Pridané: 19.05.2017 Autor: Peter Haršáni - Haro pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (9 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (20)  [Verzia pre tlač] Tlač
Advertisement

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria