Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 798 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

VR46 - motosvet.sk

Anketa:

Tvoja prvá motorka bola:

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (9 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (29)  [Verzia pre tlač] Tlač

Pozvánka na Rally Kopanice 2017

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 16.06.2017 Autor: nasud
Čitatelia: 5272 [Šport - Rally]

A je to tu! Konečne máme všetko požehnané k uskutočneniu akcie Rally Kopanice 2017, ktorá sa uskutoční 21. - 23. júla 2017 v obci Krajné.

Podarilo sa. Tento úvodný článok píšeme s neopísateľnou radosťou, že vás môžeme informovať o prvom ročníku športového motopodujatia Rally Kopanice, ktorý sa stal definitívne skutočnosťou.

Zdá sa mi, že niekedy v decembri 2016 padlo rozhodnutie zorganizovať ďalšiu akciu pre šampionát pretekov veľkých cestovných endúr MOTOMIX XL CUP 2017. Samotný priebeh organizovania nebudem popisovať (to je na samostatnú slohovú prácu), uvediem len, že to bolo veľmi výživné a bolo obdobie, kedy sme už zvažovali odpískať akciu v tomto formáte a riešili jednoduchšiu formu plánom B až C. V posledných týždňoch sa karta obrátila, a za dverami, na ktoré sme klopali zo žiadosťami, sme začali stretať osoby, ktoré hľadali a našli spôsob, ako to pôjde a so správnym uhlom pohľadu na vec. Výsledok? Tu je:

Názov: Športové motopodujatie Rally Kopanice 2017
Termín: 21. - 23. 7. 2017 (štart orientačného výjazdu podľa roadbooku: sobota o 8.00 hod.)
Miesto: depo bude na futbalovom ihrisku TJ Slovan Krajné. Miestne futbalové združenie a obec Krajné nám poskytlli priestor a zabezpečia nám plnohodnotnú stravu, alko, nealko nápoje bufetovou formou počas celej akcie. V depe budú k dispozicií sprchy, toalety, umyvárka, pitná voda, vonkajšia hadica s pitnou vodou.

Charakter akcie:

Jednodňové motopodujatie v podobe orientačného výjazdu, určený pre sériovo vyrábané motocykle, jazdený podľa grafického itinerára - roadbooku. Koncepcia motopodujatia je prioritne stanovená ako orientačný výjazd po kopaničiarskom kraji. Na trase výjazdu nie je vytvorený žiaden závodný okruh, trať bude obsahovať niekoľko kontrolných bodov a tri RZ – rýchlostné skúšky za účasti traťových maršálov. MX trať na Kamennom kopci v Myjave je momentálne v riešení, kde je plánovaná časomiera.

Trasa výjazdu:

Trasa vedie po nespevnených cestách a bežných verejných pozemných komunikáciach, kde bude každý jazdec považovaný ako účastník verejnej komunikácie s povinnosťou dodržiavať pravidlá cestnej premávky. Trasa nevedie mimo poľných, lesných, poľnohospodárskych ciest a nezasahuje do územia CHKO. Predpokladaná dĺžky trasy je 150 - 200 km. Obtiažnosť trasy je premenlivá, podmienená počasím pred a počas samotného výjazdu. Samozrejme trasa je volená tak, aby v nepriaznivom počasí bola zjazdná. V prípade mokrého, blatistého podkladu a za daždivého počasia si organizátor vyhradzuje právo nepripustiť k štartu motocykle „obuté“ cestnými „enduro“ pneumatikami (typu E07, E09, E10). Silne odporúčame mať motocykel obutý na ostrých cross pneumatikách.

Video: Videopozvánka na Rally Kopanice 2017

Technické podmienky:

Účastníci sa budú pohybovať počas výjazdu i v bežnej premávke, kde musia dodržiavať pravidlá cestnej premávky a dopravné predpisy, preto si organizátor vyhradzuje právo podrobiť každého jazdca výjazdu administratívnou a technickou prebierkou.

Motocykel musí spĺňať tieto kritériá:

 • dobrý technický stav, doplnené prevádzkové kvapaliny, bez úniku prevádzkových náplní
 • funkčné obe brzdy, neopotrebované brzdové obloženie
 • funkčné svetlomety a brzdové svetlo
 • motocykel musí byť možné naštartovať vlastným štartérom
 • pneumatiky s dostatočným dezénom,
 • správne umiestnené štartovné číslo a pripevnená tabuľka s evidenčným číslom (ŠPZ)
 • TP-Osvedčenie o evidencii, platná Technická kontrola, zákonné poistenie (PZP) preukázané
 • tzv. zelenou kartou, lekárnička
 • motocykel musí byť na prebierke čistý
 • Jazdec a jeho vybavenie musí spĺnať tieto kritériá:
 • MX motocyklová pevná obuv, t.j. čižmy s pevnou ochranou členka
 • pevné ochranné prvky pre kolená, ramená, lakte, hruď a chrbát
 • integrálna prilba s funkčným zapínaním a homologizáciou pre prevádzku v cestnej
 • premávke, povolené sú aj prilby vyklápacie a motokrosové.
 • motocyklové rukavice (odporúčané sú rukavice s protektormi na hánky), ak motorka nemá
 • chrániče rúk, sú protektory na rukaviciach povinné.
 • občiansky preukaz, vodičský preukaz, medzinárodný preukaz zdravotnej poisťovne

Logo Rally Kopanice
Logo Rally Kopanice

Pre vašu rýchlu predstavu a jednoducho povedané, bude to veľmi podobná akcia (priebeh, pravidlá, povinnosti, charakter...), ako bola Lanďova Contec XL Rally 2016 v Kľačanoch. Hlavným rozdielom je, že tá naša bude jednodňová, avšak už teraz vás informujeme že, výjazd bude náročný a navigačne vôbec nie ľahký. Dbáme, aby bol zvládnuteľný pre XL stroje a zároveň „chutila“ i účastníkom na ľahších strojoch. Jazdcom, ktorý sedlajú mastodontov, odporúčame byť v kondícii a mať už skúsenosti s OFF terénom a navigáciou.

Pripravujeme aj iný, doplnkový program a snažíme sa získať zaujímavé osobnosti z rally komunity, ktoré by prišli medzi nás, plus nejaké prekvapenie.

V tomto momente prezradím, že pripravujeme trasu podľa itinerára aj pre kategóriu jazdcov: Turist, alebo „Quo vadis XL rally“. Táto trasa bude zvládnuteľná nielen pre veľké, ťažké cestovné endurá i vo dvojici na E-07, touranckách, ale i pre tých, ktorý sa nezľaknú, keď skončí asfalt. Zvolíme pre vás taký výjazd, ktorý vám odkryje mnohé krásne pohľady na Myjavské kopanice a najobtiažnejší stupeň terénu budú tvoriť luxusné šotoliny a spevnené kopaničiarske cestičky. Itinerár pre Turist kategóriu bude v A4 formáte, takzvane na večerníčka. Samozrejme neukrátime vás o štartovaciu rampu, vyhodnotenie a dekorovanie. Budeme radi, ak sa vyjadríte, či by bol záujem o tento druh výjazdu v diskusii k tomuto článku.

Predpokladaná suma za registráciu účasti Rally Kopanice je 70 eur, kategória Turist 25 eur. V cene štartovného je zahrnuté využitie depa počas celého víkendu (doprovod a deti účastníkov zdarma), sobotné raňajky, večera, nápoj (pre Tourist sobotná večera a nápoj), časomiera a dekorovanie víťazov.

Toľko k úvodným informáciam, dúfam že sú dostatočné pre vaše rozhodovanie sa k registrácií. Ďaľšie info a konečné ceny budú zverejnené v druhom „registračnom“ článku, kde doplníme čo bude treba a určíme spôsob registrácie. Akékoľvek z vašej strany potrebné informácie, dotazy, pripomienky píšte do diskusie tohto článku, budeme sa vám snažiť čo najskôr odpovedať.

Organizačný tím:

 • Peter Podmajerský
 • Ing. Dušan Klasovitý
 • Jaroslav Pašmík
 • Marek Turan
 • Richard Janikovič

Pridané: 16.06.2017 Autor: nasud pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (9 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (29)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Letná akcia v Bikers Centre

Vyhraj Harley-Davidson Iron 883 za jedinú esemesku!

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: FesterNZ
Traja kamaráti vylovia zlatú rybku. Ako to tak býva, každý dostane tri želania:
Prvý hneď vyhŕkne: "Chcel by som miliardu euro!". V sekunde mu zapípa mobil a na účte v banke má miliardu euro, tridsaťpäť centov.
Druhý sa zamyslí a povie: "Chcel by som byť najbohatší človek na svete!". Bums, v ruke drží certifikát o tom, že jeho netto hodnota je niekoľko sto miliárd eur.
Tretí sa uškrnie a hovorí: "Ja by som chcel, aby sa moja ľavá ruka vkuse točila dozadu." Rybka sa začuduje, ale okej, ruka sa mu krúti dokola.
"Počúvam druhé želania", hovorí rybka.
"Chcem mať za ženu tú najväčšiu šupu na svete!". Tak sa aj stane, zrazu je okolo neho omotaná strašná buchta a zamilovane na neho pozerá.
Druhý premýšľa a hovorí: "Chcel by som byť tak charizmatický a šarmantný, aby ma chcela každá žena na svete." . Tak je. Prvého žena sa v momente otočí na neho a žmurkne.
Tretí sa potmehúdsky usmieva a hovorí: "Chcem, aby moja pravá ruka vkuse rotovala dopredu!" Rybka si poškrabe plutvičkou hlavu, ale budiž, týpkovi sa točia ruky jak ventilátor.
Rybka prehovorí: "Dobre si to rozmyslite, toto je vaše posledné želanie!"
Prvý si pošrkiabe bradu a hovorí: "Chcem mať železnú imunitu, nikdy nič zlomené a byť úplne zdravý do konca života". Bum, jeho jebáky zmizli, skolióza nikde, zahodí okuliare a vybavené.
Druhý: "Chcel by som naveky mať 29 rokov, aby som nezostarol ani deň!"
Tretí sa udrbáva a hovorí: "Chcel by som, aby sa mi furt kyvkala hlava dopredu-dozadu jak retardovanému ďatľovi!".
Rybka už ani nepremýšľa a splní mu to, zatočí sa a zmizne.
Po rokoch sa všetci traja stretnú a referujú si, ako sa im žije.
Prvý neskrýva nadšenie: "Chalani, som zahojený na X generácií dopredu, vrátane najširšej rodiny. Doteraz som ani nezakašlal a tuto Ivana je v posteli jedna nenásytná štetka!!!"
Druhý pokýve hlavou: "Ja som založil niekoľko desiatok charít a ani sa to neodrazilo na mojich peniazoch. Pomáham svetu a som aj tak najbohatší široko ďaleko, plus ma ľudia lúbia. A hej, Ivana je celkom šupa v posteli, môžem potvrdiť..."
Obaja pozrú na tretieho, ktorý vchádza do miestnosti, kýve rukami jak ringišpíl a mykajúc hlavou hovorí:
"Chalani, ja som to asi dojebal... "

Ďalšie vtipy »