ISSN 1336-6491 | Online: 1520 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15792)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (10334)

ISDE 2018 - Austrália víťazom hlavnej súťaže World trophy

Pridané: 19.11.2018 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2332 [Šport - Enduro]

Austrália sa suverenným spôsobom stala víťazom 93.ročníka medzinárodnej šesťdňovej motocyklovej súťaže ISDE v Chile. Na druhom mieste skončil trophy team USA a tretí team Talianska. Juniorskú trofej si z juhoamerického kontinentu odvážajú Taliani a mezi ženami je víťazným teamom taktiež Austrália.

Zdroj: SMF

Po piatich dlhých a fyzicky náročných súťažných enduro dňoch, plných prachu a horúčav sa záverečný motokros uskutočnil v prekrásnom prostrední pobrežia. Na štart sa tu postavilo až 392 pretekárov zo 439 štartujúcich na tohtoročnej šesťdňovej.

World Trophy

Austrália víťazom hlavnej súťaže World trophy - ISDE 2018

Prvé miesto obsadila Austrália, aj napriek tomu, že už od druhého súťažného dňa štartovali v trojici, keď im pre poruchu motocykla vypadol Lyndon Snodgrass. Austrália zvíťazila aj vďaka perfektným výkonom Daniela Milnera, ktorý sa stal aj víťazom celej šesťdňovej. 2. miesto obsadili pretekári z USA, ktorý síce dokázali zvíťaziť v prvý a posledný deň na ISDE 2018, ale na výkony Austrálčanov celkovo nemali. 3. miesto v celkovej klasifikácií obsadili pretekári z Talianska, ktorí sa reprezentovali veľmi vyrovnanými výkonmi.

World trophy - ISDE 2018

Český World Trophy team v zložení: Romančík, Markvart, Hadek a Kouble obsadil pekné 7. miesto.

"Je to pre nás obrovský výsledok," povedal Daniel Milner (KTM). "Včera som vôbec nespal, obával som záverečné motokrosu, ale je to úžasné, že sme vyhrali. Počas týždňa sme boli ako team silný. Bohužiaľ Lyndon Snodgrass skončil už druhý deň a my sme vedeli, ako ľahko sa veci môžu pokaziť. Ale nikdy sme sa nezdali a bojovali až do konca."

Junior Trophy

V súťaži juniorov o striebornú vázu vyhrali mladí Taliani, ktorí podávali perfektné výkony a ukázali, že sa bude musieť s nimi do budúcna rátať ako s novou generáciou svetového endura. Druhe miesto ide rovnako ako v hlavnej súťaži do USA a tretie do Francúzska.

"Je to len neuveriteľný pocit," povedal Verona. "Vedeli sme, že prichádzame do Čile bojovať o víťazstvo, ale nikdy sme si nemysleli, že celý týždeň budeme na tom tak dobre. Vlani sme boli len pätnásť sekúnd za Francúzskom, takže vyhrať tento rok je skvelé. Už to bolo desať rokov, kedy Taliansko naposledy získalo túto trofej, takže je to naozaj výborné."

Junior trophy - ISDE 2018

Women Trophy

Medzi ženami sa z víťazstava teší opäť team Austrálie. Dievčatá túto trofej získali už šiesti krát po sebe a len veľmi ťažko sa im niekto vyrovná. 2. miesto medzi ženami obsadili pretekárky z USA a tak si táto krajina z Chile odváža tri strieborné priečky. Na treťom mieste skončili ženy so Španielska.

"Je neuveriteľné, že toto je naša šiesta výhra FIM Women Trophy," povedala excentrická Tayla Jonesová (Husqvarna). "Je ťažké ju raz vyhrať, nie šesťkrát. Chcem poďakovať celému tímu za to, že nám pomohli dosiahnuť tento výsledok."

Woman trophy - ISDE 2018

Klubová súťaž

Prvé miesto obsadil Motoclub Italy, 2. miesto patrilo tímu Somerpalu MK, a 3. miesto obsadil Team Ostra Enduro Sweden. Slovenský „klubák" BMT Gottbros team za ktorý štartujú českí jazdci so slovenskými licenciami Martin Gottvald (#654), Petr Borkovec (#754) a Filip Klabačka (#854) obsadil na šesťdňovej v Čile krásne 23. miesto zo 106-tich klubových tímov. Martin Gottvald obsadil v individuálnom hodnotení v triede C1 krásne 8.miesto z celkového počtu 84 jazdcov v tejto triede.

VINTAGE TROPHY

V kategórii FIM Vintage Trophy zvíťazilo Nemecko. Jens Oestreich (DEU - SWM) skončil v triede '76, Jens Bossdorf (DEU - SWM) vyhral v kategórii '79, zatiaľ čo Roth Sven (DEU - Kramer) bol najlepší v triede '88.

CELKOVÁ INDIVIDUÁLNA KLASIFIKÁCIA

Absolútnym víťazom súťaže jednotlivcov sa na deväťdesiatom treťom ročníku FIM ISDE stal Daniel Milner (KTM) z Austrálie. Umiestnením bezpečného ôsmeho na šiesty deň Milner urobil viac ako dosť, aby uzavrel dohodu. Medzi ženami je víťazkou Tayla Jones (AUS - Husqvarna) pred Brandy Richard (USA - KTM) a treťoui Liviou Lancelotovou (FRA - Honda).

Pridané: 19.11.2018 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať