Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 730 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 15555
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 56% (8749)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 44% (6806)
Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (2)  [Verzia pre tlač] Tlač

Maciek Giemza z Poľska sa stal víťazom Greece Rally 2020

 Zdieľať

Pridané: 01.09.2020 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2504 [Šport - Rally]

V dňoch 23.-29. augusta sa uskutočnila "Greece Rally 2X20", pokračovanie známej Serres rally. Do Grécka odcestoval aj štvornásobný víťaz Serres Rally Štefan Svitko, ktorý mal v pláne absolvovať grécku rally ako prípravu na Dakar 2021. Okrem Štefana sa na rally predstavilo aj ďalších 7 slovenských jazdcov: Ján Zaťko, Martin Benko, Vladimír Preis, Martin Landl, Miroslav Hunana a Daniel Fiľakovský.

Celkovým víťazom tohto náročného podujatia sa stal poľský jazdec Maciek Giemza pred druhým Milanom Engelom z Čiech a tretím, Liborom Podmolom, taktiež z ČR.

Pódium - Greece rally 2020
Pódium - Greece rally 2020

Štefan Svitko si aj tento rok išiel po víťazstvo, od začiatku bol jasným lídrom, avšak pád v šiestej etape podujatia mu zabránil v zisku v poradí už piateho titulu tejto rally, nakoľko zranenie, ktoré pri páde utrpel, mu nedovolilo nastúpiť do poslednej etapy a podujatie dokončiť. Na svojej FB stránke pre fanúšikov včera zverejnil: „Ahojte, veľa z vás mi píše, či som OK a či som v poriadku, tak odpoviem všetkým naraz. Som v poriadku a akurát som na ceste domov. Padol som na kamene a porezalo mi to stehno. Bolo to dosť hlboké, tak som sa rozhodol, že sa krížom pustím do bivaku. Vtedy som bol hlboko v horách 2000m vo výške a vedel som, že veľa času nemám. Našťastie som po pár kilometroch narazil na usporiadateľa, kde sme ranu obviazali len izolačnou páskou, nič lepšie sme nenašli. Asi po hodine cesty autom ma zviezli do dediny, kde ma už čakali záchranári so sanitkou, tam ma ošetrili a valili sme do nemocnice ďalšiu hodinu. Najhoršie mi bolo, keď mi to začali zošívať, a to už mám čosi za sebou. Od bolesti som skoro odpadol a až keď som im povedal, že ma ide odstrihnúť, tak ma ponapájali na prístroje a dali „kapačku“, hneď sa uľavilo. Plátali ma hodinu a potom som prešiel rontgenmi a CT-čkom, či to nemám aj zlomené. Našťastie, zlomené to nebolo a tak som čakal, kedy ma pustia, čo vôbec nechceli, pretože sa mi krútila hlava a bolo mi zle, pretože som stratil trochu krvi. Nemocnica je pre mňa utrpenie, takže som podpísal reverz a chalani z teamu prišli po mňa. Týmto chcem poďakovať chalanom v teame za celý servis a Maťovi, že všetko vybavil a vytiahol ma z nemocnice. Nevyhrali sme, ale máme krásne spomienky na naše rally. Takže chvíľu oddych a zas plyn“.

Štefan Svitko po nehode - Greece rally 2020
Štefan Svitko po nehode - Greece rally 2020

V konečnom poradí Greece Rally 2X20 mu po tejto nešťastnej udalosti tak patrí 28. miesto. Najlepšie si spomedzi našich slovenských jazdcov počínal Vladimír Preis, ktorý obsadil konečné piate miesto (vo svojej kategórii sa umiestnil na 4. mieste); ďalej Martin Benko skončil bez rozdielu triedy na 8. mieste, Martin Landl na 13. mieste, Miroslav Hunana na 21. mieste a Ján Zaťko na 23. mieste. V Grécku malo Slovensko zastúpenie i v kategórii štvorkoliek – po prvýkrát sa na rally predstavil Daniel Fiľakovský, ktorý svoju kategóriu pri svojej premiérovom štarte i vyhral.

Greece Rally 2020  - 1 deň
Greece Rally 2020 - 1 deň

Greece Rally 2020 - Martin Landl - 1 deň
Greece Rally 2020 - Vladimír Preis - 1 deň
Greece Rally 2020 - 2 deň
Greece Rally 2020 - Martin Benko - 2 deň

Všetkým našim jazdcom ďakujeme za úžasné výsledky a kvalitnú reprezentáciu ako Slovenskej republiky, tak i SMF.
Kompletné výsledky z podujatia nájdete na oficiálnom webe: www.greecerally.gr/race/results

Pridané: 01.09.2020 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (2)  [Verzia pre tlač] Tlač
Advertisement

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria