ISSN 1336-6491 | Online: 1557 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15791)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (10331)

Medzinárodné majstrovstvá SR v Endure – Borský Mikuláš 2020

Pridané: 09.09.2020 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3094 [Šport - Enduro]

Prvý septembrový víkend sa stretla „endurácka“ rodina na tohtoročnom treťom podujatí disciplíny EaR SMF v Borskom Mikuláši. Podujatie, ktoré po iné roky už tradične otvára športovú sezónu SMF, muselo byť pre súčasnú pandémiu z marca preložené, a tak sa až teraz v septembri stretli jazdci na podujatí skráteného endura, ktoré bolo na tunajších pieskových tratiach výborne zvoleným variantom.

Pretekov sa zúčastnilo 167 súťažiacich zo Slovenska, Poľska a Českej republiky. Trať skráteného endura sa nachádzala neďaleko parkoviska jazdcov. Tu boli umiestnené dva merané testy, crossový test sa jazdil v každom kole ako prvý. Namotaný bol na novovytvorenom motokrosovom okruhu s úplne pieskovým povrchom. Druhý endurový test bol umiestnený na mieste bývalej tréningovej trate, kde boli pridané nové úseky s rašelinovými močiarmi v blízkom lesíku. Tieto miesta boli pre pretekárov azda najťažšie, vyjazdilo sa niekoľko hlbokých drážok s veľkým blatom.

V sobotu i v nedeľu sa štartovalo na dva štarty, pričom ráno o 8:00 išli triedy Hobby, Supersenior, Dorast a Regionál. Na obed štartovali o 12:30 triedy MM SR, Slovenského pohára, Ženy, Kadet, Junior a Senior.

V absolútnom poradí, bez rozdielu triedy, v súčte dvoch súťažných dní vyhral Thomas Hostinský, druhý skončil Jaroslav Štrbek a tretí Miroslav Ševela. V jednotlivých triedach medzinárodných majstrovstiev SR bolo po dvoch dňoch poradie nasledovné:

V Kategórii MM SR E1 vyhral Ján Strapec, druhý skončil Rastislav Kokavec a tretí Jaroslav Dubóczi.

V kategórii MM SR E2 bol prvý Thomas Hostinský, pred Jaroslavom Štrbekom a tretím Martinom Smatanom.

V kategórii MM SR E3 zvíťazil Miroslav Ševela, na druhom mieste skončil Emil Juszczak (PL) a tretí bol Michal Drevenák.

V kategórii Ženy si prvé miesto vyjazdila Gabika Čipková.

Medzi juniormi bolo poradie rovnaké ako v triede MM SR E1: 1. Ján Strapec, 2. Rastislav Kokavec, 3. Jaroslav Dubóczi. V kategórii MM SR Kadet vystúpil na stupienok najvyšší Peter Mazák, druhý skočil Tomáš Vanovčan a tretie miesto obsadil Samuel Domanický.

V najmladšej kategórii 85-tiek – v kategórii MM SR Dorast zvíťazil Samuel Chovaník, pred Richardom Haviarom a tretím Kimi Kaszom (všetci SVK).

Prvenstvo si v MM SR Senior z Borského Mikuláša odniesol podľa očakávania český jazdec s lic. SMF Martin Gottvald, pred poľským jazdcom Tomaszom Zychom a Vladimírom Preisom (SVK).

V pohárovej kategórii Supersenior (50+ rokov) zvíťazil Martinov brat Zdeněk Gottvald (CZE, lic.SMF), za ktorým sa na stupne postavili Igor Ďurček na druhé miesto a Daniel Jarnot (CZE) na miesto tretie.

V Slovenskom pohári v triede E1 zvíťazil Karel Trtek (CZE, lic.SMF), druhé miesto obsadil Jakub Kostelanský a tretie Tomáš Bobáň. V kategórii SP E2 vyhral Mário Fajbík, druhý skončil Jozef Jurkeník a tretí Radek Adamiec. V SP E3 bolo poradie na „bedni“ nasledovné: 1. Peter Kollár, 2. Jozef Petrek, 3. Ondrej Štofka.

V jednotlivých triedach kategórie Hobby zvíťazili: Hobby E1 Jakub Repáň, Hobby E2 Marián Hanuliak, Hobby E3 Peter Repáň. V súťaži Regionál si prvenstvo z Borského Mikuláša odniesol Matúš Jambrich.

Okrem jednotlivcov bola vyhodnotená i súťaž tímov, ktorú jednoznačne ovládol BMT Gottbros Team.

Preteky v Borskom Mikuláši mali pozitívne ohlasy medzi zúčastnenými a skrátené enduro si získalo svojich priaznivcov nie len medzi prítomnými jazdcami disciplíny EaR, ale i medzi viacerými prítomnými motokrosármi. Za výborné pripravené podujatie patrí poďakovanie organizátorovi Rally Cross Club Borský Mikuláš a všetkým ľudom, ktorí priložili ruku k hladkému priebehu tohto športového podujatia.

Tohtoročná sezóna disciplíny Enduro a rely SMF pokračuje 19. a 20. septembra 2020 podujatím klasického endura v Gelnici. Všetci ste srdečne pozvaní.

Pridané: 09.09.2020 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať