Anketa:
Pridaj videoAko sa jazdí na motorke na vode - Ivan Cervantes - Video
ZdieľaťPridané: 18.12.2019 Pridal: Redakcia
Čitatelia: 5017 [Oficiálne videá - RedBull] Dĺžka: 02:27
Jazda na snehu no problem, ale na vode? 5-násobný svetový enduro šampión Ivan Cervantes vám to ukáže. Kľúčom je rýchlosť. V prvom pokuse šiel 90 km/h a potopil sa ako kameň. Druhý pokus skončil takým pádom až začal pochybovať či sa to vôbec dá. Po niekoľkých pokusoch sa to podarilo, Ivan prešiel 40m po vodnej hladine.
Ďalšie videá od tohto autora:
Diskusia:
Zobrazujem diskusiu k videu: Ako sa jazdí na motorke na vode - Ivan Cervantes

Ako sa jazdí na motorke na vode - Ivan Cervantes
Jazda na vode, áno, no pri rýchlosti okolo 13O km/h. Obľúbené je to u Američanov. Majú svoj šampionát, no prioritne preferujú prekonávanie vodnej hladiny na terénnych autách a buggynách, dokonca na pretekoch v šprinte v tom istom kanáli pretekajú člny, autá, motocykle, dokonca aj štvorkolesové špeciály. Gilbert |
Ako sa jazdí na motorke na vode - Ivan Cervantes
nejako si to neviem predstaviť - čln, auto, motorka že by na tej istej hladine šprintovali. Pozeral som nejaké videá na youtube, ale našiel som buď videá s člnmi, alebo potom iné videá, kde sa pokúšali "preletieť" cez vodu autom či motorkou. Celkom rád by som si to pozrel, nemáš nejaký link? |
Ako sa jazdí na motorke na vode - Ivan Cervantes
Video: ROBBIE MADDISON - jazdenie vo vlnách oceánu |
Ako sa jazdí na motorke na vode - Ivan Cervantes
Bohužiaľ nie som tak internetovo zdatný, no moje vyjadrenia súvisia s jednou sporadickou televíznou reláciou na tému ničitelia mýtov, kde dvaja maníci so svojim teamom dokazujú pravdivosť videí, či sú autentické. Téme jazde na vode sa tiež venovali. Najskôr skúšali brodenie mláky na aute, ktoré sa bez stabilizačných prvkov kleslo na dno, podobne to bolo aj s motocyklami. Neskôr tieto vytipované bežné vozidlá mali doplnky s ktorými vodu prekonali. Postupne však tieto odoberali až dospeli do bodu, že jazda na vode je možná no rýchlosť vozidla musí byť taká veľká, aby zemská príťažlivosť , teda jej účinnosť bola minimálna. V závere uviedli príklad nejakej jašterice, ktorá sa po piesku, či vode pohybovala tak, že sa vôbec nenamočila a nebola zababraná od piesku. Ľudia teda kopírujú prírodu a dá sa to. Autá, či motocykle bez problémov zvládnu niekoľko sto metrový kanál. Paradoxom je brodenie v bahnovom kanáli. Amíci si na to stavajú monštrá s veľkými kolesami, no aj tak im to je nič platné, pretože neviem či ruský, alebo ukrajinský subtílny SHERP im dáva aj tak na frak. Tie štvorkoláky na vode sú tiež mimo bežného trendu. Majú tvar valca s veľkými, no tenkými kolesami s malými lopatkami a o tom sa videá dajú nájsť. Gilbert Upravené 1 krát. Naposledy upravil gilbert (21.12.2019 9:18) |
Ako sa jazdí na motorke na vode - Ivan Cervantes
to som našiel, tie pokusy s motorkou. Ale nenašiel som ten šampionát. Iba nejaké preteky na Islande. |
Ako sa jazdí na motorke na vode - Ivan Cervantes
Robbie Madison mal už moto upravenú na vodu - lyža vpredu a lopatková pneu... |
Ako sa jazdí na motorke na vode - Ivan Cervantes
Re: Awia: tu je URAL na vode bez lyže Video: URAL - Testovanie kvality |
Pridať príspevok môže len registrovaný používateľ, člen Motoride Klubu.

Súvisiace videá:
Najsledovanejšie videá:
Vtip
Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!