ISSN 1336-6491 | Online: 4992 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15912)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (10464)

ERES-Racing Team v Brne

Pridané: 07.07.2007 Autor: Richard Karnok
Čitatelia: 4920 [Šport - Cestné Motocykle]

ERES-Racing Team s pretekárom Róbertom Shánělom má za sebou štvrté podujatie medzinárodného seriálu UEM Alpe Adria Championship, ktoré sa konalo počas uplynulého víkendu na brnianskom Masarykovom okruhu. Aj v Brne sa zišla mimoriadne silná konkurencia, veď v štartovej listine sa objavili dokonca mená z majstrovstiev sveta!

Róbert Sháněl štartoval na svojom starom motocykli, jeho nová Yamaha zatiaľ nie je pre preteky pripravená, do podujatia v Brne ešte neprišli všetky komponenty, ktoré tento motocykel pre preteky vyžaduje. Preto sa premiéra novej Yamahy odložila o dva týždne do chorvátskej Rijeky.V Brne Róbert získal v kvalifikácii 27. miesto, lepšiemu umiestneniu zabránil dážď, ktorý po niekoľkých absolvovaných kolách predčasne ukončil druhú kvalifikáciu. Aj tak je čas 2:13,006 výborný, veď tento rok bol Robo v Brne prvý krát.Po výbornom štarte získal niekoľko pozícií, no už počas prvého kola vinou súpera klesol späť. Nakoniec v pretekoch získal 24. miesto a po diskvalifikácii štyroch poľských pretekárov sa posunul na dvadsiate. V rámci majstrovstiev Slovenska získal opäť 25 bodov do celkového hodnotenia a na čele tabuľky sa usadil s komfortným 39-bodovým náskokom.

Róbert Sháněl: „S víkendom v Brne som spokojný. Po dobrom čase v prvej kvalifikácii som do druhej nastupoval na nových pneumatikách s odhodlaním tento čas ešte o niečo posunúť, ale v treťom kole začalo pršať, a tak z toho nakoniec nič nebolo. Do pretekov som štartoval z 27. pozície a aj keď sa mi štart mimoriadne vydaril, opäť som doplatili na pomalších pretekárov. V prvom kole ma jeden z nich takmer vytlačil z dráhy, ďalší ma potom zdržoval a tak skupinka pred nami sa nám vzdialila. Ku koncu pretekov sa moje časy začali zhoršovať kvôli poruche prevodovky na mojej R1. Mám radosť z toho, že sa mi podarilo upevniť si vedenie v majstrovstvách Slovenska a už teraz sa teším na ďalšie podujatie, ktoré sa bude konať o dva týždne v Rijeke.“

Pridané: 07.07.2007 Autor: Richard Karnok Zdieľať