Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 853 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 8962
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 58% (5237)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 42% (3725)
Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (3)  [Verzia pre tlač] Tlač

Harley-Davidson® Premium Night 2013 Praha

 Zdieľať

Pridané: 08.04.2013 Autor: eNeM
Čitatelia: 4009 [Novinky - Reportáž]

Vedeli ste, že v 20. a 30. rokoch minulého storočia bolo Československo najväčším zahraničným trhom pre značku Harley-Davidson?

Mnohí si poviete, že to je asi veľmi divný spôsob ako začať článok, no práve vyššie uvedené je istou odpoveďou na otázky typu Čo? O čom? a Prečo práve v Prahe?

Ako mnohí už určite viete, značka Harley-Davidson tento rok oslavuje 110. výročie svojho založenia, s čím sa spájajú pomerne veľké a rôznorodé oslavy po celom svete. Čo možno nie všetci viete je fakt, že tento rok slávi 30. výročie aj klub majiteľov týchto strojov (HOG – Harley Owners Group). A čo zrejme vie ešte menej ľudí je, že tento rok je dôvod na oslavu aj pre zastúpenia značky Harley-Davidson pre strednú Európu, do ktorej spadajú Čechy, Slovensko, Poľsko a Maďarsko, nakoľko jej oficiálne zastúpenie v tomto regióne má presne 20 rokov.

A práve preto sa zástupca pre región Stredná Európa Martin Heřmanský rozhodol pri tejto „multipríležitosti“ zorganizovať pre dealerov z regiónu, členov HOG, médiá, ale aj všetkých priaznivcov a majiteľov značky Harley-Davidson zaujímavú celovečernú akciu, ktorá sa konala v priestoroch Rock Opery v Prahe, na ktorej sa zúčastnili najvyšší predstavitelia značky, ktorí k tomuto podujatiu mali čo povedať – konkrétne Enrico d´Onforio, manažér pre strategický rozvoj značky na svetových trhoch, Nigel Villiers – šéf klubu HOG a Rob Lindley, Výkonný Riaditeľ HD pre Európu, Blízky Východ a Afriku. Zároveň boli na tomto podujatí médiám aj verejnosti naživo predstavené obe novinky pre rok 2013 – Street Bob Special Edition, ale najmä minuloročný projekt CVO, teda interného custom oddelenia Harley-Davidson Softail Breakout, ktorý sa v tomto roku na žiadosť zákazníkov dostal do portfólia bežných produktov. V rámci prezentácie Breakoutu ukázali modelky aj časť kolekcie oblečenia Harley-Davidson na rok 2013.

Rob Lindley v súvislosti s ukončením výroby môjho srdcového modelu XR 1200 skonštatoval, že značka sa do budúcna bude orientovať skôr na klasické choppre a cruisery a práve model Softail Breakout, ktorý je takým muscle cruiserom, alebo z pohľadu ortodoxného Harleyáka, V-rodom s klasickým motorom, bude zastupovať túto líniu motocyklov. Súčasťou prezentácie v prvej časti večerného programu boli krátke príhovory všetkých štyroch vyššie uvedených pánov, ako aj premietnutie filmových spotov k trom výročiam, ktoré som už spomenul. Zároveň si Rob Lindley dovolil skonštatovať, že značka sa s krízou vyrovnáva pomerne dobre, za čo poďakoval ako dealerom, tak aj členom HOG, ale aj všetkým ostatným majiteľom a priaznivcom značky. Úplne na záver prvej, oficiálnej časti pozvali páni z HD zúčastnených na rôzne podujatia v Čechách, Európe, ale aj po celom svete, vrátane žehnania motoriek a omše celebrovanej samotným pápežom Františkom pri príležitosti zrazu Harley-Davidson v Ríme pri už spomínanej príležitosti 110. výročia značky.

Po krátkej prestávke na občerstvenie a pokecanie so známymi, partnermi a kamošmi nasledovala druhá časť programu, ktorá svojim konceptom dokonale zapadla k značke Harley-Davidson a jej celkovému imidžu. Ako som už na začiatku písal, podujatie sa konalo v priestoroch Rock Opery a preto nechýbalo ani rockové predstavenie Oidipus Tyranus, zaujímavé moderné spracovanie antickej klasiky. Herecké a spevácke výkony známych mien ako Kamil Střihavka doplnila na tak malé divadlo s kapacitou 700 miest úžasná technická realizácia efektov a pódia. Predstavenie bolo veľmi interaktívne, herci sa pohybovali medzi divákmi, bolo doplnené o zaujímavé pyrotechnické, svetelné a technické efekty a celkovo to bol nezabudnuteľný divadelný zážitok, ktorý podtrhol celú, typicky „Hárlejácku“ atmosféru tohto podujatia.

Pridané: 08.04.2013 Autor: eNeM Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (3)  [Verzia pre tlač] Tlač
Moto Guzzi

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria