ISSN 1336-6491 | Online: 2163 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 61% (15613)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 39% (10156)

50. Zlatá prilba Žarnovica 2013 - zvíťazil Josef Franc, ČR

Pridané: 27.08.2013 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 5201 [Šport - Plochá dráha]

Posledná augustová nedeľa opäť patrila v Žarnovici plochej dráhe a to pretekom o Zlatú prilbu SNP. Tento rok to bol jubilejný 50. ročník týchto populárnych pretekov.

Podujatia sa zúčastnilo 20 pretekárov z 8 krajín. Okrem priamych aktérov preteku sa podujatia zúčastnili i niektorý z víťazov predchádzajúcich ročníkov Zlatej prilby v jej 50-ročnej histórii, medzi ktorými bol i päťnásobný vítať a fenomém plochej dráhy Jiří Štancel z ČR.

Do finálovej jazdy sa prebojovali iba jazdci z dvoch krajín a to z Českej republiky a z Poľska v pomere 4 jazdci z Čiech a 2 z Poľska. Prvý štart finálovej jazdy bol poznačený pretrhnutím štartovacej pásky a po rozhodnutí rozhodcu pretekov bol vylúčený Martin Málek, ktorý vyprovokoval pretrhnutie pásky, aj keď pásku pretrhol Josef Franc.

Opakovaný štart už prebehol bez problémov a pätica jazdcov v šiestich kolách bojovala o putovnú Zlatú prilbu SNP. Do cieľa prišli v poradí:

1. Josef Franc (CZE)
2. Karol Zabik (POL)
3. Filip Šitera (CZE)
4. Martin Gavenda (CZE)
Na 5. mieste skončil Mariusz Puszakowski z Poľska, aj keď finálovú jazdu pre poruchu motocykla nedokončil.
Na 6. mieste skončil diskvalifikovaný Martin Málek z Českej republiky.

Zdroj: Peter Štefánik (AMK Plochá dráha Žarnovica)

Pridané: 27.08.2013 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať