ISSN 1336-6491 | Online: 2212 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 61% (15612)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 39% (10156)

Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia na ADAC v Riede v TOP TEN najlepších jazdcov

Pridané: 11.06.2014 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2536 [Šport - Motocross]

Cez víkend 7.-8.júna sa stala trať pri rakúskom Ried im Innkreis dejiskom najprestížnejšieho a najlepšie obsadeného motokrosového seriálu v Európe „ADAC MX Masters“. Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia aj tu potvrdil svoju rastúcu výkonnosť a v triede ADAC MX Youngster získal celkové 9. miesto.

Jazdcov a tímy v Riede privítalo horúce počasie presahujúce v tieni 30°C. Organizátori sa snažili udržať trať stále nakropenú, ale aj tak bola na niektorých úsekoch tvrdšia a suchšia, ako by bolo vhodné. Slovenský motokros tu reprezentovala malá skupinka jazdcov, kde v triede ADAC MX Youngster (MX2) výrazne na seba upozornil Richard Šikyňa (102) z tímu MX Slovakia, jazdiaci na motocykli KTM. V sobotňajšej kvalifikácii obsadil vo svojej skupine fantastické 5. miesto. Spomedzi 83 nominovaných jazdcov dokonca dosiahol 6. najrýchlejší čas, keď z druhej skupiny bol rýchlejší len jej víťaz. Do nedeľňajších prvých pretekov nastúpil medzi elitných jazdcov bez rešpektu a v prvej zákrute po štarte sa ocitol na piatom mieste. V priebehu jazdy podával vynikajúci výkon a nakoniec cieľom prešiel ako 7. V druhej jazde mu štart nevyšiel ideálne a od začiatku jazdil na 14. mieste. Postupne sa mu podarilo prebojovať na 10. pozíciu a toto umiestnenie si udržal až do konca. V súčte oboch jázd získal spolu 25 cenných bodov (14+11) a celkové vynikajúce 9. miesto.

Peter Kolek, manažér tímu MX Slovakia
“Po útrapách s dažďom a rozbahnenými traťami na slovenských a českých majstrovstvách sme si v Rakúsku vyskúšali opačný extrém v podobe neznesiteľnej horúčavy. Rišo je však na sezónu pripravený veľmi dobre a tak ho ani toto nedokázalo vyhodiť zo sedla. Trať a silná konkurencia bola pre neho veľkou výzvou. Fantastickým časom v kvalifikácii potešil nie len seba, ale nás všetkých. Hneď v prvej nedeľňajšej jazde Rišo dokázal, že výborne zvládnutá kvalifikácia nebola len dielom náhody. Po štarte 5. a v cieli 7. je naozaj úctyhodný výkon. Tí, čo vedia, aké náročné sú preteky ADAC určite budú súhlasiť, že v podaní 16. ročného chalana je to naozaj fantastické. So špičkou štartového poľa dokázal odjazdiť celé preteky a dokonca tri kolá pred cieľom to vyzeralo, že by sa ešte mohol prebojovať na šestku. Po malej chybe mu ale súper odskočil a už sa na poradí nič nezmenilo. Štart druhej jazdy mu už tak výborne nevyšiel a po hromadnom páde za prvou zákrutou sme na chvíľu zatajili dych. Lišiacky sa z toho vymotal a na trať vyrazil ako 14. Tvrdá a čerstvo nakropená trať bola miestami dosť klzká a tak sme až do samého konca s napätím sledovali, ako to Rišo zvládne. Nakoniec 10. miesto v druhej jazde a celková 9. priečka s 25 bodmi je úžasný výsledok, pritom 25 bodov rovnako získali aj jazdci pred Rišom na 7. a 8. mieste. Pod tento výsledok sa samozrejme v nemalej miere pričinili všetci členovia tímu aj perfektne fungujúca motorka. Nič sme nepodcenili a nakoniec všetko klaplo ako malo. Tak ako sa hovorí: Pripraveným šťastie praje.“

Pridané: 11.06.2014 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať