Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1397 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 1703
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (1017)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (686)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Škótska trialová šesťdňová 2015 v cieli aj s Petrom Vranákom

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 14.05.2015 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2255 [Šport - Trial]

SSDT 2015 je úspešne ukončená! Ani sme sa nenazdali a ubehlo 6 náročných dní pre všetkých účastníkov Škótskej trialovej šesťdňovej. Po najazdenom množstve kilometrov, ktoré čakali na pretekárov a náročných sekciách máme v cieli aj slovenského účastníka Petra Vranáka, ktorý v silnej konkurencii 272 štartujúcich jazdcov obsadil veľmi pekné 91.miesto (v cieli 221 jazdcov).

Peter sa musel rovnako ako všetci účastníci vysporiadať s nástrahami trate, ktoré boli na naše podmienky doslova nezvyčajné, ale o to zaujímavejšie. Pretekári si mohli užiť a vychutnať mnohé prírodné scenérie a úkazy. Náročné, dlhé potoky, rašeliniská, výjazdy, skalnaté úseky a rôzne prírodné prekážky tvorili túto nádhernú trať SSDT 2015.

Škótska trialová šesťdňová 2015 - Petrom Vranák
Škótska trialová šesťdňová 2015 - Petrom Vranák

Peter vo veľkej konkurencií obsadil 91. miesto, keď počas šiestich dní nazbieral 285 trestných bodov. Jeho tímový kolega Martin Matejíček (ČR) obsadil 43. miesto a nazbieral 160 trestných bodov.

V celkovom hodnotení vyhral SSDT 2015 známi trialový pretekár Dougie Lampkin , ktorý nazbieral za celú súťaž 19 trestných bodov. Na druhom mieste sa umiestnil Gary Macdonald s počtom 30 trestných bodov a na treťom Sam Haslam rovnako s 30-timi trestnými bodmi.

Škótska trialová šesťdňová 2015 - Petrom Vranák
Škótska trialová šesťdňová 2015 - Petrom Vranák

Po skončení piateho súťažného dňa, kedy mali jazdci za sebou 160 km dlhú etapu sa Peter Vranák pre portál www.motonews.sk vyjadril:
“Dnes sme sa krásne vyspali, ráno sme sa zobudili do slnečného dňa a išli na vec. Sekcie boli dnes pekné, viacero bolo ťažkých, kde bolo treba bojovať aby neboli 5-ky. Z dnešného dňa máme dobrý pocit, po včerajšku sme boli trocha zaskočený ale čo už… 6-days zajtra končí, ešte treba vydržať, dnes sme mali 160 km, na záver dňa sme sa dostali na druhú stranu jazera tradične trajektom. Dnes sme si najazdili 20 minút, opäť krátka zastávka v GG na vyfúkanie chladiča, kontrolu šróbov atď… Zajtra nás čaká 30 sekcii ako každý deň s tým, že posledná sa ide priamo na námestí po skalách povedľa schodov, kde bývajú húfy divákov."

Výsledky zo Škótskej trialovej šesťdňovej scottish-six-days-trial-final-results/file nájdete tu.

Zdroj/text: SMF - Jaroslav Gažo (motonews.sk)
Foto: Peter Vranák

Škótska trialová šesťdňová 2015 - Petrom Vranák
Škótska trialová šesťdňová 2015 - Petrom Vranák

Pridané: 14.05.2015 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Zontes motorcycles

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: hruso25
Přijde voják do cizinecké legie v poušti. Jeho nadřízený ho tam provádí a říká: "Tady je jídelna, tady jíme a tady je společenská místnost, sem se chodíme dívat na televizi." A voják se ptá: "A jak je to tady se ženskejma, máte tu nějaký?" "No, ženský tu nejsou, ale od toho máme tamhle v ohradě velbloudici." "Fuj, to nikdy!" A tak žije voják v poušti, je tam měsíc, dva měsíce a už je pořádně nadrženej a tak jde za velitelem, jestli by mu nepůjčil klíč od tý ohrady s tou velbloudicí. Tak tam jde a za hodinu přijde pořádně pokopanej a pokousanej a ptá se velitele: "To mi řekněte, jak to s tou velbloudicí děláte?" "No, sednem na ni a jedem za ženskejma do města."

Ďalšie vtipy »