ISSN 1336-6491 | Online: 1547 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 61% (15605)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 39% (10151)

Na Svitkovej trati zvíťazil Jakub Hruška - Zaškov V+S Welding Cup

Pridané: 02.09.2015 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 5839 [Šport - Motocross]

Žaškov 30.8.2015: Predposledné podujatie Regionálneho pohára Východ V+S Welding cup, Slovenského pohára a spoločne s ním rovnako predposledné podujatie motokrosového seriálou najmenších MM SR MX65 sa konalo na Orave v

Seriál článkov - V+S Welding cup 2015:

Štefan Svitko je hlavným hostiteľom a jeho organizačné zručnosti nesklamali ani tentokát. Do Žaškova zavítalo 120 jazdcov, mnohí z nich aj zo sveta countrycossu, pretože to bola jedna z posledných príležitostí na tréning pred blížiacou sa ISDE (Medzinárodná šesťdňová motocyklová súťaž) v Košiciach. Paradoxne sa nedarilo Števovi Svitkovi, ktorý mal problémy s motorkou a tak na domácej trati nepredviedol, čo v ňom je. To dalo šancu Jakubovi Hruškovi, ktorý sa v MX1 poriadne predviedol. Najlepším na „majstráku“ 65tiek sa stal Nikolas Marek.

MX65 - Po Žaškove veľmi tesný rozdiel medzi Popoviczom a Marekom

Medzinárodné majstrovstvá Slovenka najmenších MX65 sa konali v rámci podujatia V+S Welding cup. Malí pretekári z celého Slovenka na Orave predviedli pekné súboje, z ktorých víťazne vyšiel Nikolas Marek, Jakub Popvicz skončil druhý a tretie miesto obsadil Viktor Dreising. V rámci priebežného bodovania seriálu MMSR 65 sa na poslednom podujatí bude musieť Jakub Popovicz veľmi snažiť, pretože medzi ním a druhým Nikolasom Marekom sú len 2 body.

MX85 – Samo Struk vzal obidva holeshoty

Samuel Struk dominoval v oboch finálových jazdách a vyhral aj meraný tréning v ktorom urobil najrýchlejší čas na kolo. Okrem toho si od promotéra seriálu ATV poromotion vzal finančnú odmenu za dva holeshoty. Druhý skončil Samuel Strýček a tretie miesto išlo Martinovi Medňanskému.

MX2 Hobby – Suverénne víťazstvo Daniela Sekeráka

RMR team z Rožkovian sa opäť tešil z víťazstva svojho Daniela Sekeráka, ktorý vyhral obe finálové jazdy. O druhé miesto zabojoval Marek Vengrín a o tretie Andrej Stanko.

MX1 Hobby – Richard Géze si prvenstvo udržal

Po vydarenej prvej jazde sa Richard Géze v druhej pekne potrápil s Adriánom Strogončíkom, ktorému tá prvá vôbec nevyšla, no druhú vyhral a nechal Richarda za sebou. Adrián vyhral aj meraný tréning a mal to výborne našliapnuté na víťazstvo, no kvôli pokazenej prvej jazde ho vo výsledkoch vidíme až ako 9teho. Druhý celkovo bol Janko Golian a trojku na bedni doplnil Peter Gordan.

Veteráni MX4, Superveteráni MX4+ a Twinshock

Kategóriu veteránov dobil Zoltán Vörös, superveteránov Janko Uličný zo Spišských Vlachov a historické motorky „twinshock“ patrili Jankovi Kocianovi z Banskej Bystrice.

MX Junior – Xaver Vörös už tradične prvý

Juniorka nás málokedy prekvapí zmenou prvého miesta a inak tomu nebolo ani v Žaškove. Xaver Vörös si opäť vzal opäť víťazstvá z oboch finálových jázd. Stabilne si počínali aj ďalší dvaja. Dvakrát druhý bol Jozef „Jojo“ Posluch a tretí Jaroslav „Dubák“ Dubóczi.

MX2 - Zo súboja vyšiel víťazne Michal Novocký

Denis Poláš už od rána ukazoval, že má ambíciu v Žaškove zvíťaziť, keď vyhral „kvalifikačku“ (meraný tréning). Nikto o tom ani nepochyboval keď vyhral aj prvú finálovú jazdu. Avšak v tej druhej to nakopol Michal Novocký a v cieli videl Denis len jeho chrbát. Keďže druhá jazda má väčšiu váhu, celkoho zvťazil Michal Novocký, druhý skončil Denis Poláš a Pavol Repčák stabilne na treťom mieste.

MX1 – Prekvapenie od Svitka aj Popovicza, zvíťazil Hruška

Fovoriti sa v Žaškove veľmi nepochlapili. Štefan Svitko skončil kvôli technickej poruche na motocykli až ôsmi a Juraj Popovicz po pádoch v prvej aj druhej finálovej jazde celkovo až štvrtý. Výborne to ale išlo Jakubovi Hruškovi ktorý bral dvakrát prvenstvo, Jaroslavovi Štrbekovi ako druhému a Matúšovi Lavovi ako tretiemu.

Posledné body sa rozdajú v Širokom 4.10.2015

V prvú októbrovú nedeľu si poslednýkrát zmerajú sily broci V+S Welding Cupu na krásnej trati v Širokom. Preto pozývame všetkých priaznivcov, aby si pred dlhou zimnou pauzou prišli ešte posledný krát zafandiť 4.10 do Širokého.

Text: Radka Mazáková

Pridané: 02.09.2015 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať