Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1077 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Sumoto Brno

Anketa:

Mal by sa podľa teba Dakar vrátiť do Afriky?

Spolu odpovedi: 585
Áno, to sú terény kam patrí: 61% (359)
Nie, južná amerika je super: 39% (226)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Pozvánka: Veľká Cena Piešťan 19. – 21.08.2016

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 12.08.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3305 [Šport - Cestné Motocykle]

Tento rok ožije ďalší kus histórie, pričom podujatie bude súčasťou Majstrovstiev a Preboru Českej republiky na prírodných okruhoch pod hlavičkou Českomoravskej asociácie motocyklového športu. Piešťany tak nahradia pôvodne plánované preteky v Kyjove.

Veľká Cena Piešťan 19. – 21.08.2016
Veľká Cena Piešťan 19. – 21.08.2016

V uvedených dňoch sa pod názvom „Veľká Cena Piešťan“ uskutoční jeden z pretekov seriálu Medzinárodných Majstrovstiev a Preboru Českej republiky cestných motocyklov na prírodných okruhoch 2016, pod hlavičkou Českomoravskej asociácie motocyklového sportu – CAMS.

Tento podnik sa uskutoční za zrušený pretek v moravskom Kyjove a vízia PMK Piešťany i do ďalších sezón je po 20-tich rokoch vrátiť „zvuk pretekárskych motocyklov“ do bývalej mekky motošportu, na piešťanské letisko.

Veľká Cena Piešťan 2016 - trať
Veľká Cena Piešťan 2016 - trať


Možno si spomínate na slávne preteky Cena Slovenska, ktorej éra začala v roku 1958 a celkovo sa uskutočnilo 29.ročníkov týchto nádherných, svetovými pretekármi obľúbených pretekov, známych po celej európe..

Veľká Cena Piešťan - história
Veľká Cena Piešťan - história

Za celú históriu Ceny Slovenska sa jej zúčastnili pretekári z 26 štátov Európy, ale napríklad aj z Rhodézie, Juhoafrickej republiky, Anglicka a ďalších. Štartovalo tu osem majstrov sveta (niektorí sa nimi stali až po štarte na Cene Slovenska ) - Jim Redman, Gary Hocking, K. Caruters, Eugenio Lazzarini, PierPaolo Bianchi, Walter Villa, Tom Phillis či Stefan Dörflinger.

Medzi svetovými jazdcami sa nestratili ani Slováci. Piešťanci Edo Bertoli, Rudolf Mitošinka či Peter Baláž z Hlohovca, ale i ďalší skvelí jazdci boli medzi špičkovými pretekármi veľmi uznávaní. Počas 29 ročníkov nazbieral v rôznych kubatúrach najviac štartov Bohumil Staša - 36, za ním je s 33 štartmi P. Baláž a R. Mitošinka, ktorý na CS pretekal 31-krát.

Na 1.ročník pretekov „Cena Slovenska“ sa prišlo do Piešťan pozrieť neuveriteľných 100 000 divákov.

Veľká Cena Piešťan - história
Veľká Cena Piešťan - história

Usporiadateľom podujatia „Veľká Cena Piešťan“ je Piešťanský motocyklový klub www.pmkpiestany.sk .

Do Piešťan sa chystajú poprední jazdci prírodných okruhov z Českej republiky, Rakúska, Nemecka a ďalších krajín, pričom samozrejme nebudú chýbať ani domáci pretekári.

Po letisku v Piešťanoch sa opäť budú preháňať nielen súčasné motocykle, ale rovnako, ako tomu bolo v minulosti, aj oldtimery. Vypísané triedy sú Klasik do 175 ccm + do 250 ccm + do 350 ccm + do 500 ccm + do 750 ccm, 125 SP, 125 GP, 250 SP, 250 GP, Supermono, Twin, 400 SSP, do 600 ccm, a nad 600 ccm.

Veľká Cena Piešťan - história
Veľká Cena Piešťan - história
Veľká Cena Piešťan - história
Veľká Cena Piešťan - história

Okrem napínavých súbojov na trati čaká na divákov i bohatý doprovodný program. Vstupné víkend (pia - ned) - 8 eur, vstupné nedeľa - 6 eur.

Bližšie informácie môžete nájsť i na webovej stránke www.pmkpiestany.sk .

Pridané: 12.08.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač
Advertisement

Body a Trasy v tomto článku:

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria