ISSN 1336-6491 | Online: 1247 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15827)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (10366)

Veľká cena Japonska - v 250kách tentoraz dominovali Japonci

Pridané: 08.04.2002 Autor: feci
Čitatelia: 6921 [Šport - GP 250]

Veľká cena Japonska sa jazdila za dosť ťažkých podmienok, keď mokrá trať značne sťažovala jazdcom
ovládateľnosť motocykla. Najlepšie odštartovali Matsudo, Sakai tretí de Puniet za ním Aoki,
Locatelli a šesticu uzatváral Battaini.

Miyazaki Sakai
Na prvých dvoch priečkach neustále prebiehali súboje. Už v treťom kole bol v prvej sedmičke len jeden európan - de Puniet. Aoki sa prebojovával dopredu, a v druhom kole bol dokonca prvý. Melandri a Locatelli boli vtomto kole na 8-9 mieste. V 4. kole sa Matsudo prepadol až na 5.miesto, kým Aoki si začal vypracovávať náskok. Melandri predvádzal svoju dravú jazdu, keď sa prebojoval v 5. kole na siedme miesto.

Vo vedení sa neustále menili jazdci a v siedmom kole viedol Miyasaki. Z doterajšieho priebehu veľkej ceny bolo jasné, že na trati kraľovali japonci. V 8. kole mal Melandri problémi, no podarilo sa mu vrátiť na trať, samozrejme so stratou pár miest. V 9. kole bol prvý Miyasaki, za ním o sekundu Sakai, Aoki a de Puniet strácali na vedúceho jazdca už 3 sekundy. Vypadol Jarno Jansen, ktorý po dosť strašne vyzerajúcom páde vyzeral v poriadku, keď odyšiel po vlastných. V 10. kole strácal de Puniet na vedúceho jazdca skoro 7 sekúnd, kým Nieto a Alzamora jazdiaci na 10-11 mieste už viac ako 20 sekúnd. V 11. kole vypadol po dlhom šmíkajúcom páde Leon Haslam. Elias, ktorý podával v minulej sezóne skvelé výkony jazdil v tomto kole na 14. mieste, so stratou cez 50 sekúnd. 4. kolá pred koncom bol v čele Miyazaki, druhý bol Sakai. Na treťom mieste jazdil de Puniet, za ním Aoki, Aoyama a Nieto. Japonec Miyazaki sa stále zlepšoval, keď v 17. kole zajazdil najrýchlejšie kolo. V poslednom kole prebiehali neúprosné súboje o tretie miesto, na ktorom jazdil de Puniet. Po dosť zle vyzerajúcom páde vypadol Aoyama, ktorý jazdil na výbornej 5 pozícii. Asi najväčšiu smolu mal Aoki, ktorý sa snažil predbehnúť de Punieta, keď nezvládol riadenie v poslednej zákrute asi 100 metrov pred cieľom a preletel pred motorku. Šmýkajúceho ho zastavila štrková zóna mohol byť rád, že ho neprevalcovala vlastná motorka.