Anketa:
Pridaj videoPredstavujeme: Textilná bunda Street Racer Spark - Video
ZdieľaťPridané: 12.06.2020 Pridal: Awia
Čitatelia: 4428 [Redakčné videá - Predstavujeme] Dĺžka: 05:52
Predstavíme vám dnes jednu českú značku oblečenia a to prostredníctvom jednej textilnej bundy. Street Racer je značka produktov pre motorkárov dizajnovaná v Čechách a Spark je športová textilná bunda, ktorú nám na vyskúšanie do redakcie zaslala firma MotoZem.
Bunda: Street Racer Spark
Video a strih: Tomáš Hajduch - Awia
#motoride_sk #motorka #test #bunda #oblečenie #StreetRacer #Spark
Ďalšie videá od tohto autora:
Súvisiace články:
- Novinky, ktoré odštartujú vašu moto sezónu - Redakcia
- Vyskúšali sme endurá Husqvarna 2020 vrátane novej TE150i - Awia
- Elektrický suchoprd - sucho a teplo na motorke - MajoKE
- Dainese D-air - Revolúcia v bezpečnosti - moto airbag - matox
- Furygan - Letné bundy pre každého - Redakcia
- 4SR Waxed Classic - netradičná moto bunda pre náročných - Redakcia
- Moto Guzzi V 85 TT 2019 - krásna retro talianka do každého terénu - Awia
- BULDOG sa zbláznil? Nemecká kvalita za lídlovské ceny? - Redakcia
- Vianoce s For Street Racing - 4SR rozdáva praktické darčeky - Redakcia
- Kožená bunda na motorku - 4SR HOOLIGAN - Redakcia
Diskusia:
Zobrazujem diskusiu k videu: Predstavujeme: Textilná bunda Street Racer Spark

Predstavujeme: Textilná bunda Street Racer Spark
Hmmm... Kúpil som pred asi 8 rokmi bundu (Proof) u Louisa, bez YKK zipsov, vetranie rovnaké, vodoodolnosť a zapínanie rukávov rovnaká, chrániče ramien a lakťov v cene-bez chrbtového chrániča (príprava je), s vreckom na mobil, ale bez tepelnej vložky. Ešte aj ten zipsík na gate vzadu to má. Cena 29,99€, v zľave, pôvodná cena 49,99 Na také to okolokomína jazdenie bez problémov slúži. |
Predstavujeme: Textilná bunda Street Racer Spark
Re: hycomat: Tak je veľa možností, tiež som kedysi mal jednu bundu Louisa, tá bola dokonca bez chráničov, bolo ich treba dokúpiť... |
Predstavujeme: Textilná bunda Street Racer Spark
preco sa natacas ako ides do protismeru na jahodnej? :D |
Predstavujeme: Textilná bunda Street Racer Spark
Re: Tombiker: Do protismeru? Ten odchod z parkoviska myslíš? Čo som mal ten protismerný pruh preskočiť? |
Pridať príspevok môže len registrovaný používateľ, člen Motoride Klubu.

Súvisiace videá:
Redakčné videá:
Vtip
Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!