Anketa:
Pridaj videoVyskúšali sme magické Meguro S1, aj ďalšie Kawasaki retro modely - W800, Z900RS, Z650RS... - Video
ZdieľaťPridané: Včera Pridal: Herghott
Čitatelia: 219 [Redakčné videá - Test] Dĺžka: 11:37
Kawasaki nás pozvala na krásny zámoček do Rakúska, aby sme si vyskúšali jej retro modely. A tie tam krásne zapadli! Stroje ako Z900RS, Z650RS a W800 sú už overenými stálicami na stále populárnej retro scéne. A my sme si vyskúšali aj ich najnovšiu kráľovnú - magickú Meguro S1. Toto modelové označenie spočíva v podstate iba v špeciálnej klasickejšej farbe na štandardnom modeli W230, s dôrazom na slovo klasickejšej, pretože tu je tá klasickosť dotiahnutá do absolútnych výšin. Meguro S1 je naozaj krásny stroj; svojím vzhľadom odkazuje na jednu z najstarších japonských motocyklových značiek, ktorú neskôr Kawasaki kúpila. Dá sa povedať, že všetky dobové modely značky Meguro vyzerali na nerozoznanie od tejto novej S1.
Kamera a strih: Peter Fischer
Hudba: Lotus Pond - Aakash Gandhi, Over the Mountain - Mini Vandals, Riding Into The Sun - Telecasted
#motoride_sk #mr_tipy #motorka #test
Ďalšie videá od tohto autora:
Súvisiace články:
- Kawasaki má ďalšie retro - Z650RS (2022) - Redakcia
- Bernolákovský pretek veteránov 2022 "-". - gilbert
- Retro pre začiatočníkov - Kawasaki Z650RS (2022) - Herghott
- Moravské zážitky II - gilbert
- Stretnutie Manetov, Ružomberok 2022 - gilbert
- Bernolákovský festival veteránov 2022 "+". - gilbert
- Napříč Alpami k moři na Ogaru 350 - gilbert
- Spomienka na spoluprácu s časopisom Enduro Aktuál v roku 2004, časť druhá - gilbert
- Ogar 350 2T aj ako športové náradie v dlhodobom teste na 6000 km - gilbert
- Cassovia Retro 2004 - Harly
Diskusia:
Pridať príspevok môže len registrovaný používateľ, člen Motoride Klubu.
Súvisiace videá:
Vaše najnovšie videá:
Vtip
Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!